Звіт про відстеження результативності рішення  п'ятдесят третьої   сесії Хмельницької міської ради  від 23.09.2015 р. №10 «Про внесення змін  та доповнень до рішення двадцять четвертої сесії міської ради від 08.04.2009 року № 54 із внесеними змінами»

Звіт

про відстеження результативності рішення  п’ятдесят третьої   сесії Хмельницької міської ради  від 23.09.2015 р. №10 «Про внесення змін  та доповнень до рішення двадцять четвертої сесії міської ради від 08.04.2009 року № 54 із внесеними змінами»

 

 

Вид та назва регуляторного акту, результативність якого відстежується: рішення п’ятдесят третьої   сесії  Хмельницької міської ради від 23.09.2015 р. №10   «Про внесення змін  та доповнень до рішення двадцять четвертої сесії міської ради від 08.04.2009 року № 54 із внесеними змінами».

Дата прийняття: 23.09.2015 року.

Номер документа: рішення  п’ятдесят третьої   сесії Хмельницької міської ради   № 10.

Назва виконавця заходів з відстеження: управління торгівлі Хмельницької міської ради.

Цілі прийняття акта:

      -     впорядкування продажу алкогольних напоїв в міській торговельній мережі;

  • створення належних правових, організаційних та соціальних умов для реалізації політики запобігання  проявам пияцтва та алкоголізму в місті;
  • привернення уваги громадськості до проблеми, сприяння формуванню у мешканців міста, насамперед у молоді, пріоритету здорового, тверезого способу життя;
  • зниження споживання алкогольних напоїв та попередження правопорушень, пов’язаних із їх  зловживаннями .

Строк виконання заходів з відстеження: з 15 серпня   по 10 вересня  2019 року .

Тип відстеження: періодичне відстеження.

Методи одержання результатів відстеження: відстеження результативності регуляторного акта здійснюється на основі статистичних даних, що  надійшли від структурних підрозділів виконкому, державних органів, правоохоронних органів, суб’єктів господарювання .

 

          Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

          З метою усунення причин та умов, які сприяють поширенню пияцтва серед підлітків, виявлення фактів продажу неповнолітнім особам  алкогольних напоїв працівниками управління торгівлі  спільно із співробітниками Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області  та працівниками Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області за 2016 рік проведено       10  обстежень  закладів торгівлі та ресторанного господарства, в ході яких виявлено              12 фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв. За 2017 рік проведено 11 обстежень      і виявлено 13 випадків продажу неповнолітнім алкоголю; за 2018 рік організовано                  20 обстежень, під час яких  виявлено 28 фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв. Відповідно кількісно складено адміністративних протоколів на порушників по факту продажу неповнолітнім алкогольних напоїв: 12 протоколів у 2016 році, 13 протоколів у      2017 році, 28 протоколів у 2018 році.  На порушників    Правил торгівлі алкогольними напоями складено адміністративні протоколи за ст.156 ч. 2 Кодексу України                       «Про адміністративні правопорушення» та накладено фінансових санкцій на суму  7480 грн. за 2016 рік, 13770 грн. за 2017 рік та 5270 грн. за 2018 рік.

            При цьому за порушення ст.15-3  Закону України «Про державне регулювання виробництва  і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» анульовано 7 ліцензій на право торгівлі алкогольними напоями в         2016 році,  4 ліцензії в 2017 році та 5 ліцензій в 2018 році.     

       

 

 

 

 

Кількість

задокументованих випадків порушення  антиалкогольного законодавства та звернень неповнолітніх з гострою інтоксикацією алкоголем у підпорядковані міські лікувально-профілактичні заклади

                                                                                                                                      Таблиця 1

№ з/п

Показники результативності

2016 рік

2017 рік

2018 рік

Зростання (+),

зменшення (-)

1

Кількість випадків  адміністративних правопорушень за порушення вимог ст.178 КУпАП (Розпивання спиртних напоїв в громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді)

682

397

330

      - 67

4

 

 

 

 

Зареєстровано злочинів, скоєних особами, які перебували в стані алкогольного сп’яніння

103

72

28

-44

5

Кількість випадків звернень  за медичною допомогою до Хмельницької міської лікарні з підозрою на гостру інтоксикацію внаслідок вживання  алкоголю серед дорослого населення

1804

1930

1908

-22

6

Кількість випадків сп´яніння неповнолітніх, зафіксованих лікарями станції швидкої медичної допомоги та лікарями передпокою Хмельницької міської дитячої лікарні

24

23

15

-8

         

        Отже, за  результатами таблиці можна зробити висновок, що за період прийняття рішення у місті спостерігається тенденція до зниження кількості випадків порушень антиалкогольного законодавства ( зменшились випадки розпивання алкоголю в громадських місцях, злочинів в стані алкогольного сп´яніння ).

На виконання пропозицій, висловлених на черговому депутатському дні 22.04.2015 року, з метою реалізації вимог рішення було сформовано перелік об’єктів торгівлі, які розміщені на відстані близько 50 м від загальноосвітніх навчальних закладів та дитячих спортивних шкіл. Встановлене рішенням обмеження, на момент прийняття, безпосередньо стосувалось 25-ти об’єктів торгівлі. Працівниками  управління було проведено обстеження вказаних об’єктів торгівлі та доведено суб’єктам господарювання інформацію про прийняте рішення  та про  необхідність виконання його вимог. Станом на 01.09.2019 року  в місті таких об’єктів  налічується  13  шт.

Прийняте рішенням вищезазначене обмеження щодо продажу алкогольних напоїв, запровадження в місті 1 вересня - Днем тверезості,  було покликано спонукати приватний бізнес з розумінням і усвідомленням погодитись виконувати основні пункти внесених змін до рішення міської ради . Проте,  з боку приватного бізнесу виник певний супротив проти запропонованих обмежень.

 

 

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

 

Прийняття даного регуляторного акта має частковий   ступінь досягнення визначених цілей та результати його реалізації мають позитивну динаміку,стосовно:

  • зменшення скарг мешканців міста на роботу об’єктів торгівлі  та закладів ресторанного господарства;
  • зареєстрованих  фактів звернень дорослого населення міста та неповнолітніх з гострою інтоксикацією алкоголем у підпорядковані міські лікувальнопрофілактичні заклади;
  • зменшення  кількості  випадків розпивання спиртних напоїв в громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді;
  • зменшення кількості зареєстрованих злочинів, скоєних особами, які перебували в стані алкогольного сп´яніння.

                   

На підставі відстеження результативності дії  рішення третьої   сесії Хмельницької міської ради  від 23.09.2015 р. №10 «Про внесення змін  та доповнень до рішення двадцять четвертої сесії міської ради від 08.04.2009 року № 54 із внесеними змінами» можна зробити висновок, що шляхом впровадження цього регуляторного акта лише частково вдалося досягти цілей, задекларованих при його прийнятті.

 

 

Начальник управління                                                                            Р. Сідлецька