Новини

Бібліотека – громада – ЗМІ: ефективно співпрацювати навчали у Хмельницькому

Для ефективної роботи об’єднаних територіальних громад та налагодження взаємодії між громадою, бібліотеками та засобами масової інформації днями у центральній міській бібліотеці Хмельницького провели практикум «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Хмельницькій області».

Говорили про публічну комунікацію як інструмент взаємоефективної співпраці в умовах децентралізації.

«Після реформи децентралізації об’єднані територіальні громади конкурують і в інформаційному просторі. Якщо свій інформаційний вакуум не заповнювати чимось позитивним, то його без вас заповнять негативом», – зауважив консультант з правових питань регіонального відділення Асоціації міст України Дмитро Василенко.

Учасники практикуму – представники територіальних громад та місцевих бібліотек. Вони вчилися ефективно співпрацювати зі ЗМІ, розповідати про себе і свою роботу, створювати та поширювати новини, які будуть цікавими кінцевому споживачу. Це обов’язкова умова успіху, адже успіхом користуються тільки ті, про кого знають: бути успішним – це бути впізнаваним.

На заході з учасниками працювали експерти – журналісти чотирьох типів ЗМІ:

  • телебачення – Анастасія Олексюк (кореспондентка інформаційного відділу «Поділля-Центр»);
  • радіо – Андрій Мацейко (лінійний продюсер редакції радіо-програм «Поділля-Центр»);
  • преса – Михайло Цимбалюк (спеціальний кореспондент газети «Актуально для Подолян»);
  • інтернет-видання – Володимир Гординський (редактор сайту «Є»).

«Чим більше ви говорите про себе, чим більше наголошуєте на своїй присутності, тим більше про вас дізнаються. Вміння створити свою власну цікавинку – це суть комунікації зі ЗМІ», – зазначила Анастасія Олексюк.

Дану зустріч реалізувала Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX в рамках проекту ПУЛЬС «Моя громада – мій добробут».

Ментор проекту – директор Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи Тамара Козицька: «При роботі зі ЗМІ необхідний комплексний підхід. Інформацію про життя громади потрібно доносити систематично, враховуючи цільову аудиторію конкретного типу ЗМІ. У ході практичної розмови, виявилося, що найбільшою перешкодою для ефективної співпраці між ЗМІ та громадою є нестача кваліфікованих кадрів, причому з обох сторін».

Тож, якщо бібліотека ОТГ, сама громада розповідають про себе, то цим підвищують свій престиж та покращують імідж, у непрямий спосіб – залучають фінансування, інвестиції та проводять інформаційний маркетинг. Ця робота у перспективі націлена на благополуччя громади загалом.

За матеріалами ЦБС

 

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!