Новини

Перехід до електронного чеку - шлях в майбутнє

В Україні заплановано реалізувати пілотний проект щодо використання смартфонів і планшетів в якості касових апаратів, який спростить та здешевить процес реєстрації розрахункової операції і покращить умови ведення господарської діяльності.

Реалізація експериментального проекту триватиме до 31 грудня 2019 року, під час якого буде досліджено інноваційні розробки, новітні моделі програмних та/або програмно-технічних комплексів, можливість їх застосування для здійснення розрахункових операцій, прийняття рішення щодо доцільності їх впровадження у промислову експлуатацію та подальшого застосування суб’єктами господарювання.

Навіщо ж таке нововведення бізнесу?

Згідно діючого законодавства, в Україні при проведенні розрахунків використовувати РРО повинні всі суб’єкти господарювання, що здійснюють готівкові розрахунки у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (за виключенням окремих категорій платників єдиного податку), а також купівлі-продажу іноземної валюти.

В той же час вартість реєстратора, в залежності від виробника, становить від 4 до 20 тис.грн., витрати на сервісне обслуговування від 200 грн. на місяць. Смішно у ХХІ столітті вклеювати паперові чеки у спеціальні зошити,  таких чеків по Україні друкується в день до 18 млн, зазначає начальник ДПІ у м. Хмельницькому Валерій Коновальчук,

Крім того, існуюча на сьогодні система реєстрації і обліку РРО залишається недосконалою, потребує від підприємця витрат часу на оформлення значної кількості паперових документів (отримання документів від сервісної організації, подання заяв встановлених форм до Центру обслуговування платників фіскальної служби та отримання, через певний проміжок часу, документу про реєстрацію).

За словами керівника ДПІ, саме податкова виступила ініціатором нововведення, -  «у  нашому відомстві переконані, що система e-Receipt сприятиме популяризації використання відповідних комплексів бізнесом, створить передумови для демонополізації ринку засобів для реєстрації розрахункових операцій, спростить умови їх введення в експлуатацію та використання, зменшить витрати підприємців на їх придбання та обслуговування».

Загалом, інноваційна система реєстрації та обліку РРО – e-Receipt має наступні переваги:

- може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким пристроєм (персональні комп’ютери, планшети, смартфони тощо);

- передбачає оnline реєстрацію пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею;

- всі кейси цієї системи безкоштовні для її користувачів та не потребують абонентської плати за користування;

- система працюватиме цілодобово та міститиме значний масив інформації для забезпечення потреб її користувачів;

- сформований  електронний чек буде реєструватися в системі ДФС та доповнюватися QR-кодом, при цьому інформація про чек та його QR-код будуть доступні для перегляду в «Електронному кабінеті» платника, а також доступні для перегляду покупцем. Таким чином, електронний чек матиме юридичну силу на рівні із звичайним у випадку, якщо покупець захоче повернути товар чи направити скаргу у відповідні органи.

Крім полегшення життя підприємцям відомство переслідує і основну ціль – збільшення податкових поступлень. Система електронного адміністрування розрахункових операцій успішно працює в Європі, там розрахункові операції фіксують навіть продавці сувенірної продукції.

Реалізація вищезазначеної ініціативи дозволить зменшити об’єми тіньового обігу, особливо підакцизних товарів, допоможе у боротьбі із сірим імпортом, контрабандою та нелегальною торгівлею, забезпечить захист споживача, буде стимулювати суб’єктів господарювання використовувати РРО, оскільки зникне аргумент щодо незручностей та дорожнечі реєстраторів.

Результати проведеного пілотного проекту будуть узагальнені фахівцями ДФС України з урахуванням пропозицій, поданих територіальними органами ДФС, центрами сервісного обслуговування, користувачами новітніх моделей та передані для подальшої роботи до Мінфіну.

Позитивні результати експерименту дозволять впровадити новітні РРО у промислову експлуатацію та сприятимуть їх застосуванню платниками податків поряд з традиційними моделями касових апаратів.

 

Детальніше про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!