Новини

Бібліотеки громади відзначили 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди циклом заходів

Григорій Савич Сковорода – народний філософ, поет, педагог, просвітник і громадський діяч. 2022 – ювілейний рік – 300-річчя від дня народження мислителя.

У межах відзначення річниці в книгозбірнях Централізованої бібліотечної системи напередодні та й у сам ювілейний день, а це 3 грудня, провели цикл тематичних подій. Деякі мали онлайновий формат, та все ж більшість влаштували наживо.

Розпочали бібліотеки фейсбук-флешмобом. Участь у такому брали всі охочі: записували власні читання поетичних творів Сковороди та поширювали їх у соцмережі, використовуючи запропоновані книгозбірнею гештеґи.

Разом з тим книжкові виставки та викладки літератури розгорнули чи не у кожній книгозбірні-філії. Віртуальну виставку «Григорій Сковорода – гуманіст, поет, філософ» підготували в Центральній публічній бібліотеці. Також тут зробили відеоогляд наявних у фондах видань творів мислителя та праць про нього. Бібліотекарки й зараз запрошують до читальної зали знайомитися з книгами про «мандрівного філософа». У них – життя і творчість Сковороди, є і повне академічне зібрання творів, і окремі філософські трактати, і тлумачення до них.

А ось працівниці бібліотеки-філії № 2 до підопічних Хмельницького геріатричного пансіонату для ветеранів війни і праці завітали з цікавим тематичним заходом – літературним силуетом «І словом, і розумом, і життям своїм мудрець». Це екскурс життєвим і творчим шляхом Григорія Сковороди. Також бібліотекарки запропонували познайомитися з афоризмами, що побутують у творах.

«Творчість Григорія Савича – дорогоцінне надбання української культури. Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають нині й далі будуть допомагати нашому народові», - зазначають організаторки заходу.

На відзначення ювілейної дати працівниці книгозбірні № 3 організували для одинадцятикласників НВК №7 літературно-музичну годину. Дали їй назву «Світ ловив мене, та не спіймав». Крім цікавих фактів про філософа, учні послухали ще й народні пісні у виконанні ансамблю «Джерельце» – вихованців школи мистецтв «Райдуга».

Центральна публічна дитяча бібліотека 2 грудня влаштувала мистецьку годину «Мандрівний філософ – Григорій Сковорода». На захід завітали учні 4-Г класу Початкової школи № 3.

«Особливий талант, скромність, обдарованість і свобода – ці слова яскраво характеризують Григорія Сковороду. Світ не піймав його, але зберіг його творчу спадщину як перлину української літератури, філософії та культури», – відзначила для учасників бібліотекарка Леся Кутей.

І хоч протягом життя Григорій Сковорода не видав жодного твору, та нам таки дісталися у спадок безцінні його праці. Зараз його вважають українським Сократом, адже мудрі поради філософа й мислителя повз час і події залишаються актуальними.

За інформацією Центральної публічної бібліотеки

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!