Новини

380 тисяч гривень виділено з бюджету міста Хмельницького на боротьбу з борщівником

Впродовж останніх років на території міста поширився бур’ян, так званий борщівник Сосновського. Росте він обабіч річок, доріг, лісосмуг та полів, поблизу дачних ділянок.

Днями комунальники розпочали викошувати цю отруйну рослину, яка росте у різних локаціях міста Хмельницького і несе загрозу життю та здоров’ю людей. Адже дотик до листя та інших частин стебла, особливо під час викидання цвітоносів, викликає сильні опіки, які важко гояться. Крім того, борщівник, захоплюючи нову площу, пригнічує іншу рослинність, порушує нормальне природне функціонування місцевих екологічних систем і створює навколо себе власну екосистему, неприйнятну для природи тієї чи іншої місцевості.

Найефективніше косити борщівник у період викидання суцвіття.

«Наразі ми розпочали викошування борщівника. Роботи виконує фізична особа-підприємець, з яким наше управління уклало відповідну угоду. Найбільше цієї рослини біля річки Південний Буг, біля доріг та залізниці, - розповів головний спеціаліст відділу з благоустрою міста управління житлово-комунального господарства Василь Кабальський. – На боротьбу з цією небезпечною рослиною цього року у міському бюджеті передбачено 380 тис. грн. Щоб рослина не розмножувалася, впродовж весняно-літнього сезону викошуємо її на незакріплених територіях 4-5 разів до моменту цвітіння».

Управління житлово-комунального господарства звертається до керівників підприємств, установ та організацій, на території яких виявлені вогнища борщівника, з проханням здійснювати заходи щодо ліквідації цих небезпечних рослин. А також закликає мешканців обласного центру бути обережними на природі.

Борщівник – отруйна рослина висотою до двох і більше метрів. Коли сік потрапляє на шкіру, через декілька годин, а то й днів вона червоніє. При сильних опіках піднімається температура, починається лихоманка, з’являються виразки. Після лікування на їх місці залишаються темні плями. Особливо небезпечно, якщо уражені рот чи гортань. Найчастіше від борщівника страждають діти.

В управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм міста розповіли як боротися з цією небезпечною рослиною.

Кущі борщівника можуть довго рости на одному місці. Отруйна рослина має круглий і товстий корінь, який важко висмикнути або викопати. Важливо “квітку-шапку” скосити, намагаючись триматися якомога далі від рослини. Щоб сік не потрапив на руки, необхідно натягнути гумові рукавички. Найкращий результат можна отримати, якщо обробити бур’ян при формуванні першої розетки листя гербіцидом «Раундап». Якщо ж взялися за боротьбу з цією рослиною в середині вегетації, то краще її скосити, а гербіцидом обробити листя та стебла, що залишилися.

 

Перша допомога при опіках борщівником

Виїзди на природу, на жаль, доволі часто завершуються прикрими несподіванками, а точніше, глибокими опіками, які спричиняє рослина – борщівник.

Якщо контакт з борщівником таки відбувся, екологи радять: необхідно відразу промокнути вологою тканиною або серветкою, не розмазуючи, і негайно закрити уражене місце від сонця кількома шарами тканини (одягу або пов’язкою). Вдома промити місце зіткнення з отрутою та обробити протиопіковими мазями (до прикладу, пантенолом). У разі погіршення стану – звернутися до лікаря.

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!