Рішення міської ради

Про затвердження комплексної Програми реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту в Хмельницькій міській територіальній громаді на 2022-2026 роки

 

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення десятої сесії

№25 від 15.12.2021 р.

 

Внесені зміни:

рішенням 22-ї сесії міської ради від 21.12.2022 №37

 

 

Про затвердження комплексної Програми реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту в Хмельницькій міській територіальній громаді на 2022-2026 роки

 

Розглянувши пропозицію виконавчого комітету, з метою створення сприятливих умов для соціального становлення та розвитку і самореалізації дітей і молоді, формування громадянської позиції, національно-патріотичної свідомості, здорового способу життя та розвитку фізичної культури і спорту в Хмельницькій міській територіальній громаді, відповідно до Закону України «Про основні засади молодіжної політики», Закону України «Про фізичну культуру і спорт», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити комплексну Програму реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту в Хмельницькій міській територіальній громаді на 2022-2026 роки (додається).

2. Відповідальність за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Кривака М.М. і управління молоді та спорту.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, соціальної політики, гуманітарних питань та розвитку громадянського суспільства, свободи слова та інформації.

 

Міський голова О.СИМЧИШИН

 

 

Додаток

до рішення сесії міської ради

від 15.12.2021 р. №25

 

Комплексна Програма

реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту в Хмельницькій міській територіальній громаді на 2022 - 2026 роки

 

Законодавча та нормативна база

Заходи Програми розроблені відповідно до таких законодавчих та нормативних актів щодо реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту в Україні, Хмельницькій області та Хмельницькій міській територіальній громаді:

- Конституції України;

- Законів України:

"Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001р. N2493-III;

"Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" від 05.02.93р. N2998-XII;

"Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю" від 21.06.2001р. N2558-III;

"Про охорону дитинства" від 26.04.2001р. N2402-III;

"Про оздоровлення та відпочинок дітей" від 04.09.2008р. N375-VI, із змінами від 14.07.2015р.;

"Про молодіжні та дитячі громадські організації" від 01.12.98р. N281-XIV;

"Про фізичну культуру і спорт" від 24.12.93р. N3808-XII;

«Про основні засади молодіжної політики» від 27 квітня 2021 року №1414-IX.

 

Програм:

Державної цільової соціальної програми “Молодь України” на 2021-2025 роки; затвердженою постановою КМУ від 02 червня 2021р. №579.

Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженою постановою КМУ від 30 червня 2021р. №673.

 

Державної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на період до 2024 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. №115.

 

Програма підготовлена управлінням молоді та спорту Хмельницької міської ради за участю:

- Департаменту  освіти та науки;

- Департаменту інфраструктури міста;

- управління культури і туризму;

- управління екології та контролю за благоустроєм;

- управління праці та соціального захисту населення;

- відділу обліку та розподілу житлової площі;

- молодіжних громадських організацій;

- молодіжної ради Хмельницького;

- громадських організацій фізкультурно-спортивного напрямку.

 

 

Вступ

Характеристика сучасного стану галузі

Управліннями молоді та спорту, культури і туризму, праці та соціального захисту населення, Департаментом освіти та науки,  Департаментом інфраструктури міста та іншими проводиться робота з виконання заходів реалізації Програми.

На виконання завдань та заходів Програми щорічно виділяються кошти з  бюджету Хмельницької міської територіальної громади, що дало змогу реалізувати заходи програми. Якщо у 2017 році використано 32,4 млн. грн., то у 2021 році  101,7 млн. гри. (за 5 років понад 300 млн. грн.).

До послуг мешканців громади працюють 4 дитячо-юнацьких спортивних школи комунальної форми власності, 13 ДЮСШ різних форм власності, школа вищої спортивної майстерності, понад 30 клубів фізкультурно-спортивного спрямування, 20 підліткових клубів за місцем проживання, спортивно-культурний центр "Плоскирів", КУ «Молодіжний центр» та Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

В місті функціонує  1 стадіон, 12 футбольних полів, 239 спортивних майданчиків, з них 38 майданчиків з тренажерним обладнанням, 17 тенісних кортів, 35 спортивних майданчиків зі штучним покриттям (27 в загальноосвітніх школах громади та 8 - в дитячо-юнацьких спортивних школах), 8 басейнів з них три 25-ти метрових, 79 спортивних залів, 1 льодовий майданчик, 1 легкоатлетичний манеж.

З 2018 року при  спортивно-культурному Центрі «Плоскирів» функціонує спортивно-розважальний центр з плавальним басейном за адресою вул. Зарічанська, 11 Ж.

Розвивається велоінфраструктура міста. Станом на жовтень  2021 року довжина побудованих доріжок становить 18 640 м.

На  зміцнення матеріально-технічної бази Центу по роботі з дітьми та підлітками  виділено та використано 2,177 млн. грн. Протягом 2018-19 рр. по місту встановлено 14 антивандальних столів для настільного тенісу та 6 столів для гри у шахи.

Проведено капітальні ремонти  чотирьох підліткових клубів за місцем проживання та  в трьох дитячо-юнацьких спортивних школах на суму 2,5 млн. грн.

У жовтні 2021 року стартували роботи першої черги з оновлення та реконструкції Молодіжного парку. За концепцією оновлення парку тут мають з’явитися: нові майданчики, зелений амфітеатр, оглядовий майданчик, міні сцени, зони для пікніків, зовнішнє освітлення, велопарковка, тераси в комплекті з лавками, окремо лавки, навіси, смітники тощо.

У 2019 році розпочато будівництво сучасного Палацу спорту (вул. Прибузька, 5/1А) на 2 500 тисячі глядацьких місць. Майбутній Палац спорту розміститься на чотирьох поверхах і складатиметься зі спортивного та фізкультурно-оздоровчого корпусів. На його будівництво з міського бюджету виділено 28 млн. грн., з державного – 81 млн. грн.

Розроблено проектно-кошторисну документацію та проведено тендер на будівництво спеціалізованого залу боксу.

В процесі розробки документи на будівництво Льодового палацу.

Об’єкти спортивної інфраструктури рівномірно розташовані у різних районах міста, що дає змогу ними користуватись усім бажаючим з відсутністю дискомфорту через віддалене розташування того чи іншого об’єкту.

У 2019 році створено комунальну установу «Молодіжний центр», для якої виділено приміщення в центрі міста за адресою вул. Кам’янецька, 63 і проведені ремонтні роботи цього приміщення  на 1200 тис. грн., що дало змогу проводити щорічно понад 150 заходів, залучати близько 7000 осіб учнівської та  студентської молоді, сприяти розвитку неформальної освіти та волонтерського руху. Протягом звітного періоду приміщення КУ «Молодіжний центр» також надавалось представникам громадських об’єднань, комунальних установ для проведення близько 65  заходів, тренінгів, презентацій.

 Завдяки підтримці міської влади у 2021 році з метою розвитку молодіжних ініціатив КУ «Молодіжний центр» виділено приміщення під  організацію «Пластовий центр» для розвитку  пластового руху за адресою вул.  Сковороди, 9/3.

До послуг дітей та молоді з метою формування здорового способу життя і проведення змістовного дозвілля побудовано два скейт-парки:

- майданчик «Палацу творчості дітей та юнацтва», який діє  з  2017 року. Фігури скейт-парку орієнтовані для катання на велосипедах BMX серед початківців та аматорів, а також на самокатах від новачків до професіоналів;

- та в парку ім. М. Чекмана, що побудований у 2018 році  в рамках конкурсу "Міські ініціативи" ( 93,0 тис. грн).

Значна увага міською владою і громадськими організаціями приділялась наданню соціальних послуг різним категоріям дітей та молоді. Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щороку надається в середньому 10,5 тис. послуг (соціально-педагогічних, психологічних, юридичних, інформаційних).

У період з 2017 по 2021 рік роботи Хмельницьким міським Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  розширено спектр  діяльності та розпочато роботу у нових напрямках, зокрема:

-  безкоштовна психологічна діагностика готовності дітей до школи;

- в літній період запроваджено «Психолог просто неба» з метою популяризації роль психологічної грамотності серед населення;

- рубрика «Поради психолога» на ТРК «Місто», де висвітлюються актуальні теми сьогодення;

-  групи взаємодопомоги для товариства молоді з інвалідністю «Перспектива»;

- до новорічних свят для сімей, що знаходяться у складних життєвих обставинах запровадили вітання та розвезення подарунків за адресами проживання;

- започатковано роботу круглого столу “Взаємодія суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насиллю” за участю партнерів соціальної взаємодії -  служби у справах дітей та управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, ювенальної превенції, Хмельницького обласного Центру соціально-психологічної допомоги;

 -  онлайн-кампанія з попередження та припинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі “Не треба мовчати — треба говорити!”, в рамках якої публікувалися соціальні  відеоролики та інформаційні матеріали;

-  цикл тренінгів для тренерсько-викладацького складу відділень футболу, гандболу, волейболу та регбі ДЮСШ №1.

-  тренінг «Профілактика емоційного та професійного вигорання» з метою створення умов психологічного розвантаження, інформування про сучасні прийоми стабілізації емоційного стану для різних груп населення;

-  налагоджено спільну роботу з  ГО МАА «Хмельницький Центр здорової молоді».

