Новини

20-й відкритий міський Меморіал Анатолія Сургунда з шахів

В обласному центрі завершився 20-ий відкритий міський Меморіал з шахів пам’яті голови виконкому Хмельницької міської Ради 1973-1980 років, кандидата економічних наук, члена Правління Спілки економістів України (м. Київ), ініціативного та висококваліфікованого державного управлінця, академіка Міжнародної Академії інформатизації при ООН, громадського діяча, палкого прихильника шахів Анатолія Станіславовича Сургунда, який багато зробив для розвитку цієї стародавньої гри на теренах подільського краю. Меморіал пройшов за підтримки міської влади та спонсорів. Спочатку у арт-центрі «MASLO» (керівник В. Панькова) був проведений дитячий турнір, у якому змагалися учасники віком до 13 років. Серед юних шахістів до 7 років переміг Олександр Марценюк, до 10 років –Анастасія Бабійчук й до 13 років – Антон Горлевський.

Хмельницька громада в рамках програми «Схід та захід разом» вже вкотре запросила на меморіал представників Донбасу: шахістів з міста Старобільськ, Луганської області, який є містом-побратимом хмельничан та делегацію шахістів з міста Краматорська, Донецької області.

На відкритті змагань учасників турніру, які завітали з Донецької, Київської, Луганської, Миколаївської, Тернопільської, Черкаської та Хмельницької областей, привітали начальник управління молоді та спорту міської Ради Сергій Ремез та донька Анатолія Сургунда - Наталія Анатоліївна. Турнір проводився у форматі по чотири тури з швидких та класичних шахів за швейцарською системою. Зі старту змагань лідерство захопили гості меморіалу - кандидати в майстри спорту Сергій Яковлев з Умані, Черкаської області, Володимир Янюк з Шепетівки та майстер спорту України зі Старокостянтинова Олег Поліщук, які перемогли в перших чотирьох турах (швидкі шахи). В чотирьох партіях з класичних шахів краще за усіх зіграв хмельничанин, міжнародний гросмейстер Любомир Михалець, який виграв три партії (в тому числі у одного з основних своїх суперників О. Поліщука), одну партію зіграв унічию й фінішував з результатом 6,5 очки з 8 можливих, здобувши загальну перемогу в турнірі. Також 6,5 очки виборов С. Яковлев, який за додатковими показниками посів друге місце. Третє місце у В. Янюка (6 очок).

Серед юнаків переміг екс-чемпіон України у віковій групі до 8 років Олександр Довгалюк з Кам’янця-Подільського. Кандидат у майстри спорту, чемпіонка Європи з швидких шахів серед дівчат Каміла Грищенко з Краматорська посіла перше місце серед жінок. Хмельничанин Дмитро Шевчук переміг серед людей з інвалідністю а Ігор Шепелев з Краматорська – серед ветеранів.

Результати турніру подаються до міжнародної шахової федераціі ФІДЕ для обрахунку рейтингів з швидких та класичних шахів учасників змагань.

На закритті меморіалу донька Анатолія Сургунда Наталія Анатоліївна та начальник управління молоді та спорту Сергій Ремез вручили переможцям змагань грамоти, медалі та призи. А посприяли проведенню меморіалу Перейма П.В. та Паламарчук Ф.В.

За сприяння народного депутата України Сергія Мельника всі переможці та призери турніру нагороджені подарунками, а всі учасники – солодощами.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!