Новини

До 150-річчя «Просвіти» презентовано видання «Невмируще джерело українства»

Ось вже 150 років промені Матері-Просвіти зігрівають серця і душі українців…

На чатах нашої совісті і свідомості стоїть це незнищенне Товариство.

Ще й сьогодні «Просвіта» торує стежки до повного національного самовизначення. Саме їй, громадській організації від 1868 року Бог і доля визначили бути національним донором України.

Історично «Просвіта» була школою державності в чужих імперських системах, а нинішня «Просвіта» стала державотворчою в незалежній Україні.

Символом «Просвіти» є постать жінки, яка у зловісній темряві смолоскипом правди освічує путь. Світло це допомагає й Хмельницькій міській «Просвіті» утверджувати Українство на рідній землі, а, найперше, в славному місті Хмельницькому.

Свідченням цьому є 53-те просвітницьке видання «Невмируще джерело українства».

У книжці три розділи.

Перший – присвячений Тарасу Шевченку: «Шлях у вічність», «Тарас Шевченко у приватному житті», сценарій фільму «Земля Подільська, яку сходив Тарас», «Тарасове перо. Малечі про Великого Тараса».

У другому розділі стануть відомі імена достойників, які в різні часи і кожен по-своєму були причетні до «Просвіти»: Софія Русова, Андрей Шептицький, Степан Сірополко, Сергій Єфремов, Симон Петлюра, Євген Маланюк, Кость Місевич, Аркадій Животко, Олесь Гончар.

Використані матеріали просвітницьких програм Хмельницького обласного радіо «Подільський передзвін».

Розділ третій «Жива історія нашої діяльності. Публіцистика» розповідає про діяльність Хмельницької міської «Просвіти» в різні часи.

І нехай це лише мить історії, але хмельницькі просвітяни висвітлювали в ЗМІ заходи, що принесли заслужене визнання в усій Україні, та й за її межами.

Важливо те, що учасниками заходів були освітяни, поліцейські, курсанти й офіцери-прикордонники, нацгвардійці.

А книжка ще раз переконує всіх, що просвіти ніколи не буває багато.

8 грудня 2018 року Товариству «Просвіта» в Україні лише 150! А жити це непереможне Товариство буде вічно, бо ще багато треба зробити для України!

У цьому переконані хмельницькі просвітяни та благодійники «Просвіти», яким правління Товариства щиро вдячне за допомогу у виданні цієї книжки.

Презентація видання «Невмируще джерело українства» відбулась 8 листопада напередодні Дня української писемності та мови.

Учасниками урочистого заходу стали представники навчальних закладів, вузів, Національної поліції, прикордонної академії, журналісти, ті, з ким наша «Просвіта» співпрацює протягом довгих років.

Високу оцінку новому виданню дали представники влади та громади.

Вітальну телеграму надіслав один з героїв книжки, генерал-полковник Михайло Коваль, побажавши й надалі непорушно стояти на першій лінії захисту рідної мови.

А Почесний просвітянин Олександр Слободян подарував унікальну монографію «Патріарх Мстислав. Життя і архіпастирська діяльність» Дмитра Степовика та видання «Україна у Великій війні 1939-1945 рр.».

В авторському виконанні співачки й композитора Людмили Вроди прозвучала пісня на слова Івана Драча про Народний Дім «Просвіти».

За ухвалою правління, нове просвітницьке видання «Невмируще джерело українства» буде подароване благодійникам і всім, з ким співпрацює Хмельницька міська «Просвіта».

 

Зоя Діденко,

голова Хмельницької міської «Просвіти»

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!