Новини

«Нова Пошта» розпочинає будівництво Хмельницького інноваційного терміналу

Хмельницький стане центром однієї з логістичних моделей транспортної компанії. Мільйони доларів інвестицій та сотні робочих місць – саме такий результат очікується від відкриття терміналу. Сьогодні вранці у стінах міськради міський голова Олександр Симчишин провів зустріч з представниками компанії-інвестора, а вже пообіді разом з ними урочисто заклав камінь у фундамент майбутньої споруди.

«Це непересічна подія для нашого міста, – каже О. Симчишин. – Впевнений – ви не пожалкуєте про те, що вирішили зводити термінал саме тут. Місто надзвичайно цікаве з точки зору логістики. Саме від цього відштовхуємся у планах щодо його розвитку. Тішить, що масштабне будівництво здійснюватиме наша місцева компанія, отже, вже на цьому етапі ми отримаємо інвестиції у казну міста через податки. Приємно, що з відкриттям терміналу хмельничани отримають нові робочі місця із конкурентоспроможними зарплатами. А ми запевняємо, що завжди відкриті для бізнесу і готові допомагати та підтримувати».

Очікується, що термінал буде побудований упродовж року і стане ключовим об’єктом інфраструктури вантажоперевезень «Нова Пошта» у Західній Україні. Тут працюватиме надсучасна сортувальна техніка.

Сортувальна система інноваційного терміналу в Хмельницькому оброблятиме 8,5 тис. посилок за годину — стільки ж, як і Київський інноваційний термінал, першу чергу якого «Нова Пошта» відкрила в березні цього року. Загальна потужність Хмельницького терміналу складе 18 тисяч відправлень за годину. На ХІТ уперше в Україні посилки із сортувальної стрічки завантажуватимуться безпосередньо в автотранспорт без використання сітчастих контейнерів для укрупнення пакувань, а чіткість технологічного процесу гарантуватиме збереження стану кожного відправлення.

Компанія створить на Хмельницькому інноваційному терміналі 300 робочих місць з умовами праці європейського рівня. Працівники ХІТ сортуватимуть понад 3 млн посилок на місяць. За словами співвласника компанії «Нова Пошта» В’ячеслава Климова, побудова цього терміналу сприятиме підвищенню якості, збільшенню швидкості обробки вантажів, зменшенню часу їх доставки та удосконаленню логістики. Знаходитиметься термінал у дуже вигідному місці, за 8 кілометрів від Хмельницького на території Розсошанської об’єднаної територіальної громади.

«Термінал у Хмельницькому — це складова стратегії розвитку компанії «Нова Пошта» до 2022 року, — зазначив співвласник компанії «Нова Пошта» В’ячеслав Климов. — Ми визначили концепцію, яка передбачає поділ вантажопотоків для більш якісного клієнтського сервісу. ХІТ стане одним із ключових сортувальних центрів поряд з аналогічними об’єктами в Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі та двома в Києві (Київ-Схід і Київ-Захід). Через ці термінали проходитимуть відправлення вагою до 50 кг. В інших регіонах працюватимуть посилково-вантажні термінали, які оброблятимуть усі посилки».

Також керівництво «Нової Пошти» відзначило відкритість міста до бізнесу та інвестицій.