На організацію оздоровлення дітей у 2017 році виділялось 1280,0 тис. грн., у 2021 році – 6067,0 тис. грн. У позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Чайка» Хмельницької міської ради протягом п’яти років облаштовано новий спортивний майданчик, встановлені тренажери, оновлені санвузли та душові кімнати, замінена підлога, придбані велосипеди, матраци та подушки. 

Близько 8 тисяч дітей пільгових категорій міста щорічно проходять оздоровлення в дитячих санаторіях, оздоровчих закладах та таборах з денним перебуванням із залученням бюджетних коштів. Мережу таборів збережено.

Найбільш активною, амбіційною, підприємливою та орієнтованою на досягнення є молодь у віці 14 - 18 років. У цей період відбуваються визначення сфери професійних інтересів, а також перші спроби взаємодії із системою врядування, суспільними інститутами. Останнім часом посилюється співпраця між органами місцевого самоврядування та інститутами громадянського суспільства, що працюють з дітьми та молоддю, поступово активізується участь молоді у прийнятті рішень, зокрема через розвиток молодіжних консультативно-дорадчих органів, органів учнівського та студентського самоврядування

У 2016 році створено молодіжну громадську раду при управлінні, до якої ввійшли представники молодіжних громадських організацій та студентського самоврядування(на сьогодні – молодіжна рада Хмельницького), за ініціативи якої реалізовано понад 30 проєктів різної спрямованості.

Протягом останніх років активізувалась діяльність молодіжних об'єднань. Так, за ініціативи молоді проведено 4 фестивалі всеукраїнського  та міжнародного рівня:  форум української молоді діаспори «Хмельниччина-2019», який  протягом 6 днів об’єднав  40 представників молодіжної діаспори із 20 країн(США, Сербія, Хорватія, Молдова, Литва, Угорщина, Польща та ін.) та представників молодіжних організацій із різних регіонів України; фестиваль"My Fest" до Дня молоді, дитячий мистецький фестиваль «Таланти України», Respublica FEST -  фестиваль музики та стріт-арт,  флешмоби (створення Вишиванки, гербу міста тощо). Проведені молодіжні форуми, в ході яких відбуваються презентації діяльності громадських організацій, обмін досвідом та обговорення спільних проектів. Так, щороку Управління молоді та спорту надає фінансову підтримку, в середньому, 10-ти молодіжним громадським організаціям на впровадження соціальних проектів на суму 100,0 тис. грн.

Завдяки активності молодих хмельничан наше місто тричі поспіль бере участь в конкурсі «Молодіжна столиця України» і входить до десятки міст, що пройшли до фіналу.

Започатковано традицію перегляду фільмів «просто неба» у мікрорайонах міста.

За кошти  бюджету громади надано кредити 6 молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на придбання житла на суму 1118,2 тис. грн. (2017-2021 рр.).

До Дня молоді та міжнародного Дня студента активісти громадського руху відзначаються грамотами міської ради. Вперше у 2021 році запроваджено премію міського голови «За вагомі досягнення молоді у розбудові Хмельницької міської територіальної громади в різних сферах суспільного життя» у розмірі 5,0 тис. грн. Цьогоріч визначено 12 лауреатів.

З метою утвердження національно-патріотичного виховання молоді започатковано низку нових форм роботи:

 - проведення історичних брейн-рингів для учнів старших класів «Бій під Крутами»;

-  лекторіїв та виставок світлин До Дня вшанування Героїв Небесної Сотні «Зима, що нас змінила, експозиції «Pro Чорнобиль».;

 -  флешмобів за участю учнів закладів загальної середньої освіти Хмельницької міської територіальної громади  «Доброволець» до Дня Вишиванки;

- загальноміські квест ігри «Стежками героїв» до Дня Героїв України, «За нашу і  вашу свободу» до Революції гідності, «Втрачена хоругва» до Дня захисника України;

- дебатні турніри «Твоє місто, твій вибір».

Ведуться публікації в соціальних мережах в рамках інформаційного проєкту «Цей день в історії» - інформаційний довідник про визначні дати, події та особистості.

Проводиться робота в інклюзивному напрямку: творчі зустрічі, концерти,  мотиваційні зустрічі, майстер-класи  з фотомистецтва, які мали продовження у фотовиставці «Ті ,що світять» та флешмобі до Міжнародного дня людей з інвалідністю в ТЦ «Оазис» та перша інклюзивна спартакіада  з трьох видів спорту : футбол, шахи та теніс настільний.

З метою підвищення рівня компетентностей молоді організовуються навчання, тренінги, реалізовуються проєкти з неформальної освіти, розвитку лідерських якостей, волонтерства: триденне онлайн навчання «Активні громадяни», навчання для молоді за програмою Британської ради; школу неформальної освіти молоді «Я - агент змін», серія тренінгів та воркшопів, яка направлена на розкриття можливостей участі молоді у процесах суспільних перетворень; воркшоп із заповнення грантових заявок; освітній проєкт «Школа журналістики» - тренінг спрямований на покращення медіаграмотності молоді; молодіжний онлайн форум «Навколо освіти» з метою розкриття освітніх можливостей для молоді; проєкт «Школа здорових стосунків», проєкт онлайн риторики «Твій голос».

У травні 2021 року стартував проєкт «Молодіжний подкаст на базі МЦ». Проведено конференцію «Чому волонтер?». Протягом червня проведено ряд «наукових пікніків», кінопереглядів та лекторіїв «просто неба», круглий стіл у форматі «світового кафе» «Можливості для молоді». Реалізовано триденний виїзний проєкт «Школа сучасного лідера» для учнів старших класів. За напрямом неформальної освіти реалізовується проєкт «Молодіжна просвіторія».

Молодь повинна бути готовою діяти в умовах змін, вміти вчитися, набувати нових компетентностей впродовж усього життя, а не орієнтуватися лише на отримання формальної освіти. Молодіжну політику варто формувати в умовах сьогодення на запит молоді, а отже надавати підтримку молодіжним ініціативам.

Фізичною культурою та спортом в м. Хмельницькому регулярно займаються понад 20 тис. чол., з них біля 7,5  тис. чол. в секціях дитячо-юнацьких спортивних шкіл, школи вищої спортивної майстерності, спортивних клубів. Відвідують заняття з фізичної культури в навчальних закладах містах 60 тис. учнів та студентів. Управління молоді та спорту щорічно проводить понад 140 міських спортивно-масових заходів. Поряд з тим проводяться чемпіонати міста з видів спорту, які культивуються в м. Хмельницькому. Стало традицією проводити в місті відкриті міські змагання з шахів пам'яті А. С. Сургунда, відкриті міські змагання з тенісу "Зірки Поділля", велогонку "Тур братів Стародубів", відкритий міський турнір з боксу на честь Заслуженого тренера України А. Чумакова, пам'яті Є. Кужельного, «Проскурівську риболовну лігу», міські змагання з футболу серед учнів ЗОШ на призи міської ради до Дня міста.

З’являються нові  спортивні  проєкти, які цікаві мешканцям міста та користуються попитом хмельничан.  В  місті у 2018 році вперше в Україні проведено шкільний фестиваль в рамках спортивного руху «JUNIOR Z», участь в якому взяли близько 2 тис. учнів загальноосвітніх шкіл міста.

Організовано дворові Олімпійські ігри в мікрорайонах міста, в яких беруть участь близько 500 дітей.  Започатковано міську Лігу за програмою «Дитяча легка атлетика IAAF» та спортивно-масові заходи серед школярів «Cool Games».

Стало гарною традицією проводити пробіги вулицями міста, такі як  «KHMELNYTSKY СITY RUN”, «Нова пошта напівмарафон», «Святковий забіг» до Дня міста, в яких беруть участь мешканці міста, області та гості з інших міст України. В рамках заходів проводяться забіги для учасників АТО, які отримали поранення під час військових дій на сході України, ветеранів військової служби, військовослужбовців України та інших держав. Започатковано в 2019 році проведення велозаїзду та пробігу вгору «Вершина Свободи».

В травні 2019 року в місті почав працювати проект «Fitness city» в рамках якого на спортивному комплексі «Поділля» щосуботи  проводились тренування від найкращих тренерів міста.

Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради надає безкоштовно спортивні споруди середніх навчальних закладів для проведення занять дітей, які займаються в дитячо-юнацьких спортивних школах та спортивних клубах міста.

Управлінням молоді та спорту спільно з центром "Інваспорт", при якому функціонує дитячо-юнацька спортивна школа та навчається 350 дітей, щорічно проводиться міська спартакіада для дітей-інвалідів "Повір у себе" та окремі фізкультурно-спортивні заходи.

До складу збірних команд України входять понад 50 спортсменів міста. Спортсмени міста гідно представляють місто на міжнародній арені. Марина Бех-Романчук на  чемпіонаті Європи 2021 року з легкої атлетики здобула золоту, срібну нагороду чемпіонату світу 2020 року та чемпіонату світу у приміщенні 2021 року; Щавінська Тетяна тричі виборола  золото чемпіонату світу, срібло  та бронзу чемпіонату Європи з пауерліфтингу та встановила світовий рекорд, Чумак Дмитро виборов на чемпіонаті Європи здобув три золоті нагороди у ваговій категорії 102 кг, а на чемпіонаті світу - срібло. Полміра Квіквінія став чемпіоном Європи у 2021 році, срібний призер чемпіонату світу 2021 року з гирьового спорту та володар Кубку Європи 2021 року.

