Новини

Освітян запрошують долучитися до великої медіаграмотної спільноти

Чи помітили ви, як щоденно зростає вплив медіаповідомлень у нашому житті? Сучасна освіта не може залишатися осторонь від інструментів критичного сприйняття інформації. Формування навичок свідомого споживання контенту, безпечної поведінки в інформаційному просторі, уміння приймати аргументовані рішення на основі аналізу інформації є надзвичайно важливим у сучасному суспільстві. Саме тому команда проєкту IREX in Ukraine «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» у партнерстві з Академією української преси та Міністерством освіти і науки України запрошують активних вчителів долучитися до великої медіаграмотної спільноти!
 
Уже 205 освітян з 27 шкіл Хмельницької області, з них 17 шкіл обласного центру, приєдналися до проєкту і впроваджують інфомедійну грамотність на своїх уроках.
 
«Навчання, з використанням уроків проєкту, допомогло і мені, і учням бути більш підготовленими до викликів інформаційної війни. Вони вміють розрізняти факти і судження, перевіряти джерела, орієнтуватисі в інформації. Це важливо, адже зараз дистанційне навчання, часто немає світла, але вони спілкуються між собою і теми фейків і вкидів обговорюють, радіють, що знають, як це робити. Приємно, що діти самі розповідають батькам те, що почули на уроках, цікавляться темою медіаграмотності. Я у школі одна – учасниця проєкту. Колеги цікавилися, коли побачили гарні матеріали, які пропонує проєкт, і уже очікують нового набору, мають бажання долучатися», поділилася власним досвідом учителька української мови та літератури Городнявського ліцею Хмельницької області Віта Царук.
 
Якщо ви готові застосовувати цифрові методи викладання, проводити інноваційні вправи та навчати учнів та учениць стійкості до дезінформації та маніпуляцій — запрошуємо до реєстрації у проєкті за посиланням.
 
Хто може взяти участь у проєкті?
До участі у конкурсному відборі запрошуються вчителі, які викладають історію у 8-10 класах, українську мову та літературу в 8-9 класах і мистецтво у 9 класі.
IREX прийматиме заявки як від груп вчителів від одного закладу освіти (2 або більше вчителів, які викладають зазначені предмети, та керівник або заступник керівника закладу освіти, кожен з яких має заповнити заявку), так і активних вчителів, які хочуть долучитися до проєкту одноосібно.
При розгляді заявок перевага надаватиметься колективним заявкам від закладів освіти, оскільки системна робота команди освітян дає найкращі результати для формування в учнів навичок критичного сприйняття інформації та інфомедійної грамотності.
До участі у проєкті запрошуються представники закладів загальної середньої освіти усіх форм власності.
Кількість заявок від одного регіону необмежена. Тимчасово переміщені учителі також можуть подаватися до участі. Можливість подачі заявок закладами освіти, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, відсутня.
До проєкту можуть долучатися заклади освіти, які знаходяться в інших країнах та підпорядковані Міністерству освіти і науки України.
 
Що на вас очікує?
До кінця травня 2023 року відібрані учасники пройдуть курс та тренінг із медіаграмотності, а також спеціальне навчання з інтеграції інфомедійної грамотності в уроки. Навчання відбуватиметься онлайн.
Після проходження тренінгів учителі отримають електронні матеріали: конспекти уроків, презентації, роздавальні та інші матеріали.
Надалі команда проєкту проводитиме для учасників додаткові вебінари для професійного розвитку, очні обміни досвідом із учасниками проєкту з попередніх хвиль набору та різноманітні сесії з медіаграмотності.
Учасники зможуть спілкуватися з колегами з інших регіонів, обмінюватися досвідом, впроваджувати кращі практики та досягати високих результатів разом зі своїми учнями у спільноті однодумців.
 
Відбір учасників триває з 1 березня по 1 квітня 2023 року.
Детальнішу інформацію можна знайти на сторінці набору.
Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!