Новини

Хмельницьких підприємців інформують про зміни у податковому і трудовому законодавстві

Хмельницька міська рада організовує заходи, направлені на інформованість суб’єктів господарювання Хмельницької міської територіальної громади щодо змін в податковому та трудовому законодавстві.

Так, 9 лютого в Центрі підтримки інновацій та підприємництва iHUB проведено чергову зустріч з підприємцями, за участю представників управління праці та соціального захисту населення та ГУ ДПС у Хмельницькій області.

Основною темою зустрічі було питання застосування РРО/ПРРО фізичними особами- підприємцями 2-4 групи єдиного податку, не залежно від обсягу доходу. Посадовці управління праці відповідали на актуальні питання з трудового законодавства.

Під час зустрічі начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Хмельницькій області Володимир Ковальський зазначив, що фізичні особи - підприємці 2-4 групи єдиного податку для цілей контролю за дотриманням законодавства у сфері застосування РРО не зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати походження товарів документами, якщо вони не здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння, не є платниками ПДВ та не здійснююсь і торгівлю підакцизними товарами. І група ФОП єдиного податку не зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів.

РРО/ПРРО застосовується при розрахунках:

  • готівкою;
  • через РОS-термінал із застосування ЕПЗ
  • через ПТКС не банківської установи (готівка та ЕПЗ)
  • у дистанційній торгівлі з використанням реквізитів ЕПЗ, у тому числі розрахункові операції через системи LiqРау, Роrtmone, іРау, Приват24, Моно банк, Ощад24/7

РРО/ПРРО не застосовується при розрахунках:

  • перерахування коштів із рахунку СГ на рахунок СГ (з використанням реквізитів розрахункових рахунків, тобто без еквайрінгу);
  • перерахування коштів через касу банку
  • через ПТКС банку (готівка та ЕПЗ)
  • при продажу товарів на території села (крім підакцизних товарів)з використанням РК та КОРО, за умови якщо:
  • річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 МЗП (у 2022 році - 1085500 гри.) на один структурний (відокремлений) підрозділ;
  • така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
  • такими ФОП не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет;
  • сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО на території.

Для зручності платників, їм було видано інформаційні буклети, в яких містилась зазначена вище інформація, а також посилання, перейшовши за яким можна отримати покрокові інструкції зі встановлення та налаштування ПРРО, а також можна отримати відео уроки щодо реєстрації ПРРО - https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/552335.html?fbclid=IwAR1QP_JQnWIiWwO1UebGH18hg4MjPhM73_INW20TTY2HykWnXtECtfUHVwc

ДПС України створено банер «Програмні РРО», де можна ознайомитись

з корисною інформацією - https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

Начальник відділу праці Віталій Усенко акцентував увагу присутніх підприємців, що законодавство про працю регулює трудові відносини працівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, а також працівників, які працюють за трудовим договором з фізичними особами-підприємцями.

Правила оформлення працівників для юридичних осіб, фізичних осіб чи приватних підприємців (ФОП) не відрізняються.

Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх. Він включає три основні кроки:

  • укладення трудового договору;
  • оформлення наказу про прийняття на роботу;
  • повідомлення Державної податкової служби.

Для укладання трудового договору працівник має надати:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • індивідуальний податковий номер;
  • трудову книжку (за наявності).

Якщо це необхідно для роботи, роботодавець може попросити надати документи про освіту, довідку про стан здоров’я тощо.

Трудовий договір можна укласти в усній або письмовій формі. Письмова форма обов’язкова якщо роботодавцем є приватний підприємець. Також письмова форма є обов’язковою, коли на цьому наполягає працівник, при укладенні договору з неповнолітнім, при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу, а також в інших випадках, передбачених законодавством. В інших випадках можна укласти усний договір. Для цього працівнику потрібно написати заяву про прийняття на роботу на ім’я керівника. В свою чергу, керівник ставить на заяві своє рішення.

В трудовому договорі зазначаються:

  • трудові обов’язки працівника;
  • режим роботи і відпочинку;
  • пільги, гарантії, компенсації;
  • умови оплати праці та умови преміювання;
  • доплати, надбавки та інше.

Трудовий договір може бути безстроковим, укладеним на визначений строк або на час виконання певної роботи.

Після укладення трудового договору роботодавець має видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу. Після укладення договору необхідно повідомити Державну податкову службу України про прийняття працівника на роботу.

Слід пам’ятати, що повідомлення подається до початку роботи працівника за затвердженою формою. Це робить власник бізнесу, уповноважена ним особа або фізична особа за місцем їхнього обліку як платників Єдиного соціального внеску (ЄСВ). Повідомлення можна подати у електронній або паперовій формі.

Телефонні консультації з приводу застосування реєстраторів розрахункових операцій можна отримати у відділі фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Хмельницькій області за тел.: 61-84-54.

Консультації з приводу трудового законодавства можна отримати у відділі праці управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, за тел.: 70-41-46, 65-73-90, 65-22-81.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!