Новини

До Дня міста у Художній школі розгорнули виставку творів Вадима Ангела, котрий загинув, захищаючи Україну

На відкриття виставки завітав Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

«85 художніх робіт, кожна робота особлива. Вадим навчався у цій школі, як і тисячі інших дітей. Вже дорослим багато малював і творив, малював навіть на передовій!

Світла, добра, талановита людина. Світ багато втратив... Відтепер Вадим Ангел навіки Почесний громадянин нашої громади.

Виставка працюватиме ще 2 тижні, відвідати їх може і повинен кожен», - написав Хмельницький міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі Фейсбук.

Людмила Рожко-Павленко, методистка Хмельницької художньої школи, членкиня НСХУ розповіла: "Колишній учень Художньої школи Вадим Ангел навчався в класі Надії Андріївни Сіренької який, за її словами, був насправді подібний до ангела: милий, спокійний, розумний з вдумливими і уважними очима, готовий виконати будь-яке завдання або прохання. Він добре вчився, його роботи часто ставилися за приклад іншим учням. У 2005 році сам Микола Мазур вручив йому диплом переможця престижного і відомого не лише на Хмельниччині конкурсу імені Людмили Мазур (нині він носить став обласним і має назву імені Людмили і Миколи Мазурів). Завдяки родині – Вірі Анатоліївні і Миколі Устимовичу, які виплекали в сина добре поводження з дорослими і однолітками, гарне ставлення до квітки чи найменшої комашки, навчили бачити світ відкритими очима, він зростав допитливим хлопчиком, любив свою родину, свою країну, любив подорожувати, і замальовувати побачене. Завдяки родині, яка зберегла всі його дитячі, шкільні і вже дорослі твори і витвори, власне, і відбувається ця виставка.

Загалом для загального огляду представлено 85 робіт: 21 твір живописних і графічних натюрмортів, 11 пейзажів, два з яких в техніці рисунку, 1 твір батику і 1 – витинанка на мальованому тлі, - все це в експозиції на стінах зали. Також в окремих величезних рамах представлено 14 портретів в різних манерах і техніках і 29 творів на різну тематику, виконаних на окремих аркушах паперу вже по закінченню школи. Крім того, на стіні і подіумах представлені роботи з паперопластики, які також полюбляв робити Вадим Ангел. На Великому стенді ми можемо побачити світлини, які коротко в зримій формі повідують про його шкільні роки, про службу у війську, про мирне і спокійне життя.

В останні тижні ми щодня чуємо про певні перемоги ЗСУ на фронтах цієї війни. Ми всі радіємо звільненим від окупації містам і селам, людям, що пережили її, жахаємось від звірств ворога-окупанта. Перемогу несуть наші славетні воїни, слава їм і невимовна дяка! І в той же час ми всі розуміємо, якою важкою ціною ці малі й більші перемоги дістаються! Скільки матерів, батьків, дружин і дітей вже оплакали своїх загиблих героїв і скільки бійців ще поляжуть заради великої Перемоги!

Серед сонму загиблих за Батьківщину – ім’я якої Україна, і наш Герой – Вадим АНГЕЛ. І нині він вже на Небесах опікується нашими долями, долею нашої України. Вічна пам’ять йому і слава!

Ангел Вадим Миколайович народився у Хмельницькому у листопаді 1991 року. Закінчив Хмельницьку художню школу, зош №14. Був одружений. Загинув під Сєвєродонецьком 26 червня 2022 року».

Адреса виставкової зали Художньої школи: вул. Проскурівська, 67.