З 2019 року почала виплачуватись стипендія міського голови кращим спортсменам міста у розмірі 10 тис. грн. для спортсменів,  які посіли I-VI місце на чемпіонатах світу та Європи серед чоловіків та жінок у олімпійських видах програми, Європейських, Олімпійських, Паралімпійських  та Дефлімпійських іграх.

  Виплачується стипендія міського голови двадцяти кращим спортсменам міста та премія міського голови  двадцяти кращим тренерам міста.

Збільшено норми витрат на харчування під час проведення спортивних заходів.

Регбійна команда "Поділля" приймає участь та постійно вдало виступає у чемпіонаті України з регбі-7 та регбі-15. Жіноча гандбольна команда "Хмельничанка" приймає участь у вищій лізі чемпіонату України з гандболу. Чоловіча команда з гандболу «ХНУ-ДЮСШ № 1» увійшли до вищої  ліги чемпіонату України. Чоловіча волейбольна команда «Поділля» змагається у вищій лізі, а жіноча волейбольна команда "Новатор" – у першій лізі чемпіонату України з волейболу.  Футбольна команда "Поділля" у чемпіонаті України з футболу увійшла до першої ліги ПФЛ України,  футзальна команда “Сокіл” виступає екстра-лізі чемпіонату України з футзалу. Розпочала виступи  в чемпіонаті та Кубку  України з баскетболу жіноча команда БК «Хмельницький» в вищій лізі та розпочала виступи в вищій лізі чоловіча команда БК «Хмельницький».

Проводяться чемпіонати міста з футзалу серед юнаків в різних вікових групах, участь приймає біля 50 команд.  У чемпіонаті та Кубках міста з футзалу  прийняло участь біля 100 команд. Проводяться чемпіонати  та кубки міста з міні-футболу та футболу.

Реалізація попередньої Програми дала певні позитивні результати. Напрацьовано нові механізми підтримки молоді у реформуванні молодіжної сфери, зміцнено матеріально-технічний стан спортивних закладів, створено умови для популяризації здорового способу життя, збільшена кількість осіб, охоплених соціальними послугами.

Проте існує ще багато проблем. Ризики, пов’язані з оголошенням карантину. Молодь повинна розраховувати на себе, власні компетентності, способи мислення, цінності, у тому числі розвинений емоційний інтелект, а також на зовнішні ресурси (соціально-економічні, суспільно-політичні, організаційно-правові умови життя в громаді (державі) тощо). Залишаються актуальними такі проблеми на сьогодні як вживання алкоголю, електронних сигарет, залежності від гаджетів, особистісні конфлікти.

Постійна зайнятість батьків на ринку праці породжує недостатню їх участь  у вихованні дітей, формування моральності, здорового способу життя підлітків.  Підлітки мало читають, а отже і не розвиваються навички самостійного мислення, активної громадської позиції. Тому в ході реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту ще є певні завдання, на що і спрямована ця програма.

 

Головна мета та завдання на 2022 - 2026 роки.

Метою Програми є створення системи різнобічної підтримки та розвитку національно-патріотичної свідомості та громадянської активності молоді, спрямованої на самовизначення і самореалізацію, формування необхідних для цього правових, гуманітарних та економічних передумов, надання соціальних гарантій, розвитку неформальної освіти, створення необхідних соціально-економічних, нормативно-правових, організаційно-технічних умов та забезпечення антикризових заходів щодо підвищення життєздатності сфери фізичної культури і спорту.

 

Пріоритетні завдання:

- формування навичок здорового способу життя, розвиток фізичної культури, культури здорового харчування та психогігієни;

- забезпечення національнопатріотичного виховання, формування громадської позиції, моральності, духовності, загальнолюдських цінностей у дітей та молоді;

- залучення молоді до участі у суспільному житті, підвищення її самостійності, конкурентоспроможності, формування у молоді громадянських компетентностей;

- підвищення мобільності, соціальної і культурної інтеграції молоді в суспільне життя України та світу;

створення умов для формування лідерських якостей, активної громадської позиції, правової культури, культури дозвілля серед молодого покоління;

- забезпечення функціонування мережі підліткових клубів за місцем проживання з метою організації змістовного дозвілля дітей і підлітків, запобігання дитячої бездоглядності;

 - оздоровлення та організація відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги і підтримки;

- сприяти розвитку неформальної освіти;

- сприяти в наданні пільгових довготермінових кредитів на придбання житла одиноким молодим громадянам та молодим сім’ям;

- подальше зміцнення здоров'я населення на принципах здорового способу життя, посилення впливу фізичної культури і спорту на підвищення продуктивності праці, обороноздатності та профілактику правопорушень;

- удосконалення системи підготовки збірних команд, забезпечення пріоритетного розвитку тих видів спорту, в яких спортсмени України спроможні досягти високих результатів на чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх;

- збереження і подальше удосконалення матеріальноспортивної бази.

 

Очікувані результати.

В результаті виконання Програми очікується:

надання якісних послуг з оздоровлення дітей, що потребують особливої соціальної підтримки;

набуття компетентностей, ріст громадянської активності, морально-етичних засад, зміцнення патріотичних настроїв у свідомості молодих людей;

збільшення  учнівської молоді, охопленої  лекційно-просвітницькою роботою щодо впливу негативних явищ на здоров’я людини, формування здорового способу життя;

вирішення житлових проблем молоді, що не мають власного житла або  потребують поліпшення житлових умов шляхом надання  пільгового довготермінового кредиту на придбання житла;

відродження національно-патріотичного виховання, підвищення рівня громадянської свідомості і активної життєвої позиції молоді міста;

створення умов для формування свідомого ставлення молоді до здорового і безпечного способу життя та культури здоров'я;

створення сприятливих умов для інтелектуального самовдосконалення та творчого розвитку особистості;

зацікавлення до набуття молодими людьми знань, навичок та інших компетентностей поза системою освіти;

забезпечення надання підтримки молодим громадянам у працевлаштуванні та реалізації підприємницьких ініціатив;

збільшення чисельності молоді, що бере участь у діяльності дитячих і молодіжних громадських організацій;

налагодження сталих партнерських зв'язків у міжнародному молодіжному середовищі;

залучення молоді до розроблення пропозицій щодо вдосконалення механізму реалізації державної молодіжної політики;

підвищення рівня правової культури молодих громадян, зокрема щодо прав і свобод людини, відповідальності за власне життя;

більш ефективне використання мережі закладів соціально-психологічної допомоги, спортивних закладів та закладів культури;

залучення дітей та молоді 6 - 23 років до регулярних занять фізичною культурою і спортом, створення умов для розвитку резервного спорту;

забезпечення збереження передових позицій успішної участі спортсменів громади у міжнародних змаганнях різного рівня;

досягнення насичення спортивними спорудами у кількості і якості, що надасть змогу створити необхідні умови для залучення різних категорій мешканців громади до занять фізичною культурою і спортом, які б давали можливість забезпечити на даних спорудах мінімальний (науково обґрунтований) обсяг рухової активності;

створення цивілізованих умов для соціальної адаптації та реабілітації інвалідів і осіб з обмеженими фізичними можливостями.

 

Фінансування Програми

Фінансування заходів здійснювати у межах коштів, що передбачатимуться щорічно управлінню молоді та спорту на заходи по реалізації молодіжної політики та фізичної культури і спорту.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Хмельницької міської територіальної громади та інших джерел фінансування, не заборонених Законом.

Під час розроблення проектів бюджету Хмельницької міської територіальної громади на 2022-2026 роки в межах наявного ресурсу та в порядку пріоритетності передбачаються видатки на підтримку заходів, здійснюваних на виконання Програми.

(тис.грн.)

Фінансове забезпечення по виконанню програми

Прогнозований обсяг фінансових ресурсів для виконання завдань

2022 рік

2023 рік

2024 рік

2025 рік

2026 рік

Фінансування реалізації молодіжної політики в Хмельницькій міській територіальній громаді

37541,0

33456,0

40214,0

48239,0

55044,0

Фінансування розвитку фізичної культури і спорту в Хмельницькій міській територіальній громаді

371405,0

425394,5

476496,9

544594,8

622362,2

Всього

408946,0

458850,5

516710,9

592833,8

677406,2

 

Секретар міської ради  В.ДІДЕНКО

Начальник управління молоді та спорту С.РЕМЕЗ

 

Додаток до Програм

Напрями діяльності та заходи комплексної Програми реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту в Хмельницькій міській територіальній громаді на 2022-2026 роки

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Зміст заходів програми

Термін виконання заходу

Виконавці

Бюджет Хмельницької міської територіальної громади та інших джерел, орієнтовні обсяги фінансування, тис. грн.

2022 р.

2023 р.

2024 р.

2025 р.

2026 р.

