Новини

Хмельницький ділиться досвідом та успіхами термомодернізації багатоквартирних будинків

«Ділилися досвідом та нашими успіхами термомодернізації багатоквартирних будинків з представниками центральної влади, зокрема, міністром розвитку громад і територій, головою держфонду енергоефективності, народними депутатами, розповіли, з якими труднощами стикаються ОСББ під час участі в програмах енергомодернізації.

Відвідали будинок на вул. І. Франка, 55.

Будинок дев’ятиповерховий, 7 під’їздів, 249 квартир, понад 550 співвласників. Мешканці створили ОСББ і взяли кредит за програмою «Енергодім». З міського бюджету ми таким ОСББ відшкодовуємо повністю всі відсотки по кредиту і 10% самого тіла кредиту. Самі мешканці платять 20% вартості енергомодернізації.

Встановили теплові пункти, вікна в місцях загального користування, частково замінили батареї, утеплили фасад будинку. Малюємо крутий патріотичний мурал. Вартість орієнтовно 19 млн грн.

Будинок змінився до невпізнання! Але це заслуга в першу чергу самих мешканців, які змогли об'єднатися і взяти на себе відповідальність за своє майно! Подяка і активним та дієвим головам ОСББ!

За такою ж програмою робимо й будинок по вул. Зарічанській, 44. Там теж виконано вже понад 90% робіт. І також зроблена повна термомодернізація. Тут 160 квартир, 270 співвласників. Вартість орієнтовно 16 млн грн.

Мешканці будинку по вул. І. Франка, 55 радіють: у порівнянні з сусідами вони за жовтень заплатили на 55-60% менше за опалення!

Дуже хочеться, аби наступного року в сусідніх будинках теж створили ОСББ і захотіли брати участь у таких програмах.

Нагадаю, за останні роки в сфері енергоефективності реалізували 76 великих проектів на 715 млн грн. Зокрема, повністю термомодернізовано понад 40 будівель бюджетних установ, майже 30 багатоповерхових будинків, плюс ще понад 100 багатоповерхових будинків участь взяли в різних програмах.

Працюємо далі…», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.