Новини
Сесія міської ради: Бюджет участі та Програма економічного і соціального розвитку Хмельницької громади
На позачерговій 36-ій сесії міської ради депутати затвердили Програму економічного і соціального розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2024 рік та Програму бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) Хмельницької міської територіальної громади, розраховану на 2024-2026 роки.
Програма економічного і соціального розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2024 рік передбачає цілу низку заходів, спрямованих на забезпечення доступності соціальних послуг, вирішення соціальних і гуманітарних питань (у тому числі осіб, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та їх сімей, осіб, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації), стабілізацію в умовах воєнного/післявоєнного стану економічного розвитку громади та відновлення його зростання шляхом створення умов для розвитку підприємництва, промисловості, міжнародних відносин, забезпечення надійного функціонування інженерно-транспортної та комунальної інфраструктури, забезпечення захисту населення від вражаючих факторів надзвичайних ситуацій воєнного, техногенного та природного характеру, поліпшення екологічного стану довкілля. Завдання і заходи Програми фінансуватимуться за рахунок коштів бюджету громади, державного, обласного бюджету, кредитних ресурсів, коштів, залучених у рамках грантових програм, власних коштів суб’єктів господарювання.
Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення міста/ОТГ та/або голосування за них.
Фінансування проектів Програми бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) Хмельницької міської територіальної громади на 2024-2026 роки здійснюється за кошти з бюджету Хмельницької міської територіальної громади. Відповідно до Програми, в рік на проекти планується спрямовувати 4,9 млн. гривень (було 3 млн. грн). Також збільшено суму коштів на реалізацію одного проекту – із 150 тис. до 350 тис. гривень.
Пріоритетними напрямками є реалізація проектів за такими сферами:
- благоустрій громадського простору;
- інноваційна освіта, національно-патріотичне виховання;
- охорона здоров’я та реабілітація;
- соціальний захист та підтримка;
- спортивна громада, активна молодь;
- культурно-мистецький розвиток;
- розвиток сільських територій.