Новини

Дітей навчають мистецтву виготовлення ляльки-мотанки

Майстер-клас у чудових народних традиціях відбувся 20 квітня у Центральній публічній бібліотеці. Під час заходу з терапії мистецтвом учасники власноруч виготовляли українську народну ляльку. Майстерку провела мисткиня, викладачка класу фольклору Хмельницької школи мистецтв «Заріччя» Ірина Телюх. На творчу подію до книгозбірні завітали і діти, і дорослі. Серед них були постійні читачі бібліотеки і ті, хто вимушено прибув до нашого міста через війну. Загалом учасниками заходу стали близько 30 осіб.

А ще дітям запропонували трохи розважитися і поспівати у колі українських пісень. Разом з Іриною Телюх діти співали веснянки та водили гаївки, грали у стародавні ігри і веселі забави.

Учасники заходу отримали позитивні емоції, незабутні враження, а ще - знайшли нових друзів.

Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки викладачка Ірина Телюх нещодавно провела для місцевих хлопчиків, дівчаток та дітей внутрішньо переміщених осіб і в арт-хабі обласного художнього музею.

Основи автентичної української народної іграшки – ляльки-мотанки започатковано ще в період Трипільської культури. Найдавніша лялька, знайдена на території України, походить з Ольвії. Це невелика скульптурка з жовтої глини з рухомими кінцівками.

Для виготовлення іграшок використовувалися природні матеріали - дерево, глина, солома, рогоза, тканина, а згодом - листя кукурудзи. До початку XX століття дівчата, готуючи скриню з весільним посагом, разом з рушниками і сорочками, клали туди власноруч виготовлених ляльок-мотанок.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!