Новини

Хмельничани заборгували МКП “Хмельницькводоканал” 26,8 мільйонів гривень

Закон України “Про ринок електричної енергії” став вироком для водоканалів України. Згідно з ним, з 1 січня 2019 року, підприємства водно-каналізаційного господарства повинні робити 100% передоплату за електричну енергію щомісяця. Складова вартості електроенергії в тарифі МКП “Хмельницькводоканал” розрахована на витратах ще першої половини 2018 року, а тому теперішні тарифи на водопостачання та водовідведення, які введені з 30 вересня 2018 року, не покривають витрати підприємства на оплату електричної енергії на 2 мільйони гривень щомісяця і фактично приносять МКП “Хмельницькводоканал” шалені збитки, покрити які неможливо ні кредитами, ні фінансовою допомогою з міського бюджету.

Єдиний вихід з цього скрутного становища — це своєчасна і повна оплата споживачами отриманих щомісяця послуг, а також оплата заборгованості, яка накопичилася у деяких хмельничан.

Якщо розглянути структуру заборгованості за лютий 2019 року, то виявляється, що 42,3 % споживачів не мають заборгованості за послуги з водопостачання і водовідведення, і ми вдячні усім хмельничанам, які належать до цієї категорії споживачів.

Водночас 57,7 % мешканців міста мають заборгованість. З них: 51 % - за два місяці, 2 % - три місяці і 4,7 % споживачів — більше трьох місяців.

На жаль, серед відповідальних містян є і злісні неплатники, з вини яких заборгованість лише зростає. Наразі, борг хмельничан перед підприємтсвом складає 26,8 млн грн.

А тому, тільки відповідальне ставлення жителів обласного центру до вирішення питань оплати послуг, дозволить забезпечити стабільну роботу МКП “Хмельницькводоканал” і надійне та безперебійне водопостачання і водовідведення мешканців міста.

Нагадуємо також, що МКП “Хмельницькводоканал” завжди йде назустріч абонентам, і в разі наявності заборгованості пропонує їм укласти договір рестуктуризації (вул. Водопровідна, 75, у кабінеті № 11, номер телефону: 74-22-75).

У разі неоплати заборгованості, до боржників будуть вжиті заходи, згідно вимог чинного законодавства аж до повного припинення надання послуг.