Новини

Бібліотеки громади протягом року отримували нові книги

За 2024 рік бібліотеки Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської тергромади отримали 5792 нових примірники, з них: книг — 4910, періодичних видань — 882. З міського бюджету на придбання книг було використано 398294,00 грн. І вже на закупівлю періодичних видань на 2025 рік — 98995,00 грн.

Важливо, що з інших джерел до бібліотек теж надходять книги (подаровані, обмінні фонди, за Державною програмою, заміна книг, втрачених читачами) — на 369680,00 грн загалом за 2024 рік.

«По-особливому ретельно бібліотеки формують свої фонди. Завжди цікавляться думкою і запитами читачів, бо ж саме в бібліотеці читач має знайти ту книгу, яка йому потрібна. Тож закуповуємо тільки таку літературу, яка матиме попит», - зазначила заступниця директора бібліотечної системи Світлана Сінькова.

Більшість нових видань у бібліотеках нашої громади — це художні книги, а саме твори українських та світових письменників (в українськомовному перекладі). Серед українських авторів популярними залишаються Василь Шкляр, Мирослав Лаюк, Люко Дашвар, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Дара Корній, Ольга Саліпа, Юрій Даценко та багато інших. Зі світових письменників найчастіше читачі обирають книги Стівена Кінга, Тесс Геррітсен, Фредеріка Бегбедера, Джона Гріна. Не менш ретельно працівники книгозбірень здійснюють при закупівлі й відбір дитячих видань, адже запит на книги для дітей є постійним, з часом тільки зростає.

Разом з художньою бібліотеки приділяють увагу й нехудожній літературі. Цьогоріч отримали книги для навчання, саморозвитку, з психології, про історію України. Загалом жанрологія є дуже різноманітною. Це і романи, історичні детективи, комікси, казки, й посібники, довідкові видання.

«Найбільший попит у читачів ми зараз прослідковуємо на нові романи українських та світових авторів. Наприклад, дуже популярними стали «Там, де заходить сонце» Олени Пшеничної, серія «Бріджертони» Джулії Куїнн. Активним є запит на твори військової тематики, зокрема, «Залізний генерал» Людмили Долгоновської, «Мисливці за щастям» Валерія Пузіка, на видання з історії України», — відзначила завідуюча відділу комплектування та обробки літератури Лілія Зозуля.

Книгозбірні уже планують, яка література буде отримана для читачів у 2025-му. Окрім названих вище джерел надходження, бібліотеки постійно беруть участь у програмах та проєктах, які дають можливість одержати нові книги. Разом з тим продовжують дію акції «Книжки даруй — до перемоги крокуй», у межах якої книгозбірням нові видання передають читачі, громадські організації, державні установи, культурні й навчальні заклади, письменники та інші.

За інформацією Централізованої бібліотечної системи

Хмельницької громади

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!