Розділ І  Реалізація молодіжної політики

1.1. Популяризація та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я серед молоді

1.1.1. Проводити інформаційно-профілактичні та просвітницькі лекції, бесіди, тренінги, семінари, засідання за «круглим столом», конференції, форуми, акції, конкурси, руханки, флешмоби, виставки, фестивалі, командні ігри, залучаючи фахівців  профільної галузі,  щодо попередження й профілактики негативних  явищ та популяризації здорового способу життя у молодіжному середовищі.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, КУ «Молодіжний центр», Департамент освіти та науки, громадські об’єднання

100,0

110,0

120,0

130,0

150,0

1.1.2. Сприяти організації таборування дітей та молоді, туристичних походів, майстер-класів з утвердження здорового способу життя.

2022-2026

роки

Управління молоді та спорту, КУ «Молодіжний центр», міський Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, громадські об’єднання

50,0

60,0

70,0

80,0

90,0

1.1.3. Підтримувати проєкти громадських об’єднань, діяльність яких спрямована на протидію соціально-небезпечних хвороб, популяризацію здорового способу життя.

Постійно

Управління молоді та спорту,  громадські об’єднання

8,0

10,0

12,0

14,0

16,0

1.1.4. Проводити соціальну рекламу із пропагування здорового способу життя із розміщенням на рекламних площинах та в соціальних мережах.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту

10,0

15,0

20,0

20,0

25,0

1.1.5. Сприяти зміцненню психічного здоров’я молодих людей, формуванню внутрішньої культури їх взаємин у сім’ї та соціальному середовищі; забезпеченню репродуктивного здоров’я молоді, популяризації серед молоді знань з безпеки життєдіяльності, у тому числі проводити виїзні інформаційно-просвітницькі акції з питань популяризації здорового способу життя, профілактики негативних явищ серед дітей та молоді. Організовувати вечори психологічного кіно.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, КУ «Молодіжний центр», СКЦ «Плоскирів»

5,0

5,0

5,0

5,0

5,0

1.1.6. Розроблювати та проводити  лекції та тренінги для учнів та молоді, виготовляти та розповсюджувати інформаційні матеріали з питань формування здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок: тютюнопаління, вживання алкоголю, електронних цигарок та інших негативних явищ.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

-

-

-

-

-

1.1.7. Організовувати та проводити акції та заходи до Всесвітніх днів боротьби з тютюнопалінням, зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом, боротьби зі СНІДом, проти туберкульозу тощо із залученням учнівської та студентської молоді.

2022-2026 роки

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання, КУ «Молодіжний центр», громадські об’єднання

10,0

15,0

20,0

25,0

30,0

1.1.8. Організовувати заходи з пропаганди безпечної поведінки, безпеки життєдіяльності, знання правил дорожнього руху, безпеки поводження у місті; з профілактики негативного впливу Інтернету на підлітків та молодь тощо.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент  освіти та науки,

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання, КУ «Молодіжний центр»

20,0

30,0

30,0

35,0

40,0

Разом по розділу 1.1.

203,0

245,0

277,0

309,0

356,0

1.2. Утвердження патріотизму, духовності, моральності  та національно-патріотичної свідомості молоді

1.2.1. Проводити молодіжні патріотичні та культурно-мистецькі заходи в ході відзначення державних, народних і традиційних свят. Проводити акції, конкурси, засідання за «круглим столом», дебати, семінари, виставки,  тренінги, змагання, збори, конференції, форуми, фестивалі, флешмоби, пленери, перфоманси, табори, вишколи, зльоти, концерти, майстер-класи, серії історичних брейн-рингів, краєзнавчо-історичних квестів до Дня пам’яті та примирення, Дня Збройних Сил України, Дня призовника, Дня захисника Вітчизни, відзначення Дня пам’яті Героїв Крут, інших історичних дат.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту,  управління культури  і туризму, Департамент  освіти та науки, молодіжні громадські об’єднання та інституції студентського самоврядування (за згодою).

425,0

505,0

605,0

695,0

795,0

1.2.2. Забезпечувати участь молоді (міських команд, гуртів, колективів) у всеукраїнських та обласних акціях, конкурсах, засіданнях за «круглим столом», дебатах, семінарах, виставках, тренінгах, змаганнях, зборах, конференціях, форумах, фестивалях, пленерах, таборах, вишколах, зльотах, концертах.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту,  управління культури  і туризму, Департамент  освіти та науки

100,00

120,00

150,00

170,00

190,00

1.2.3. Організовувати та проводити заходи, спрямовані на виховання шанобливого ставлення до Герба, Прапора, Гімну України, іншої загальнодержавної та регіональної символіки.

2022-2026 роки

Департамент  освіти та науки Управління молоді та спорту

10,0

10,0

10,0

10,0

10,0

1.2.4. Організовувати та проводити міські мистецькі заходи, а також фестивалі, конкурси, майстеркласи у форматі онлайн: «Великодні декорації», фестиваль «Пласт ТАЙМ» та ін.

2022-2026 роки

Управління  молоді та спорту (КУ «Молодіжний центр, СКЦ «Плоскирів», ЦСССДМ, ЦРДП)

10,0

12,00

14,00

16,00

18,00

1.2.5. Сприяти формуванню патріотичної свідомості молоді, зокрема у навчальних закладах і молодіжному середовищі, шляхом покращення  знань з історії рідного краю; популяризації української культури і народних традицій; усвідомлення національної своєрідності; залучення молоді до суспільно значущої діяльності.

Організовувати екскурсійно-пізнавальні поїздки за визначними місцями Хмельницької області і України «Хвилю тримай - Україну пізнавай!» , розширення гуртків народознавчого циклу. Оформлення етнографічних кутків з експонатами українського фольклору та традицій «Українська хата» в приміщеннях підліткових клубів за місцем проживання.

Проводити українські пікніки на території парку «Молодіжний».

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту,  центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання, управління культури  і туризму, Департамент  освіти та науки

100,0

120,0

150,0

170,0

190,0

1.2.6. Сприяти молодіжним громадським об’єднанням у відзначенні знаменних подій в історії українського народу, організації заходів, присвячених життю та творчості відомих діячів національної та світової культури і мистецтва для учнівської та молодіжної аудиторії.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, молодіжні громадські об’єднання.

30,0

40,0

50,0

60,0

70,0

1.2.7. Сприяти розвитку пластового руху на теренах Хмельницької міської територіальної громади, організації наметових таборів за пластовими методиками виховання.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, КУ «Молодіжний центр», Департамент освіти та науки

50,0

60,0

70,0

80,0

90,0

1.2.8. Проводити міські етапи Всеукраїнської військово-патріотичної гри “Сокіл-Джура”. Брати участь у проведенні вишкільних та військово-патріотичних таборів, ігор для дітей та молоді на обласному та Всеукраїнському рівні.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент  освіти та науки, міський громадські об’єднання та організації

100,0

120,0

130,0

140,0

150,0

1.2.9. Оформлення у шкільних бібліотеках, клубах за місцем проживання  виставок з нагоди календарних державних свят і подій.

Сприяти популяризації через засоби масової інформації, соцмережі української мови, традицій, культури та дотримання її норм, національної історико-культурної спадщини українського народу. Організовувати челенджі "Навчай українською".

2022-2026 роки

Департамент освіти та науки, управління культури і туризму, управління молоді та спорту

-

-

-

-

-

1.2.10. Проводити з учнівською молоддю:  безстрокові акції «Ми разом», спрямовані на допомогу пораненим військовим; благодійні акції «З вірою в серці», спрямовані на підтримку захисників нашої країни, їхніх дітей та родин, медичних працівників і волонтерів, які працюють у зоні ОСС; вшановувати Героїв Небесної Сотні;  організовувати зустрічі з воїнами-учасниками бойових дії.

2022-2026 роки

Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту

5,0

5,0

5,0

5,0

5,0

1.2.11. Організовувати перегляди патріотично-виховних фільмів для молоді, зустрічі з авторами та акторами фільмів.

щороку

Управління молоді та спорту, управління культури і туризму, Департамент освіти та науки

50,0

53,0

55,0

55,0

60,0

1.2.11. Проводити міські змагання допризовної молоді «Юні козаки Поділля», спартакіади серед учнів загальноосвітніх шкіл.

Організовувати екскурсії до НАПСУ та військових частин.

щороку

Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту

15,0

20,0

25,0

30,0

35,0

1.2.12. Проводити у військових частинах міста тренінгові заняття, спрямовані на покращення адаптації новобранців до військової служби.

Двічі на рік

Департамент  освіти та науки, управління молоді та спорту, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

-

-

-

-

-

1.2.13. Сприяти організації фотовиставок та участі молодих фотографів у конкурсах та виставках, як на території Хмельницької міської територіальної громади  та за її межами.

щороку

Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту.

10,0

15,0

20,0

20,0

25,0

1.2.14. Організовувати літературні читання до Дня народження відомих українських авторів, зустрічі із сучасними митцями Хмельниччини та України.

