Новини

Народний художній колектив України ансамбль танцю «Подолянчик» відзначив своє 55-річчя

В обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Старицького відбулося справжнє свято хореографічного мистецтва – концерт, присвячений 55-річчю створення Народного художнього колективу України ансамблю танцю «Подолянчик» Палацу творчості дітей та юнацтва, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. У далекому 1964-му на творчому небосхилі Хмельницького з’явилася маленька зірочка, яка згодом переросла у велике яскраве сузір’я. У залі зібралася уся родина «подолянчиків»: педагогічний колектив та вихованці ансамблю, їхні батьки, випускники різних років, а також численні шанувальники хореографічного мистецтва.

Від міської влади колектив народного ансамблю танцю «Подолянчик" та його вихованців з ювілеєм привітав заступник міського голови Андрій Бондаренко.

«Від імені міського голови Олександра Симчишина вітаю колектив ансамблю «Подолянчик» з 55-річчям від дня створення. З кожним роком зростає кількість прихильників творчості вашого ансамблю і це дуже приємно, - зазначив заступник міського голови Андрій Бондаренко. – Ваше свято співпало з Днем вишиванки. Саме вишиванка є кодом української нації. І вишиванка, і український народний танець індентифікують нас, українців, у світі, як націю. Надзвичайно приємно працювати і разом з вами долати стереотипи у Хмельницькому – у місті різноманітних фестивалів і культурних подій, яких з кожним разом стає все більше. Так буде й надалі».

З нагоди ювілею Андрій Бондаренко вручив Почесні грамоти та подарунки.

Впродовж 55 років свого існування «Подолянчик» об’єднав тисячі юних талантів, цілі покоління української молоді, які за покликом серця і душі дарували і продовжують дарувати своє високе мистецтво людям. Весь цей час ансамбль був і залишається найяскравішим дитячим танцювальним колективом у нашому місті й області. Саме завдяки творчості колективу “Подолянчик” про Хмельницький палац творчості дітей та юнацтва знають у багатьох країнах світу, примножується слава міста Хмельницького.

«Подолянчик» виховав багатьох заслужених та відомих працівників культури. Серед них - хмельничанин, народний артист України Бойко Петро Адольфович, який керує нині вінницьким ансамблем танцю «Барвінок», Ковальчук Валентина Миколаївна – керівник хмельницького дитячого ансамблю танцю «Веснянка» та багато інших відомих талановитих митців, які успішно продовжують справу розвитку національного хореографічного мистецтва.

Народний художній колектив ансамбль танцю «Подолянчик» - справжня гордість Хмельницького!

Усі присутні також переглянули архівні відеоматеріали, в яких розповідалося про історію створення та діяльність “Подолянчика”.

 

Довідково

Народний художній колектив ансамблю танцю «Подолянчик» - один із найяскравіших колективів Хмельниччини. Його засновником і керівником протягом 44 років був талановитий педагог, непересічна особистість, Заслужений учитель України Юрій Іванович Гуреєв. Із гуртка з 16 хлопчиків, яким був у вересні 1964 року, колектив переріс у велику дружню родину. Тепер тут знаходять радість спілкування, фізично розвиваються і духовно зростають близько 300 дітей віком від 6 до 17 років, які навчаються мистецтву хореографії. В колективі займаються діти різних захоплень та вподобань, але усіх їх об’єднує любов до українського народного танцю.

«Подолянчик» непідвладний часу, він росте, міцніє, має свою харизму. За легкістю виконання відчувається величезна потужна робота не одного хореографа, а команди високопрофесійних педагогів, починаючи від Юрія Івановича Гуреєва, який створив цей колектив, та Івана Юрійовича Гуреєва, який продовжує справу свого батька, зберігає та примножує кращі традиції колективу.

Завдяки наполегливості в роботі та великому бажанню бути кращими серед кращих «Подолянчик» відомий не лише в Україні, а й далеко за її межами. Впродовж більше ніж півстолітньої історії діяльності ансамблю «подолянчики» побували з гастролями в багатьох країнах світу: Болгарії, Польщі, Молдові, Білорусі, Югославії, Словенії, Хорватії, Сербії, Литві, Естонії…

Українським народним танцем юні таланти прославляють наше місто, а також Україну, її культуру та традиції.

Колектив давно вважають одним із осередків національної культури. І тому не дивно, що у творчому доробку ансамблю вистава “Вінок Кобзареві” і концертні програми “Любіть Україну”, “Хмельницька моя золота сторона” та інші. Він провів три десятка щорічних фестивалів “Зимові візерунки”, приурочених Дню Соборності України, які об’єднують творчих дітей з різних куточків нашої держави.

Впродовж цього періоду «Подолянчик» неодноразово отримував Гран-прі, звання лауреатів, інші нагороди на міських, обласних, всеукраїнських і міжнародних фестивалях дитячої хореографічної творчості.