Новини

Тренінг «Просто про відходи. Контекст Хмельницького» провели в «Гуфі-центрі»

В навчальному центрі поводження з відходами «Гуфі-центр» провели тренінг «Просто про відходи. Контекст Хмельницького» для усіх охочих.

На заході учасники дізналися в деталях, як правильно сортувати відходи в місті на контейнерних майданчиках. Таким чином у жовті контейнери необхідно сортувати лише прозорі пляшки з-під напоїв (їх обов'язково потрібно стиснути) та пляшки з побутової хімії. У зелені контейнери - скляні вироби (окрім лампочок, дзеркал, кераміки, автомобільного скла). Ці контейнери обслуговує спеціальний автомобіль комунального підприємства «Спецкомунтранс». Зібрані відходи відвозять на Дільницю сортування.

Небезпечні відходи в складі побутових (батарейки, ртутні термометри, протерміновані медикаменти, фарби, клеї тощо) можна здавати до Екобусу, який працює в місті з середи по неділю.

Крім того, більшу кількість відходів можна привозити на Центри управління відходами, які працюють в місті щодня з 8.00 по 19.00 за адресами: проспект Миру, 7 та перехрестя Чорновола-Пілотська (Ракове). Центри є безкоштовними для користування. В центри також можна привозити речі для повторного використання і забрати собі ті речі, які сподобалися - одяг, меблі, техніка.

На тренінгу акцентували увагу на тому, що важливо не тільки вміти сортувати і робити це, але й робити усе можливе, аби не утворювати відходи. Для того, аби генерувати меншу кількість відходів на побутовому рівні, перш за все варто використовувати багаторазові речі замість одноразових.

Чим можна замінити одноразові речі, які найчастіше є в нашому побуті? Наприклад, поліетиленові пакети, як пакети-маєчки, так і цупкі пакети, можна замінити на тканині торбинки/шопери/авоськи або ж на звичні рюкзаки/сумки. А для зберігання продуктів в холодильнику можна використовувати вощанки, які можна виготовити самостійно або придбати. Одноразові пластикові контейнери, які до слова частіше не придатні до перероблення, краще замінити на скляні чи керамічні, або з харчового пластика. Якщо полюбляєте відпочинок на природі, то одноразовий посуд варто замінити на керамічний чи металевий.

Коли берете воду чи інші напої з собою, наприклад, у подорожі, на прогулянки, в зал тощо, то рекомендуємо користуватися багаторазовою пляшкою. Це, по-перше, зменшить негативний вплив одноразового пластику на ваше здоров’я, адже з рідиною ви також випиваєте мікропластик. По-друге, ви будете економити кошти, адже зникне потреба щодня купувати нову пляшку з водою.

Важливо свідомо купувати товари, аби не викидати те, що не стало в нагоді або зіпсувалося.

Також на тренінгу обговорили важливість повторного використання речей та їх ремонт. Непотрібний одяг, взуття, техніку тощо можна віддавати на благодійність, аби ті, хто мають потребу в подібних речах, могли далі ними користуватися. Цим часто займаються благодійні фонди, громадські організації. Також можуть створюватись спеціальні місця, куди люди можуть приносити або забирати речі собі. Крім того, варто пам’ятати про те, що речі можна ремонтувати, або навіть робити нові вироби з речей, які можуть нам спочатку здатися непотребом - так званий апсайклінг.

На завершення тренінгу учасники відвідали Дільницю сортування, де мали можливість подивитися, як досортовуються відходи, які мешканці сортують в кольорові контейнери. А опісля на учасників очікував традиційний тур по Гуфі-центру.

Нагадаємо, що до Гуфі-центру можна завітати у будь-який зручний день та час з понеділка по суботу. Візити є безкоштовними.

Більше про роботу центру можна дізнатися на сайті навчального центру поводження з відходами «Гуфі-центр».

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!