постійно

Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту. управління культури та туризму

10,0

15,0

20,0

20,0

25,0

1.2.15. Сприяти організації відвідування учнівською та студентською молоддю обласних краєзнавчого, літературного, художнього, літературно-меморіального, музею історії міста та Проскурівського підпілля, музею студії фотомистецтва., музею голодомору в Меджибожі, а також відвідуванню місць, пов’язаних з історією і культурою українського народу, військової слави. Організувати виїзні екскурсії та вишколи на місце визвольної війни під керівництвом Б.  Хмельницького – с. Пилява Старосинявського р-ну та ін. для учнівської та студентської молоді міста та ін.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту.

Департамент освіти та науки

35,0

35,0

35,0

45,0

45,0

1.2.16. Проводити заходи із вшанування пам’яті жертв репресій тоталітарних режимів, голодомору 1932-1933 рр. учасників визвольних змагань; заходи, спрямовані на вшанування подвигу учасників Революції Гідності, увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, учасників антитерористичної операції та Операцій Об’єднаних Сил на Сході України, громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, КУ «Молодіжний центр», Департамент освіти та науки, управління культури і туризму, молодіжна рада Хмельницького, засоби масової інформації

7,0

8,0

9,0

10,0

12,0

Разом по розділу 1.2.

957,0

1138,0

1348,0

1526,0

1720,0

1.3.Формування у молоді  актуальних знань та навичок відповідно до сучасних  суспільних запитів (розвиток неформальної освіти)

1.3.1. Сприяти розвитку мережі молодіжних центрів, каворкінг-центрів, хабів тощо з метою  покращення комунікації молоді між собою, створення умов для проведення спільних заходів, реалізації проєктів, розвитку неформальної освіти в Хмельницькій  міській територіальній громаді.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту

100,0

120,0

150,0

180,0

200,0

1.3.2. Розвивати компетентності шляхом проведення для молоді «Школи медіаграмотності та критичного мислення», «Школи журналіста», «Школи фотографа» тощо, «Школи здорових стосунків», науково-просвітницьких заходів просто неба; тренінгів для молодіжних працівників «Знай і дій», авторських курсів фотомистецтва, форуму «Можливості для молоді» тощо.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту,

КУ «Молодіжний центр»

16,0

20,0

22,0

26,0

30,0

1.3.3. Інформувати про можливість участі молоді у волонтерських проєктах. Організовувати школи волонтерів з метою популяризації, підтримки і компетентності волонтерського руху. Проводити волонтерський форум в рамках міжнародного Дня волонтерів з метою популяризації культури волонтерства серед молоді, залучення молодого покоління до громадської активності.

Постійно

Управління молоді та спорту,

КУ «Молодіжний центр», Молодіжна рада Хмельницького

38,0

39,0

40,0

41,0

42,0

1.3.4. Сприяти створенню платформи співпраці стейкхолдерів освіти та роботодавців в рамках Пакту заради молоді 2025.

2022-2026  роки

Управління молоді та спорту,

КУ «Молодіжний центр»

-

-

-

-

-

1.3.5. Проводити тренінги, лекції, вебінари, форуми, спрямовані на розвиток неформальної освіти та організацію навчання молоді поза системою освіти, організовувати навчання online різної спрямованості

Організовувати навчання з роботи  з відкритими даними та ознайомлення молоді з наявними муніципальними е-сервісами.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту,

КУ «Молодіжний центр», Департамент освіти і науки

ХМКП «Інфоцентр»

20,0

20,0

20,0

20,0

20,0

1.3.6. Проводити заходи, спрямовані на формування лідерських якостей в учнівської та студентської молоді: громадські студії «Школи сучасного лідера», «Школа успіху».

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту,

КУ «Молодіжний центр»

20,0

20,0

20,0

20,0

20,0

1.3.7. Започаткувати освітній проєкт для учнівської молоді «Академія політичної свідомості».

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти і науки, КУ «Молодіжний центр», молодіжна рада Хмельницького, представнику громадського та політичного сектору (за згодою)

-

-

-

-

-

Разом по розділу 1.3

194,0

219,0

252,0

287,0

312,0

1.4.Формування екологічної свідомості молоді

 

1.4.1. Активізувати екологічний рух, формувати екологічну культуру шляхом реалізації проєктів із формування екологічних звичок «Екомандрівки», Школи екологічної свідомості «Еко рівень» та ін. Організовувати екологічний форум «Врятуй свій дім», майстер класи з переробки та сортування побутових відходів, екологічно-спортивний проєкт «Плогінг» тощо.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту,

КУ «Молодіжний центр», управління екології та контролю за благоустроєм

20,0

25,0

30,0

35,0

40,0

1.4.2. Сприяти формуванню бережливого ставлення до навколишнього природного середовища, у тому числі проведення акцій з благоустрою міста, акції “Зробимо Україну чистою!”.

2022-2026 роки

Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту

2,0

2,0

2,0

2,0

2,0

1.4.3. Організовувати екскурсії в інтерактивно-розважальний «Гуфі-центр», офіс «Розумне довкілля Хмельницький».

2022-2026 роки

Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту

-

-

-

-

-

1.4.4. Організовувати фестивалі, конкурси малюнка тощо екологічного спрямування.

2022-2026 роки

Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту, управління екології та контролю за благоустроєм

50,0

50,0

55,0

55,0

60,0

Разом по розділу 1.4.

72,0

77,0

87,0

92,0

102,0

1.5. Соціальний захист та надання соціальної допомоги молоді

1.5.1. Надавати соціальні послуги різним категоріям дітей та молоді, особам, що опинились в складних життєвих обставинах та молоді з числа внутрішньо переміщених осіб, молоді з зони проведення Операції об’єднаних сил, учасникам бойових дій.

2022-2026 роки

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління молоді та спорту

-

-

-

-

-

1.5.2. Організовувати соціальний супровід молоді, яка повернулась з місць позбавлення волі (або умовно засуджених).

2022-2026 роки

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

-

-

-

-

-

1.5.3. Здійснювати профілактику правопорушень у процесі підвищення рівня правових знань, правової культури та правової поведінки молоді, зокрема інформування молоді та дітей з питань реалізації і захисту прав людини під час проведення заходів просвітницького характеру, в тому числі під час виконання програм молодіжних та дитячих громадських організацій. Проведення заходів на тему «Мої права і обов’язки за Конституцією України».

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

-

-

-

-

-

1.5.4. Організувати табори з денним перебуванням на базі Хмельницьких ДЮСШ для вихованців шкіл, які мають спортивні досягнення

Організовувати змістовне дозвілля дітей в групах денного перебування при клубах центру по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, Хмельницькі ДЮСШ, Центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання

300,0

400,0

500,0

600,0

700,0

1.5.5. Забезпечувати направлення дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки до дитячих закладів оздоровлення Хмельницької області та за її межами.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки

-

-

-

-

-

1.5.6. Направляти на оздоровлення до МДЦ «Артек» (м.Київ) та УДЦ «Молода Гвардія» (м.Одеса) тощо дітей, які потребують особливої соціальної уваги згідно чинного законодавства.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки

-

-

-

-

-

1.5.7. Залучати дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки, безкоштовно до занять у спортивних секціях, самодіяльних творчих колективах, гуртках образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з метою їх морально-естетичного та фізичного розвитку.

Постійно

Управління молоді та спорту, центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання Хмельницькі ДЮСШ №1,№2, №3, Департамент освіти та науки, управління культури та туризму

-

-

-

-

-

1.5.8. Здійснювати корекційну роботу, проводити роботу з питань статевого виховання дітей та молоді, збереження репродуктивного здоров’я та підготовки молоді до створення сім’ї. Організовувати «Школи здорових стосунків», «Фестиваль сімейних цінностей».

Розповсюджувати інформаційно-допоміжний матеріал з відповідної тематики.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, КУ «Молодіжний центр»

-

-

-

-

-

1.5.9. Проводити роботу, спрямовану на соціалізацію людей з інвалідністю: воркшопи «Твої необмежені можливості» за участю представників організацій, що працюють у сфері інклюзії, заходи до міжнародного Дня людей з інвалідністю, мотиваційні спартакіади, виїзні акції, майстер-класи тощо.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання ,КУ «Молодіжний Центр»

20,0

20,0

25,0

25,0

35,0

1.5.10. Сприяти реалізації соціальних проектів, благодійних акцій, присвячених вирішенню актуальних проблем дітей та молоді на рівні суспільства, Хмельницької міської територіальної громади: «Булінг без рожевих окулярів», «Мій Донор», «Миколай іде, подарунки несе», «Врятуй тварин», тощо.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки, КУ «Молодіжний центр», молодіжна рада Хмельницького

-

-

-

-

-

Разом по розділу 1.5.

320,0

420,0

525,0

625,0

735,0

1.6. Забезпечення ефективної роботи мережі установ, що забезпечують реалізацію молодіжної політики

1.6.1. Фінансувати центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання. Сприяти збільшенню кількості дітей, залучених до системних занять в гуртках та секціях центру. Організовувати змістовне дозвілля вихованців Центру шляхом проведення заходів, майстер-класів, екскурсій, спрямованих на пріоритет загальнолюдських цінностей, зміцнення родинно-сімейного виховання тощо. Започаткувати проведення Днів мікрорайонів, старостинських округів.

