Новини

Для вирішення питання із стихійними сміттєзвалищами – «зелені відходи» від мешканців приватного сектору на полігоні ТПВ прийматимуть безкоштовно

Керуючий справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій провела нараду з приводу проведення традиційного місячника благоустрою, який розпочинається 11 березня і триватиме до 11 квітня. Місячник благоустрою буде проводитися відповідно до розпорядження Хмельницького міського голови Олександра Симчишина. В роботі взяли участь начальники управління житлово-комунального господарства, управління екології та контролю за благоустроєм міста, директор комунального підприємства «Спецкомунтранс» та голови квартальних комітетів.

Під час спілкування Юлія Сергіївна закликала присутніх активно долучатися до впорядкування міста.

Начальник управління екології та контролю за благоустроєм міста Олександр Луков закликав квартальних проводити активну інформаційну роботу серед населення щодо заборони складування сміття. Особливо часто сміття з’являється в тих місцях, де ніхто не проживає. Окремо він зупинився на забороні складувати сміття на тротуарах та газонах доріг, де курсує громадський транспорт.

«Орієнтуйте людей виносити сміття на той час, коли приїжджає машина, яка забирає сміття, щоб не виникали стихійні звалища», - наголосив Олександр Луков.

Стосовно «зелених відходів», які є основними утворювачами несанкціонованих звалищ, гілля та відходів з городів приватного сектору. Проблема в тому, що люди складують таке сміття біля контейнерних майданчиків та на тротуарах, газонах.

Спалення такого сміття теж не вихід, адже дим забруднює повітря. За такі порушення передбачено штраф для фізичних осіб від 340 до 1260 грн.

До складу тарифу на вивезення твердих побутових відходів не входить плата за вивезення листя, відходів з городів та гілля. Таким чином ХКП «Спецкомунтранс» не має підстав для здійснення навантаження та вивезення гілля, листя та «зелених відходів» з території майданчиків та загальноміської території.

На питання куди ж подіти зелені відходи начальник УЖКГ Василь Новачок розповів про три варіанти вирішення проблеми. По-перше, власники приватних домоволодінь можуть компостувати листя та відходи з городів у компостних ямах на власних земельних ділянках. По-друге можна власним транспортом вивезти листя на територію полігону твердих побутових відходів. І третій варіант – замовити спецтехніку для вивозу листя на територію полігону ТПВ. Від фізичних осіб прийом листя та «зелених відходів» буде безкоштовним.

Подібна ситуація з гіллям – можна вивезти власним транспортом, замовити транспорт або орієнтуватися на дати вивозу сміття «Спецкомунтрансом» із власного мікрорайону. Раз на два місяці буде така можливість – дату приїзду техніки та працівників комунального підприємства буде повідомлено квартальним та власникам приватних будинків.

«Листя та гілля на полігоні будемо приймати безкоштовно, але виключно від фізичних осіб – власників приватних будинків - за умови, що воно буде посортовано, а не змішане з іншими відходами», - підкреслив Василь Новачок.

Також він розповів, що буде проведено широку інформаційну кампанію серед мешканців приватного сектору, щоб вони орієнтувалися та розуміли куди можна вивезти зелене сміття та гілля.

Для небезпечних відходів в Хмельницькому курсує екобус, де приймають батарейки, люмінісцентні лампи, термометри тощо.

Найбільше звернень від голів квартальних комітетів було до директора ХКП «Спекомунтранс» Олександра Зиміна. Так, присутні просили встановити контейнер на вулиці Щедріна, на кінцевій зупинці автобуса №12, звернути увагу на майданчик по вул. Трудовій, 11 – контейнери досить часто стоять на проїжджій частині, обстежити вулицю Козацьку на предмет виникнення стихійних звалищ поблизу контейнерних майданчиків та інші.

Підсумовуючи роботу, Юлія Сабій зазначила, що наше місто має бути чистим та охайним - одномоментно ми цього питання не вирішимо, але якщо кожен на своєму місці не буде байдужим і докладе зусиль, то отримаємо видимий результат.