Новини

Хмельницький ділився досвідом участі в Ініціативі «Партнерство «Відкритий Уряд» (OGP)

Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи (Конгрес) спільно з міжнародною ініціативою Партнерство «Відкритий Уряд» організували регіональний круглий стіл на тему відкритого врядування та демократії в рамках Глобального Саміту Партнерства «Відкритий Уряд» 2021. Регіональний круглий стіл проведено також з метою залучення нових муніципалітетів до участі в міжнародній програмі «Партнерство «Відкритий Уряд» - місцевий рівень».

Об’єднавши лідерів місцевого самоврядування з Вірменії, Грузії, Молдови та України, на заході обговорювали сталі стратегії партнерства з відкритого врядування. Крім того, представники місцевого самоврядування та громадських організацій у своїх презентаціях та дискусії розглянуть питання подальшої співпраці, спільного напрацювання та оновлення місцевих політик з відкритого врядування.

Круглий стіл організовано у продовження Глобального Саміту Партнерства «Відкритий Уряд» 2021 на відзнаку 10-ої річниці Партнерства «Відкритий Уряд» для створення необхідних умов у розбудові глобального руху відкритого врядування та демократії, підтверджуючи зобов’язання членів Партнерства у виконанні зобов’язань з відкритого врядування. Результати цього заходу будуть використані для майбутньої діяльності Конгресу в регіоні у відповідності до пріоритетів на 2021-2025 роки та відповідних національних Планів дій Ради Європи.

Звернувся до учасників заходу заступник міського голови Микола Ваврищук, який розповів про участь та досягнення Хмельницького в міжнародній програмі.

«Хмельницький долучився до Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (OGP) у 2020 році, і ми дякуємо усім, хто надав нам таку можливість, визначивши високі досягнення прозорості та підзвітності діяльності влади.

Впродовж минулого року було дуже багато заходів, подій.

Спільно з громадськими активістами та експертами OGP напрацьовані завдання для Плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2021-2022 роки хмельницької громади.

Щасливі, що із завданнями свого Плану дій не помилились. Наші ініціативи створення Плану Зеленого міста та відкриття освітнього центру поводження з відходами «Гуфі-Центр» отримали такий високий інтерес і вибороли перше місце на конкурсі проєктів з впливу та інновацій на місцевому рівні (Local Innovation Award)!

І це той успіх, який мотивує всю нашу команду!

Наш План «Зеленого міста» в стадії створення. Він має високий інтерес та залучення усіх зацікавлених сторін: Хмельницька міська рада, профільні управління, комунальні підприємства, громадські організації, навчальні заклади, представники бізнесу, асоціації.

Потужно проходять консультації щодо «остаточного списку» потенційних заходів, які можуть увійти до Плану дій «Зелене місто». Фахові експерти опрацьовують усі конструктивні зауваження та пропозиції, оскільки ретельно досліджуються реальні проблеми та потреби міста.

Особливою зацікавленістю серед інших міст та громад у пізнанні нового досвіду, користується освітній центр поводження з відходами «Гуфі-Центр». І ми готові поділитися досвідом.

З моменту відкриття у вересні 2021 року «Гуфі-центр» відвідало близько 5000 людей, у тому числі й мешканці Хмельницької області, гості з інших міст та держав.

Постійно прагнемо забезпечити мешканцям потребу в будь-який спосіб бути проінформованими, отримувати послуги та вирішувати проблеми. Тому продовжуємо впроваджувати електронні послуги (46 електронних муніципальних послуг), оприлюднюємо відкриті дані на власному геопорталі.

В наших планах модернізація сільських бібліотек усіх населених пунктів, які приєднались до нашої громади. Залучаємо молодь та студентів до своїх заходів, проводимо конкурси інноваційних проєктів. Навчаємо мешканців цифровій грамотності.

Два роки поспіль виділяємо по 3 млн. грн. на реалізацію ініціатив, що подаються на конкурс «Бюджету участі» (в цьому році подано 65 проєктів, загальна кількість голосів 15,6 тис. голосів, більше 8 тисяч мешканців прийняли участь в голосуванні). Впроваджуємо «Шкільний бюджет участі».

У тісній співпраці з громадськими експертами постійно формуємо нові стандарти взаємодії з інститутами громадянського суспільства, державними органами в напрямку партнерства для вирішення проблем, формування нових завдань щодо здійснення, моніторингу та оцінювання заходів з удосконалення відкритого урядування.

Продовжуємо активно долучатись до усіх заходів національного рівня та знаходимось в стадії реалізації місцевих зобов’язань у рамках Ініціативи OGP.

В рамках реалізації проєктів з Радою Європи та з метою забезпечення можливостей для відпочинку, реалізації комунікативного потенціалу, задоволення соціальних та суспільних потреб, сталого та гармонійного розвитку територій Хмельницької громади у минулому році спільно з експертами ми розробили «Положення про громадський простір в Хмельницькій міській територіальній громаді та участь жителів громади в його плануванні».

За дорученням міського голови Олександра Симчишина та усієї хмельницької команди проєкту OGP дякуємо керівництву та експертам міжнародної Ініціативи Партнерство «Відкритий Уряд», Офісу Ради Європи, Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи за постійну допомогу та співпрацю!

Ми готові і надалі ділитись своїм досвідом та долучатись до усіх ініціатив з метою посилення сталого впливу та ефективного врядування, орієнтованого на громадян», - зазначив Микола Васильович.

Захід організовано в рамках проектів, які реалізуються Конгресом місцевих та регіональних влад у Вірменії, Грузії та Україні в рамках відповідних Планів дій Ради Європи. Проекти Конгресу сприяють покращенню якості місцевої демократії, зміцненню демократичного залучення громадян на місцевому рівні та підвищенню довіри до місцевих інституцій через підзвітність, ефективність та інклюзивність органів місцевого самоврядування.

Також говорили про сталі стратегії партнерства між національним та місцевим рівнями, ефективні партнерства на місцевому рівні для сприяння демократичного оновлення та захисту прав людини, мережі та інструменти для розвитку відкритого місцевого врядування, розширення програми «Партнерства Відкритий Уряд – місцевий рівень».

В рамка круглого столу також відбулася інформаційна сесія Партнерство «Відкритий уряд – місцевий рівень» та залучення громад України» для представників органів місцевого самоврядування України покликана розширити мережу громад, які долучаються до впровадження принципів відкритого врядування у громадах на засадах прозорості, підзвітності та залучення громадян.

Також в ході заходу Хмельницький ділився власним досвідом із українськими містами.

Заступник директора ХМКП «Хмельницькінфоцентр» Валентина Андріїшина розповіла про досвід та уроки учасників програми.

Захід організовано Асоціацією міст України спільно з проєктом «Посилення демократичного врядування на місцевому рівні в Україні» в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки та у співпраці з міжнародною ініціативою «Партнерство Відкритий Уряд».

Ознайомитися із трансляцією круглого столу можна за посиланнями:

- українською мовою;

- англійською мовою.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!