Постійно

Управління молоді та спорту.

10700,0

12500,0

15000,0

18000,0

20500,0

1.6.2. Підтримка спортивно-культурного центру «Плоскирів» з метою збільшення кількості дітей, охоплених в гуртках і секціях Центру. Покращення якості надання послуг, збільшення власних доходів.

Постійно

Управління молоді та спорту.

10000,0

12000,0

15000,0

18000,0

20000,0

1.6.3. Фінансувати центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та забезпечувати діяльність спеціалізованої служби психологічної допомоги «Телефон довіри» - одноканальний номер 15-50; 067 13315 50.

Постійно

Управління молоді та спорту.

9700,0

0

0

0

0

1.6.4. Фінансувати комунальну установу «Молодіжний центр».

Постійно

Управління молоді та спорту.

3300,0

4500,0

5000,0

6100,0

7500,0

Разом по розділу 1.6.

37541,0

33456,0

40214,0

48239,0

55044,0

1.7. Створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості та забезпечення міжнародного молодіжного співробітництва, підтримка обдарованої молоді, організації культурного дозвілля молоді

1.7.1. Сприяти участі дітей та молоді  в міжнародних, всеукраїнських, обласних фестивалях, конкурсах, наукових конференціях, акціях, турнірах, семінарах тощо.

Постійно

Управління молоді та спорту.

20,0

20,0

30,0

30,0

40,0

1.7.2. Надавати організаційну та фінансову підтримку молодіжним громадським організаціям в проведенні та організації культурно-мистецьких фестивалів, конкурсів та інших молодіжних творчих акцій і проєктів.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту.

120,0

130,0

140,0

150,0

200,0

1.7.3. Проводити акції, фестивалі (в т. ч. фестиваль студентського гумору), виставки, флешмоби, форуми, походи, концерти, дебати, турніри, конкурси у різних жанрах мистецтва, конкурси краси, фестивалі КВН,  виставки молодих митців, бієнале українського медіаарту, реалізовувати мотиваційний проєкт «Жива бібліотека». Сприяти виданню творів молодих авторів та здійснювати інші заходи, спрямовані на виявлення і самореалізацію обдарованих дітей та молоді, підтримку соціального становлення молоді, підвищення рівня екологічної культури дітей та молоді, національно-патріотичне виховання, утвердження здорового способу життя. Підтримувати КВНівський рух. Забезпечувати участь обдарованої молоді, команд КВН у всеукраїнських, регіональних  фестивалях, конкурсах, змаганнях, зборах, конференціях, форумах, фестивалях, пленерах, таборах, вишколах, зльотах, концертах. Видавати та виготовляти інформаційні матеріали.

Щороку

Управління молоді та спорту, управління культури і туризму, Департамент освіти і науки, управління екології та контролю за благоустроєм, громадські об’єднання, молодіжна рада Хмельницького

120,0

130,0

140,0

150,0

180,0

1.7.4. Забезпечити виплату  премії міського голови «За вагомі досягнення молоді у розбудові Хмельницької міської територіальної громади  в різних сферах суспільного життя» до Дня молоді.

2022-2026

роки

Управління молоді та спорту

100,0

100,0

100,0

100,0

100,0

1.7.5. Відзначати подяками, почесними грамотами Хмельницької міської ради, управління молоді та спорту молодіжних активістів, організації та установи, які сприяють реалізації молодіжної політики до Дня молоді, Дня студента та інших заходів.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту

5,0

5,0

5,0

5,0

5,0

1.7.6. Запровадити виплати разових щорічних премій для студентської молоді за відмінні успіхи у навчанні та активну участь у громадському житті вищого навчального закладу  до Дня студента.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту

100,0

100,0

100,0

100,0

100,0

1.7.7. Сприяти  розширенню мережі  молодіжних центрів, хабів,  євро клубів  в Хмельницькій  міській територіальній громаді тощо.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту

-

-

-

-

-

1.7.8. Сприяти міжнародному молодіжному обміну між учнівською молоддю, дитячими та молодіжними громадськими організаціями, органами молодіжного та учнівського самоврядування та іншими молодіжними структурами.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент  освіти та науки

100,0

100,0

100,0

100,0

100,0

1.7.9. Започаткувати та провести міжнародний форум міст-побратимів Хмельницького з метою обміну успішними практиками у роботі з молоддю та популяризації молодіжної політики Хмельницької міської територіальної громади та України в міжнародному інфопросторі.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент  освіти та науки, управління культури та туризму

Молодіжна громадська рада, молодіжні громадські об’єднання, волонтери

100,0

100,0

100,0

100,0

100,0

1.7.10. Залучати до роботи в підліткових клубах за місцем проживання фахівців, представників молодіжних громадських організацій, творчих спілок та об’єднань для проведення лекцій, тренінгів, майстер-класів.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, молодіжні громадські організації

-

-

-

-

-

1.7.11. Організовувати молодіжні фестивалі, марафон «Про молодіжний» до Дня молоді в Україні, фестиваль різдвяного тепла, танцювальні батли, фотовиставки, мистецькі  проєкти тощо.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, молодіжні громадські організації

200,0

200,0

200,0

200,0

200,0

Разом по розділу 1.7

865,0

885,0

915,0

935,0

1025,0

1.8. Забезпечення молоді житлом

1.8.1. Надавати пільгові довгострокові кредити молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, відділ обліку та розподілу житлової площі.

1000,0

1200,00

1500,0

2000,0

2400,0

1.8.2. Співпрацювати з Хмельницьким регіональним відділенням Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву в наданні молодим сім’ям та одиноким громадянам міста молодіжного кредиту на будівництво або реконструкцію житла.

 

Управління молоді та спорту, відділ обліку та розподілу житлової площі.

-

-

-

-

-

1.8.3. Фінансувати витрати, пов’язані з наданням та обслуговуванням кредитів,  6% (шість відсотків).

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, відділ обліку та розподілу житлової площі.

60,0

72,0

90,0

120,0

144,0

Разом по розділу 1.8.

1060,0

1272,0

1590,0

2120,0

2544,0

1.9. Інформаційне забезпечення реалізації молодіжної політики

1.9.1. Здійснювати інформування молоді щодо державної підтримки проєктів через призначення грантів Президента України для обдарованої молоді,  присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України тощо.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту.

-

-

-

-

-

1.9.2. Організовувати презентації діяльності молодіжних громадських організацій, форуми, семінари, тренінги молодіжних громадських організацій з метою обміну досвідом та вирішення проблемних питань.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту

70,0

80,0

90,0

95,0

100,0

1.9.3. Створити локальний комітет молодіжного проєкту U-Report від UnicefUkraine з метою проведення безкоштовних опитувань серед молоді на актуальні теми із аналітичними результатами.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, молодіжна рада Хмельницького

-

-

-

-

-

1.9.4. Проводити опитування, дослідження  серед молоді на різноманітні актуальні теми із залученням платформ ІБМ (індекс благополуччя молоді) від UNFPA та U-Report Ukraine.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, молодіжна рада Хмельницького (за згодою)

30,0

30,0

30,0

30,0

30,0

1.9.5. Виготовлювати та розміщувати фото, відеоматеріали на рекламних площинах , у соціальних мережах, в ході презентацій та участі у всеукраїнських конкурсах  з метою популяризації  молодіжної політики в Хмельницькій міській територіальній громаді.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту

70,0

90,0

100,0

120,0

150,0

Разом по розділу 1.9.

170,0

200,0

220,0

245,0

250,0

Всього по розділу І

29941,0

32766,0

34634,0

36869,0

39094,0

Розділ ІІ Розвиток фізичної культури та спорту

2.1.1. Запровадити в навчальних закладах усіх типів та форм власності рухової активності школярів в обсязі 8 - 12 годин на тиждень за рахунок відновлення, створення чи введення секцій (факультативів), щоденних зарядок, руханок тощо.

2022 - 2026 роки

Департамент освіти та науки

-

-

-

-

-

2.1.2. Забезпечити загальноосвітні навчальні заклади спортивним обладнанням та інвентарем в кількості, необхідній для проведення занять на високому якісному рівні.

2022 - 2026 роки

Департамент освіти та науки

250,0

270,0

280,0

300,0

1100,0

2.1.3. Передбачити в програмах навчальних закладів усіх типів та форм власності навчання дітей та молоді плаванню з урахуванням наявної бази.

2022- 2026 роки

Департамент освіти та науки

 

 

 

 

 

2.1.4. Здійснювати функціонування та фінансування міського центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх".

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту

2900,0

3100,0

3400,0

4000,0

4500,0

2.1.5. Організовувати та проводити спортивні, оздоровчі заходи та акції з популяризації здорового способу життя. Започаткувати загальноміські Дні баскетболу, футболу, а також спортивні та інтелектуальні  активності «Мої рекорди» на підліткових клубах.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх"

1000,0

1100,0

1200,0

1300,0

1400,0

2.1.6. Сприяти залученню інвесторів до розширення мережі сучасних центрів та клубів фізкультурно-спортивної спрямованості різних організаційно-правових форм, які надаватимуть доступні та високоякісні фізкультурно-оздоровчі послуги за місцем проживання та у місцях масового відпочинку громадян, зокрема інвалідам (парк ім. М. Чекмана, парк ім. Івана Франка, міський пляж, підлітковий клуб за адресою вул. Перемоги, 2 та ін.).

