Новини
Ухвалено Програму комплексної термомодернізації об’єктів бюджетної сфери на 2024 – 2034 роки
Місто Хмельницький вже тривалий час послідовно рухається шляхом енергоефективності і сталого розвитку, працюючи в міжнародних проектах та реалізуючи енергоефективні заходи власним коштом. Ще 2015 року Хмельницький приєднався до Європейської ініціативи «Угода мерів», де разом з іншими прогресивними містами обмінюється досвідом і працює над зменшенням викидів парникових газів та зменшенням залежності від викопного палива.
У рамках Проекту енергетичної безпеки Агентства з міжнародного розвитку США (USAID) компанією Tetra Tech ES, Inc. за участі українських та американських фахівців, було розроблено Схеми теплопостачання міста Хмельницький на 2022-2032 роки. Основна ціль схеми теплопостачання на період до 2032 року – зменшення споживання викопного палива на 50%, що є критерієм визначення ефективної системи централізованого теплопостачання і централізованого опалення (відповідно до вимог Директиви Європейського Парламенту і Ради про енергоефективність 2012/27/ЄС з останніми змінами і доповненнями). Однак міжнародні фахівці прийшли до висновку, що досягнути цього показника без зменшення споживання містом теплової енергії і газу неможливо. Єдиним шляхом зменшення споживання газу безпосередньо (в будівлях на газовому опаленні) і теплової енергії (в будівлях на централізованому опаленні) без погіршення рівня комфорту є налагодження енергетичного функціонування і термомодернізація будівель.
Найефективнішим способом налагодження та вирішення всього спектру проблем енергетичного функціонування будівель і зменшення споживання насамперед тепла на опалення є комплексна термомодернізація будівель.
Враховуючи вищенаведене, виникла необхідність прийняття Програми комплексної термомодернізації об’єктів бюджетної сфери на 2024 – 2034 роки. Її увалено на позачерговій 36-ій сесії Хмельницької міської ради.
Програма спрямована на зниження рівня споживання енергоресурсів (найперше – теплової енергії) у будівлях бюджетної сфери громади. Всі будівлі були відранжовані за рівнем споживання теплової енергії на 1 кв.м. на рік та розподілені по роках. Програма також містить послідовність дій структурних підрозділів щодо того як оптимально організувати весь процес термомодернізації будівель від планування до безпосереднього виконання робіт. Крім того, в окремий список внесені будівлі, які відносяться до культурно-історичної спадщини, мають інші обмеження, оскільки вони потребуватимуть іншого, більш ретельного і складного, підходу та можливості щодо традиційного утеплення яких, згідно з чинним законодавством, на жаль, можуть бути обмежені.
Ознайомитися з Програмою комплексної термомодернізації об’єктів бюджетної сфери на 2024 – 2034 роки можна за посиланням.