Новини

На всеукраїнському онлайн-марафоні представили досвід реалізації цифрової трансформації Хмельницької громади

15 червня відбувся онлайн-марафон «Цифрова громада: досвід України». Подія організована Радою реформ Рівного разом із Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ у рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Карантин, який минулого року був запроваджений в Україні, яскраво продемонстрував, наскільки важливо владі та мешканцям ефективно взаємодіяти за допомогою цифрових технологій. Якщо раніше цифрова трансформація міста, тобто налагодження внутрішніх процесів у міській раді та зовнішній комунікації влади з мешканцями була новацією, то тепер це просто вимога часу. Чимало українських населених пунктів уже запровадили у себе такий спосіб управління містом, інші, як і місто Рівне лише розпочинають активну роботу у цьому напрямку. Задля того, щоб належним чином запустити цифрові перетворення у Рівному вирішили довідатися про кращий досвід українських міст.

На запрошення організаторів у всеукраїнському онлайн-марафоні взяли участь представники Хмельницької, Львівської та Вінницької громад. Досвідом Хмельницької громади, яка є лідером у напрямку цифрової трансформації, та рецептами успіху у сфері цифровізації міста, яким цікавиться місто Рівне, у межах онлайн-марафону, поділилася керуюча справами виконавчого комітету, відповідальна за цифровий розвиток, цифрову трансформацію і цифровізацію виконавчих органів Хмельницької міської ради Юлія Сабій. Юлія Сергіївна розповіла про те, як і хто опікується питаннями цифровізації у міській раді, про способи електронної взаємодії жителів та влади, про діючі реєстри відкритих даних, окремі напрямки цифрових рішень у громаді.

Зокрема повідомила, що Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, усвідомлюючи те, що цифровий розвиток міської громади має бути на досить високому рівні, має своє бачення щодо цього. Зокрема, Хмельницька громада має базовий документ – Програму цифрового розвитку, розраховану на 2021-2025 роки. Розповіла, що питаннями цифровізації опікується комунальне підприємство «Хмельницькінфоцентр». Крім цього, на рівні усіх структурних підрозділів міської ради визначено коло відповідальних осіб, які здійснюють повноваження у цьому напрямку. Також до виконання вказаної Програми причетні і заступники міського голови.

«Хмельницька міська рада, як орган місцевого самоврядування, сьогодні відкрита перед громадою. Відкритість – це обізнаність громади з тих напрямків цифровізації, які сьогодні міська рада впроваджує – зазначила Юлія Сабій. – Комфорт і безпека прописані у Програмі цифрового розвитку Хмельницької міської ради. Комфорт і безпека є у всьому: робота структур і громадян з реєстрами, з відкритістю – це є на сьогодні в пріоритеті. Ми говоримо про розумне управління, розумне містобудування, інфраструктуру, розумні послуги тощо. Командна робота і стратегічна мета дає можливість досягати саме цього результату».

Юлія Сергіївна також розповіла, що до формування, наповнення відкритих даних на порталі MyСity Хмельницька міська рада активно залучає молодь громади, щоб молодь, уміла працювати і подавати свої ініціативи, які б в подальшому могли бути впроваджені не лише на рівні міської територіальної громади, а й на рівні України. Також зазначила, що завдяки порталу відкритих даних MyСity жителі громади стали більш обізнані та поінформовані. Це, зі свого боку, вплинуло на зменшення звернень громадян у плані отримання необхідної інформації.

Захід складався із чотирьох панелей, під час останньої, четвертої, панелі фахівці з питань цифровізації міст Хмельницького, Львова та Вінниці давали поради як Рівненській громаді ефективно розпочати шлях цифрових змін, якими мають бути першочергові кроки для налагодження якісної комунікації влади і громади шляхом цифрових технологій та як зробити управління громадою більш автоматизованим.

Захід транслювався на Фейсбук-сторінках Ради реформ Рівного та Громадської мережі ОПОРА (Рівне). Переглянути запис онлайн-марафону «Цифрова громада: досвід України» можна за посиланням.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!