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, громадські організації

-

-

-

-

-

2.1.7. Проводити щорічне оцінювання фізичної підготовленості мешканців громади у відповідності до встановлених нормативів.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки, центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх"

-

-

-

-

-

2.1.8. Залучати представників підприємств, установ, організацій різних форм власності до занять фізичною культурою і спортом за місцем роботи, за місцем проживання та відпочинку.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх"

-

-

-

-

-

2.1.9. Проводити міські спартакіади та інші масові фізкультурно-спортивні заходи серед працівників підприємств, установ та організацій, фізкультурно-спортивних товариств (ФСТ "Україна", "Динамо", "Спартак", військових формувань, правоохоронних органів).

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх"

120,0

140,5

170,4

200,8

232,2

2.1.10. Надавати організаційну, фінансову підтримку громадським організаціям, спортивним клубам фізкультурно-спортивної спрямованості, які мають певні здобутки у соціальній сфері. Сприяти розширенню їх мережі.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки, фізкультурно-спортивні товариства

250,0

300,0

350,0

400,0

450,0

2.1.11. Залучати населення з обмеженими можливостями (товариство молодих інвалідів та ін.) до систематичних занять з фізичної культури і спорту.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, регіональний центр «Інваспорт» Департамент освіти та науки, управління праці та соціального захисту населення, центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх"

65,0

70,0

80,0

90,0

95,0

2.1.12. Надавати методичну, організаційну, фінансову допомогу для підготовки та участі спортсменів, збірних команд громади, команд з ігрових видів спорту в обласних, всеукраїнських масових фізкультурно-спортивних заходах.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, Департамент освіти та науки, центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх"

15000,0

17200,0

19000,0

21000,0

23000,0

2.1.13. Щорічно проводити міські спартакіади серед учнів середніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів типу: університет, академія, інститут та коледж, технікум, училище.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки, "Спорт для всіх"

240,0

270,0

320,0

450,0

500,0

2.1.14. Щорічно проводити спортивно-масовий захід  серед школярів «Cool Games»  та міську Лігу  за програмою « Дитяча легка атлетика IAAF» серед учнів середніх навчальних закладів, Дворові Олімпійські ігри, спортивне волонтерство у мікрорайонах міста. Для найменших - «Перегони на толокарах».

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, міський Центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання

10,0

15,0

20,0

25,0

30,0

2.1.15. Зберегти та забезпечити розвиток мережі дитячо-підліткових фізкультурно-спортивних клубів, любительських об'єднань фізкультурно-спортивного спрямування за місцем проживання населення.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх", центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання.

2800,0

3362,0

4034,5

4840,0

5400,0

2.1.16. Надавати організаційну та фінансову підтримку для проведення спортивно-масових заходів громадським організаціям спортивного спрямування.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту

250,0

300,0

350,0

400,0

450,0

2.1.17. Сприяти створенню нових фізкультурно-спортивних клубів, виходячи з інтересів та потреб жителів громади.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту

-

-

-

-

-

2.1.18. Сприяти ефективному використанню спортивних споруд та залученню учнів загальноосвітніх закладів до регулярних занять фізичною культурою та спортом в позаурочний час за рахунок збільшення навантаження вчителям фізкультури на гурткову та секційну роботу з різних видів спорту.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки

-

-

-

-

-

2.1.19. Забезпечення діяльності управління молоді та спорту

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту

2500,0

3000,0

4000,0

5000,0

6000,0

Разом по розділу 2.1.

 

 

25385,0

29127,5

33204,9

38005,8

43157,2

2.2. Створення умов для підвищення ефективності фізичної підготовки у Збройних Силах, інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів, та правоохоронних органах

2.2.1. Сприяти створенню умов для підвищення рівня фізичної підготовки молоді для проходження служби у Збройних Силах. інших військових формуваннях за рахунок щорічного проведення міської спартакіади серед допризовної молоді, дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") та інших спортивно-масових заходів.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, Департамент освіти та науки, міські громади та організації

150,0

170,0

190,0

210,0

240,0

2.2.2. Сприяти відновленню стрільби в клубах, ВНЗ, ПТНЗ, ЗОШ, відділень в ДЮСШ, та їх підтримка шляхом організації роботи гуртків, секцій, проведення змагань.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, Департамент освіти та науки

100,0

120,0

140,0

160,0

180,0

Разом по розділу 2.2.

 

 

250,0

290,0

330,0

370,0

420,0

2.3. Популяризація здорового способу життя та подолання суспільної байдужості до здоров'я населення

2.3.1. Впроваджувати соціальну рекламу щодо пропаганди здорового способу життя, підвищення рівня культури харчування, небезпеки активного та пасивного тютюнопаління, вживання алкоголю та наркоманії на рекламних площинах громади, ЗМІ та інформаційно-просвітницькому інтернет-порталі.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, управління охорони здоров'я, Департамент освіти та науки

25,0

30,0

35,0

40,0

45,0

2.3.2. Висвітлювати позитивний вплив на здоров'я людини оптимальної рухової активності у засобах масової інформації, зокрема на телебаченні, радіоефірах, друкованій продукції та ін.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, управління охорони здоров'я, засоби масової інформації

-

-

-

-

-

2.3.3. Залучати до пропаганди здорового способу життя громадські об'єднання, профспілкові організації, роботодавців, державних та громадських діячів, відомих спортсменів та митців під час засідань за "круглим столом", зустрічей з відомими спортсменами, проведенні загальноміських заходів.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту.

-

-

-

-

-

Разом по розділу 2.3.

 

 

25,0

30,0

35,0

40,0

45,0

2.4. Розвиток дитячого, дитячо-юнацького та резервного спорту

 

 

 

 

 

 

 

2.4.1. Забезпечувати діяльність закладів фізичної культури і спорту, які забезпечують розвиток дитячо-юнацького та резервного спорту - дитячо-юнацьких спортивних шкіл, збереженню їх оптимальної мережі та стабільного фінансування.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, Департамент освіти та науки

80000,0

95000,0

110000,0

130000,0

150000,0

2.4.2. Залучати дітей та молодь до регулярних занять фізичною культурою і спортом у дитячо-юнацьких спортивних школах усіх типів і форм власності шляхом проведення показових занять, флешмобів, руханок, змагань.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, Департамент освіти та науки.

-

-

-

-

-

2.4.3. Забезпечувати модернізацію та зміцнення матеріально-технічної бази дитячо-юнацьких спортивних шкіл, облаштовувати необхідним обладнанням та інвентарем.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства

14000,0

17000,0

20000,0

23000,0

24000,0

2.4.4. Надавати фінансову підтримку молодим тренерам та тренерам, які працюють з групами початкової підготовки.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, Департамент освіти та науки, ДЮСШ

2200,0

2500,0

2700,0

2900,0

3100,0

Разом по розділу 2.4.

 

 

96200,0

114500,0

132700,0

155900,0

177100,0

2.5. Розвиток спорту вищих досягнень

 

 

 

 

 

 

 

2.5.1. Забезпечувати підготовку (проведення навчально-тренувальних зборів, придбання спортивного обладнання, інвентарю, екіпіровки тощо) та участь міських спортсменів різних вікових груп, спортсменів 3 особливими потребами та ветеранів у спортивних заходах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів з олімпійських, неолімпійських та інших видів спорту.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультури о-спортивні товариства, Департамент освіти та науки

33000,0

38000,0

43000,0

46000,0

51000,0

2.5.2. Здійснювати заходи заохочення (виплата фінансової допомоги по підготовці до Олімпійських та Зимових Олімпійських ігор) кращим спортсменам та їх тренерів, надавати необхідну допомогу у вирішенні житлових та інших побутових питань.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства

500,0

600,0

700,0

800,0

1000,0

2.5.3. Надавати фінансову допомогу спортсменам, які посіли І-VI місце на Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських іграх, Всесвітніх та Європейських іграх, чемпіонатах світу та Європи з олімпійських та неолімпійських видів спорту -І-III місце та особистим тренерам і фахівцям, які сприяли досягненню цих результатів.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту

550,0

600,0

650,0

700,0

750,0

2.5.4. Виплачувати стипендію кращим спортсменам громади.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту

1550,0

2100,0

2200,0

2400,0

2600,0

2.5.5. Виплачувати премію кращим тренерам громади.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту

650,0

1100,0

1200,0

1300,0

1500,0

2.5.6. Забезпечувати підготовку та участь команд з ігрових видів спорту різних вікових груп, які представляють місто у обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях за рахунок коштів бюджету громади (в межах бюджетних призначень).

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки, молодіжні громадські організації та інституції студентського самоврядування

18000,0

22000,0

25000,0

28000,0

31000,0

2.5.7. Виплачувати грошові винагороди спортсменам, тренерам, фахівцям фізичної культури та спорту, ветеранам спорту до Дня фізичної культури та спорту.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту

120,0

200,0

250,0

270,0

290,0

Разом по розділу 2.5.

