Запрошуємо долучитися до обговорення пропозиції щодо перейменування вулиці Толстого на вулицю Святослава Хороброго

Громадське обговорення проводиться топонімічною комісією, управлінням організаційно-інформаційної роботи та контролю Хмельницької міської ради відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 року №989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Пропозиція внесена топонімічною комісією на засіданні 7 жовтня 2021 року.

Пропозиція обґрунтована доцільністю дерусифікації вказаної вулиці та вшанування пам’яті Великого Київського князя Святослава.

Великий князь Київський Святослав (бл. 938 – 972) проводив активну зовнішню політику, значно розширивши територію Руської держави, здійснив адміністративну реформу. Майже усе життя провів у військових походах, забезпечуючи недоторканість та безпеку Руси-України. Заклав підвалини для перетворення його наступниками, князями Володимиром та Ярославом, давньої Української держави на одну з найбільш розвинутих та потужних держав світу.

В історіографії та художній літературі відомий також як Святослав Хоробрий.

На вулиці розташована одна з найбільш боєздатних частин Збройних сил України – 8-й окремий полк спеціального призначення, підрозділи якого на сході України відстоюють територіальну цілісність України, наслідують славні військові традиції захисту рідної землі.

Пропозиції (зауваження) щодо питання, винесеного на громадське обговорення, приймаються до 1 грудня 2021 року.

Результати громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Хмельницької міської ради до 13 грудня 2021 року.

Пропозиції щодо питання, винесеного на громадське обговорення, можна надсилати на електронну адресу: [email protected]