Новини

Чиста каналізація - чисте довкілля

Минулого року працівники служби каналізаційних мереж МКП “Хмельницькводоканал” ліквідували 5385 засмічень у каналізаційних колекторах міста.

Найчастіше забої у мережах каналізації стаються через недбале та нераціональне її використовування. Подібні дії призводять до вкрай негативних наслідків не лише для надійної та безперебійної системи водовідведення, а й для екології міста в цілому. Через порушення умов експлуатації міською каналізацією стаються забої, на усунення яких витрачається чимало часу та матеріальних ресурсів, виникають прориви у мережах, внаслідок чого відбувається витік стоків у грунт, і, відповідно, забруднення навколишнього середовища.

Міське комунальне підприємство “Хмельницькводоканал” закликає хмельничан справно та раціонально користуватися міською каналізацією і дбати про збереження довкілля рідного міста. 

ЯК ПРАВИЛЬНО КОРИСТУВАТИСЯ КАНАЛІЗАЦІЄЮ?

Вода — це найбільш вживана рідина на Землі. Немає такого виду діяльності людини, де б вона не використовувалась. В той же час спожиту воду, яка в тій чи іншій мірі стала забрудненою, необхідно за якістю довести до вимог нормативних документів та повернути природі.

Тож до обов'язків МКП “Хмельницькводоканал” входить не тільки забезпечення питною водою населення та інших споживачів, а також завдання з приймання, транспортування та очищеннястічних вод. Для виконання цих обов'язків в місті працює господарсько-побутова каналізація, до складу якої входить 361,6 км трубопроводів, 26 каналізаційно-насосних станцій, два майданчики очисних споруд каналізації.
Забезпечити ефективну роботу каналізаційних споруд і мереж зобов'язані спеціалісти МКП “Хмельницькводоканал”, та досягнути успіху у цій важливій справі можливо лише за умови правильного користування каналізацією усіма громадянами міста.

Що це означає? Це означає, що в міську каналізацію дозволяється скидати не будь-що, що здатне увійти в отвір труби, а лише такі стічні води, які не призведуть до порушення роботи каналізаційної мережі та споруд, які є безпечними для обслуговуючого персоналу і можуть бути очищеними на каналізаційно-насосних станціях.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?
у першу чергу, необхідно відділяти тверді відходи від рідких;
неприпустимо засмічувати очисну систему такими відходами і в таких обсягах, з якими вона просто не здатна впоратися;
дбати про належний технічний стан встановлених у квартирі санітарних приладів;
оберігати трубопроводи каналізації та водопостачання від впливу високих температур, можливих механічних чи будь-яких інших пошкоджень, які можуть вплинути на нестабільну роботу мереж.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!!!
зливати в унітази, раковини й умивальники легкозаймисті рідини й кислоти;
кидати в унітази пісок, будівельне сміття, сухі й розведені будівельні суміші і їх залишки, ганчірки, вату, предмети особистої гігієни, крім туалетного паперу, кістки, скло, солому, овочі, фрукти, скол льоду, металеві й дерев’яні предмети;
скидання в каналізацію харчових відходів, стічних вод, у яких можуть міститися радіоактивні речовини, солі важких металів та бактеріальні забруднення;
користуватися сантехнікою (умивальниками раковинами, унітазами, ванними, душовими тощо) до усунення у неї засмічень, якщо такі виникли;
усувати засмічення у трубах шляхом використання непридатних для цього засобів (напр., металевим дротом). Використовувати можна лише відрізки труби невеликого діаметру (до 25 мм) або твердий гумовий шланг.

У разі виникнення несправностей у роботі систем водопостачання та водовідведення потрібно негайно повідомити про це у аварійно-диспетчерську службу МКП “Хмельницькводоканал” за номерами телефонів: 1567 або 78-75-10.

Пам'ятаймо, що тільки свідоме ставлення хмельничан до проблем експлуатації каналізаційних мереж, правильне користування системами водопостачання та водовідведення — це запорука стабільної роботи підприємства, добробуту мешканців міста та збереження чистого довкілля для майбутніх поколінь!

На фото з архіву МКП "Хмельницькводоканал": працівники каналізаційно-насосної станції № 2 усунули засмічення колектора, яке ледь не призвело до виходу з ладу станцію. 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!