 

 

54370,0

64600,0

73000,0

79470,0

88140,0

2.6. Розвиток спорту ветеранів та людей з особливими потребами

2.6.1. Залучати населення з особливими потребами до занять з фізичної культури і спорту, в т. ч. під час проведення заходів та акцій з популяризації фізичної культури і спорту.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, міський осередок НОК України, регіональний центр "Інваспорт", центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх"

37,0

45,0

58,0

72,0

85,0

2.6.2. Проводити міські змагання з видів спорту для людей з особливими потребами, відповідних нозологій (чемпіонати міста, Кубки міста, турніри, матчеві зустрічі, спартакіаду "Повір в себе" та інші заходи).

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, регіональний центр "Інваспорт"

48,0

70,0

92,0

114,0

120,0

2.6.3. Сприяння у підготовці та участі міських спортсменів у спортивних заходах міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів з видів спорту для людей з особливими потребами.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, міський осередок НОК України, регіональний центр "Інваспорт"

42,0

55,0

68,0

82,0

95,0

2.6.4. Здійснювати заходи заохочення, відзначення спортсменів з особливими потребами.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, міський осередок НОК України, регіональний центр "Інваспорт"

17,0

20,0

24,0

28,0

34,0

2.6.5. Здійснювати заходи щодо адаптації спортивної інфраструктури до потреб людей з особливими потребами.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, регіональний центр "Інваспорт"

2500,0

3000,0

3500,0

4000,0

4500,0

2.6.6. Сприяти у підготовці та участі міських спортсменів у спортивних заходах міського, обласного, всеукраїнського рівнів з видів спорту для ветеранів.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, міський осередок НОК України, міський осередок ветеранів спорту МАФІС

60,0

77,0

90,0

100,0

130,0

2.6.7. Забезпечити спортивні споруди засобами безперешкодного доступу до місць занять для людей з обмеженими фізичними можливостями.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, регіональний центр "Інваспорт", Департамент освіти та науки, управління житлово-комунального господарства, фізкультурно-спортивних організацій

700,0

900,0

1200,0

1500,0

1800,0

Разом по розділу 2.6.

 

 

3404,0

4167,0

5032,0

5896,0

6764,0

2.7. Покращення організаційного, нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового, науково-методичного, медичного, інформаційного забезпечення сфери фізичної культури і спорту

2.7.1. Сприяти підвищенню кваліфікації кадрів, проведенню атестації фахівців у сфері фізичної культури.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки

26,0

28,0

30,0

33,0

36,0

2.7.2. Проводити роботу щодо введення посад інструкторів з фізичної культури та спорту на підприємствах, установах та в організаціях громади.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх"

-

-

-

-

-

2.7.3. Залучати інвестиції, кошти державного фонду регіонального розвитку та позабюджетні кошти на розвиток фізичної культури і спорту, відповідно до чинного законодавства.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, управління економіки

-

-

-

-

-

2.7.4. Здійснювати облаштування в кожному районі громади багатофункціональних спортивних майданчиків зі штучним чи трав'яним покриттям, тренажерним обладнанням, пішохідних і велосипедних доріжок у місцях проживання та масового відпочинку населення, обладнання пунктів прокату спортивного інвентарю.

2022 - 2026 роки

Управління комунальної інфраструктури, управління капітального будівництва, Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту

17000,0

19000,0

21000,0

25000,0

28000,0

2.7.5. Висвітлювати на місцевих інтернет-порталах, телебаченні та радіо інформацію щодо участі міських спортсменів у всеукраїнських, міжнародних змаганнях, в Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських іграх, Всесвітніх та Європейських іграх.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту

-

-

-

-

-

2.7.6. Надавати організаційну, фінансову допомогу та сприяти організаціям, установам у проведенні на території громади міжнародних, всеукраїнських, обласних спортивних змагань за участю міських спортсменів з олімпійських, неолімпійських видів спорту серед спортсменів різних вікових груп, спорту інвалідів та ветеранів.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, фізкультурно-спортивні товариства, міський осередок НОК України, міський осередок ветеранів спорту МАФІС, регіональний центр "Інваспорт"

600,0

700,0

800,0

900,0

1100,0

2.7.7. Забезпечити функціонування служби спортивної медицини на якісно новому рівні, в тому числі придбання необхідного медичного обладнання.

2022 - 2026 роки

Управління охорони здоров'я, управління молоді та спорту

600,0

700,0

800,0

900,0

1000,0

2.7.8. Здійснювати модернізацію, реконструкцію та капітальний ремонт спортивних споруд, які розташовані на території громади.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки, управління капітального будівництва, управління комунальної інфраструктури, фізкультурно-спортивні товариства

57000,0

59000,0

61000,0

64000,0

67000,0

2.7.9. Здійснювати будівництво нових спортивних споруд, у т. ч. плавальних басейнів, льодових арен, багатофункціональних ігрових майданчиків, майданчиків з тренажерним обладнанням, будівництво спортивних парків, рекреаційних майданчиків, 

 

пішохідних та велосипедних доріжок у місцях проживання та масового відпочинку населення, облаштування, пунктів прокату спортивного інвентарю у місцях відпочинку громадян.

2022 - 2026 роки

Управління молоді та спорту, Управління капітального будівництва,

 

 

 

Департамент освіти та науки, управління комунальної інфраструктури, фізкультурно-спортивні товариства

80000,0

90000,0

100000,0

120000,0

150000,0

2.7.10. Забезпечити збереження діючої мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, розташованих на території громади, здійснювати фінансову підтримку по утриманню спортивних споруд, об'єктів для проведення навчально-тренувальних занять змагань дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста. Надавати фінансову, матеріальну допомогу (підтримку) установам і організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості, спортивним об'єктам та спорудам місцевого значення.

2022 - 2026

роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки, товариство ДЮСШ

1500,0

2000,0

2500,0

3000,0

3500,0

2.7.11. Здійснювати заходи щодо розширення переліку та збільшення обсягів надання платних послуг закладами фізичної культури і спорту.

2022 - 2026

роки

Управління молоді та спорту

-

-

-

-

-

2.7.12. Сприяти збірним командам та командам, що представляють громаду в забезпеченні спортивною інфраструктурою.

2022-2026 роки

Заклади підпорядковані управлінню молоді та спорту

18000,0

22000,0

25000,0

28000,0

31000,0

2.7.13. Забезпечувати навчально-тренувальний процес та участь у змаганнях учасників, які представляють збірні команди та команди, що представляють громаду з ігрових видів спорту (футбол, волейбол, регбі, гандбол, баскетбол, хокей з шайбою та інші), що приймають участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях в межах бюджетних призначень та інших джерел не заборонених законодавством.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки, фізкультурно-спортивні товариства

17000,0

19200,0

21000,0

23000,0

25000,0

2.7.14. Сприяти розвитку двостороннього, регіонального та міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури та спорту з організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості, містами-побратимами.

2022-2026 роки

Управління молоді та спорту

45,0

52,0

65,0

80,0

100,0

Разом по розділу 2.7.

 

 

191771,0

212680,0

232195,0

264913,0

306736,0

Разом по РОЗДІЛУ II

 

 

371405,0

425394,5

476496,9

544594,8

622362,2

Всього за Програмою

 

 

408946,0

458850,5

516710,9

592833,8

677406,2

 

Секретар міської ради  В.ДІДЕНКО

Начальник управління молоді та спорту С.РЕМЕЗ

 

Додаток до Програми у редакції

рішення 22-ї сесії міської ради від 21.12.2022 року №37

ПАСПОРТ

комплексної Програми реалізації молодіжної політики та розвитку фізичної культури і спорту в Хмельницькій міській територіальній громаді на 2022-2026 роки

 

1

Розробник Програми

Управління молоді та спорту

2

Відповідальний виконавець Програми

Управління молоді та спорту

3

Учасники Програми

Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки, Департамент інфраструктури міста, управління культури і туризму, управління екології та контролю за благоустроєм, відділ обліку та розподілу житлової площі, управління праці та соціального захисту населення.

4

Нормативно-правовий акт, що став підставою для розроблення Програми

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997р. №280/97-ВР,

Закон України «Про основні засади молодіжної політики» від 27 квітня 2021 року №1414-IX,

Закон України "Про фізичну культуру і спорт" від 24.12.93р. №3808-XII.

5

Термін реалізації Програми

2022-2026 роки

6

Джерела фінансування Програми

Бюджет Хмельницької міської територіальної громади

7

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми

2654747,4 тис.грн

 

Секретар міської ради  В.ДІДЕНКО

Начальник управління молоді та спорту С.РЕМЕЗ

 

(Розділ «Фінансування Програми» викладено в новій редакції відповідно до

рішення 22-ї сесії міської ради від 21.12.2022 №37)

(Пункти 1.5, 1.6, 2.5 додатку до Програми викладено в новій редакції відповідно до

рішення 22-ї сесії міської ради від 21.12.2022 №37)

(Паспорт Програми викладено у новій редакції відповідно до

рішення 22-ї сесії міської ради від 21.12.2022 №37)

 

File link
Size: 78 КБ
Extension: docx