Новини

До акції з дарування книг бібліотекам Хмельницької громади долучаються книголюби з-за кордону

Читацький попит на українську книгу в бібліотеках відчутно зростає, але у воєнний час кошти на поповнення фондів не виділяються. Таке рішення закріплено постановою Кабміну. Тож купувати книги, передплачувати періодику бібліотеки зараз не можуть. Кожна гривня йде на бойову перемогу.

Проте завдяки небайдужим хмельничанам і мешканцям громади у фонди Централізованої бібліотечної системи таки надходять нові книги українською. У лютому книгозбірні започаткували акцію «Книжки даруй — до перемоги крокуй». У її межах управління культури і туризму розпочало челендж із дарування книг бібліотекам. Його учасниками вже були заклади культури, освіти, охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення, а також фінансове управління Хмельницької громади. Зараз естафета челенджу перейшла до управління комунальної інфраструктури. Підтримувати читачів бібліотек — це гарний приклад не тільки для різних установ, а й для бізнесу.

Бібліотекарі стверджують, що саме завдяки оголошеній масштабній акції «Книжки даруй — до перемоги крокуй» на полицях бібліотек є нові видання. За понад два місяці дії такої ініціативи вже подаровано близько 2500 книг для 29 книгозбірень громади. Книги різні: для дорослих і дітей, пізнавальні й художні, енциклопедичні та й навіть унікальні видання. У Центральній публічній бібліотеці порівнюють: за весь 2022 рік подаровано було тільки 2397 книг.

Бібліотечні полиці наповнюють і самі читачі. Книжкові подарунки надходять також від відомих літераторів, науковців, громадських діячів. Трапляється, що дарувальники просто залишають пакунки з книгами під дверима бібліотек, дехто надсилає їх поштою. А нещодавно 14 нових актуальних книг на суму 3,1 тис. грн подарували читачам Центральної публічної бібліотеки Ерік та Валентина Ріо з Франції. Про те, як у Хмельницькому позбавляються літератури ворожою мовою, дізналися із сюжету на французькому телебаченні, а про саму акцію «Книжки даруй — до перемоги крокуй» — із соцмереж. Пан Ерік у голосовому повідомленні українською мовою, яку, до речі, вивчив самостійно, поділився, що радий тому, що книжки українською мовою мають популярність. А ще він мріє, як колись усі українці заговорять однією мовою.

Не залишаються осторонь акції і колеги. Так, з обмінного фонду Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва 110 примірників книг передано для сільських бібліотек громади. Багато видань — твори подільських письменників.

Наразі бібліотечна акція «Книжки даруй — до перемоги крокуй» триває. Ініціатива дуже на часі. Бібліотеки запрошують до неї доєднуватися усіх мешканців громади. Знайдіть найближчу книгозбірню на сайті Централізованої бібліотечної системи та приносьте книги. Тут вони наближатимуть нашу українську перемогу.

За інформацією Централізованої бібліотечної системи

Хмельницької міської територіальної громади

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!