Суліма Анатолій Володимирович
Захищати Батьківщину – це не стільки професія, скільки сутність справжнього чоловіка. Колишній водій хмельницької «маршрутки» Анатолій Суліма, не вагаючись, з перших днів російської агресії пішов захищати рідну землю.
Анатолій Суліма народився 2 червня 1976 року в м. Хмельницькому. Навчався у ЗОШ №11. Служив строкову службу. Йому подобалося бути бійцем. Попри роботу, захоплювався і військово-історичною реконструкцією. Мав образ червоноармійця Другої світової війни.
38-річний Анатолій Суліма був добровольцем автосанітарної роти міста Сватове. Він допомагав рятувати поранених військових в АТО, але 9 лютого 2015 року чоловік загинув під Дебальцевим. Анатолій Володимирович з екіпажем санітарної машини виїхали за важкопораненими військовослужбовцями позиції «Хрест» на Артемівськ, нині – Бахмут. Біля села Логвинове санітарна машина потрапила у засідку. Чи то від вибуху міни, чи від розстрілу гранатометом загинули всі, крім пораненого, якого відкинула вибухова хвиля.
Його мобілізували 29 липня 2014 року. Служив старшим солдатом у першому відділенні 1-го автомобільного взводу 7-ї окремої автомобільної санітарної роти, яка підпорядковувалася Вінницькому шпиталеві, дислокуючись у Сватовому.
Витягував хлопців з-під куль, врятував більше тисячі людських життів. Був активним учасником Революції Гідності. Коли навесні 2014 року в Хмельницькому зорганізувалася колона «Автомайдану», він був одним із перших її учасників. А як тільки почалась анексія Криму, Анатолій прийшов у військкомат. «Анатолій вирізнявся відчуттям гострої справедливості, жаги до перемоги, до життя. Казав: «Я не можу, якщо не я, тоді хто? Пішов для того, щоб Україна змінилася, я не можу спокійно дивитися, коли ворог ступає на мою землю, хочу, щоб мої діти жили на своїй землі», – розповідає волонтерка Леся Стебло.
Дружина Валентина з любов’ю говорить, що Анатолій був чудовою людиною, веселим, дружелюбним, мав багато друзів, дуже спішив жити, займався декількома справами одночасно… Але війна – це завжди неминучі втрати, й Україна втратила воїна, захисника, відважного чоловіка, який залишив родину… Пішов у вічність…
Указом Президента України №270/2015 від 15 травня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. 24 липня 2016 року нагороджений неурядовою відзнакою «Народний Герой України». Згідно з рішенням п’ятої сесії Хмельницької міської ради №1 від 16 березня 2016 року Анатолія Суліму нагороджено Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага».
Рішенням дев’ятої сесії Хмельницької міської ради від 26 жовтня 2016 року за проявлену мужність, героїзм, незламність духу у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Анатолію Сулімі присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».