Новини

Набувати цифрових навичок допомагають у бібліотеках

Груповий тренінг з показом освітнього серіалу «Базові цифрові навички для людей елегантного віку» у Центральній публічній бібліотеці Хмельницької громади влаштували 4 серпня. Навчальна подія мала назву «Цифровізація для всіх».

Бібліотекарки познайомили учасників з програмою названого освітнього курсу. Він доступний на онлайн-платформі «Дія. Освіта». Містить 10 серій.

«Переглянувши їх, ви зможете навчитися шукати інформацію в Інтернеті, замовляти ліки додому, реєструватися у соцмережах, а також з їх допомогою телефонуватимете і писатимете рідним, більше дізнаєтеся про можливості онлайн-банкінгу, зробите спробу створювати онлайн-оголошення на різних платформах», — пояснили організаторки.

Це значить, що з учасниками тренінгу нині розглянули цифрові навички, володіння котрими наразі стало необхідністю задля розв'язання побутових питань:

  1. Оплата комунальних послуг.
  2. Поповнення мобільного рахунку.
  3. Онлайн-замовлення ліків.
  4. Реєстрація у соцмережах, спілкування через соцмережі.

Не менш важливим було й те, що бібліотекарки пояснювали, як поруч з комфортом, котрий дарують цифрові навички, не забувати про безпеку в Інтернеті. Тому проговорили, як розрізняти правдиву і неправдиву інформацію, де шукати офіційні джерела, яким чином розпізнавати пропаганду та не піддаватися її впливу.

«Онлайн-послуги — це передовсім комфорт, зручність та економія часу, — розповідає бібліотекарка Юлія Винокурова. — У нинішніх умовах важливо їх освоювати кожному. Знаючи про можливі небезпеки, ви з легкістю мінімізуєте для себе будь-які ризики. Багато завдань вдається виконати завдяки цифровим навичкам. Кожен, хто їх набуває, відразу в цьому переконується».

Анатолій Кришовський, учасник тренінгу пенсійного віку, каже: «Працівники бібліотеки допомогли стати впевненішим у роботі з комп’ютером та смартфоном. Вдячний їм за консультації. Групові заняття проходять активно. Разом із людьми твого віку вчитися дуже зручно».

Загалом же Центральна публічна бібліотека і як Хаб цифрової освіти досить успішно функціонує вже четвертий рік. У такому режимі в Централізованій бібліотечній системі Хмельницької громади працюють всього 19 філій-книгозбірень, з них — 5 сільських. У них кожний громадянин може отримати доступ до цифрових послуг та пройти навчання.

Аби така можливість існувала у всіх сільських бібліотеках громади з міського бюджету було виділено кошти для придбання техніки. Раніше в кожну з них провели інтернет. Тож зовсім скоро у цих книгозбірнях з’являться новесенькі ноутбуки, завдяки яким відвідувачі навчатимуться, освоюватимуть комп’ютерну техніку та онлайн-можливості.

За інформацією

Центральної публічної бібліотеки

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!