Проекти рішень виконавчого комітету
Про затвердження на період воєнного стану в Україні Порядку надання на безоплатній основі продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, у новій редакції
Про затвердження на період воєнного стану в Україні Порядку надання на безоплатній основі продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, у новій редакції
Розглянувши клопотання Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), керуючись законами України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», «Про соціальні послуги», «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням десятої сесії Хмельницької міської ради «Про затвердження Комплексної програми «Піклування» в Хмельницькій міській територіальній громаді на 2022-2026 роки» від 15.12.2021р. №45 із змінами, виконавчий комітет міської ради
ВИРІШИВ:
- Затвердити на період воєнного стану в Україні Порядок надання на безоплатній
основі продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, у новій редакції згідно з додатком.
3. Пункт 1 рішення виконавчого комітету від 22.03.2022 №176 «Про затвердження на період воєнного стану в Україні Порядку надання на безоплатній основі продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни особам, які перебувають у складних життєвих обставинах» та від 21.04.2022р. №275 «Про внесення змін та доповнень в рішення виконавчого комітету від 22.03.2022р. №176» визнати такими, що втратили чинність.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на управління праці та соціального захисту населення.
Міський голова О. СИМЧИШИН
Додаток 1
до рішення виконавчого комітету
від ____________2022р. №__
Порядок
надання на безоплатній основі продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни особам, які перебувають
у складних життєвих обставинах
Даний Порядок розроблений з метою реалізації Хмельницьким міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі-територіальним центром) Комплексної програми «Піклування», використання гуманітарної та благодійної допомоги в Хмельницькій міській територіальній громаді, визначає механізм надання на безоплатній основі натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і діє на період воєнного стану в Україні.
1. Умови надання продуктових наборів, гарячих обідів
та індивідуальних засобів особистої гігієни
-
- Право на отримання безоплатних продуктових наборів, гарячих обідів та
індивідуальних засобів особистої гігієни на період воєнного стану в Україні мають:
1.1.1. мешканці Хмельницької міської територіальної громади, в т.ч. внутрішньо
переміщені особи (надалі ВПО), які перебувають у складних життєвих обставинах через чинники:
- похилий вік;
- часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;
- невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування;
- психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин;
- інвалідність;
- безробіття, якщо на утриманні є неповнолітні діти;
- втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі;
- належність до сім’ї учасників бойових дій на території України (в тому числі загиблих);
- насильство за ознакою статі;
- потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;
- шкода, завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією;
1.1.2. громадяни, що набули статус ВПО після 24 лютого 2022р. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 13 березня 2022р. № 269 «Про внесення змін до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи» та місце проживання (перебування) яких зареєстроване в Хмельницькій міській територіальній громаді.
1.1.3. члени добровольчих формувань територіальної оборони Хмельницької міської територіальної громади.
1.2. Перевага в отриманні продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни надається малозабезпеченим особам, що мають дохід менше 2-х прожиткових мінімумів для громадян відповідної категорії.
1.3. Право на першочергове отримання продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни мають особи, які потребують кризового, екстреного втручання.
2. Порядок створення та роботи Комісії з розгляду заяв щодо надання продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни
2.1. Підставою для надання в період воєнного стану продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах через чинники передбачені п.1.1 даного Порядку є рішення спеціально створеної при Хмельницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Комісії з розгляду заяв щодо надання продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни в період воєнного стану в Україні (надалі – Комісія) в кількості семи чоловік (Голова Комісії, заступник Голови Комісії, секретар Комісії та члени Комісії). Склад Комісії затверджується виконавчим комітетом Хмельницької міської ради.
Для осіб, які потребують кризового, екстреного втручання та внутрішньо переміщених осіб рішення приймає Голова Комісії одноосібно.
2.2. На засіданнях Комісії можуть бути присутні представники громадськості та особи, справи яких розглядаються.
Особи з числа представників громадськості мають пред’явити відповідний документ, що підтверджує їх повноваження.
2.3. За організацію роботи Комісії відповідає Голова Комісії, за відсутності голови його обов'язки виконує заступник.
Голова Комісії визначає час та місце проведення засідання.
Голова Комісії має вирішальний голос, якщо при прийнятті рішення голоси членів комісії розподілилися порівну.
2.4. Секретар Комісії:
- повідомляє членів Комісії про час та місце проведення засідання;
- подає на розгляд Комісії заяви та додані до них документи;
- веде та оформлює протокол результатів розгляду заяв та прийнятих рішень (надалі - протокол);
- подає протокол на підпис Голові та членам Комісії.
2.5. Члени Комісії:
- зобов'язані приймати безпосередню участь у роботі Комісії.
2.6. Засідання Комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 загальної кількості її членів.
2.7. Рішення Комісії приймаються колегіально по кожному громадянину простою більшістю голосів присутніх на засіданні та оформляється протоколом
2.8. Кожен член Комісії має право ознайомитися зі всіма матеріалами, поданими на розгляд Комісії.
2.9. Для отримання продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни громадяни подають на ім’я Голови Комісії письмову заяву та пред’являють:
2.9.1. громадяни категорії, передбаченої п.1.1.1. Порядку:
- відомості про реєстрацію місця проживання та доходи;
- документи, які можуть підтвердити складні життєві обставини (за необхідності).
Громадяни категорії, передбаченої п.1.1.2. Порядку:
- оригінал документу про статус ВПО, або інформацію з мобільного застосунку з електронними документами «Дія».
Громадяни категорії, передбаченої п.1.1.3 Порядку, для отримання продуктових наборів подають:
- заяву командира добровольчого формування територіальної оборони з доданими переліками членів добровольчих формувань територіальної оборони.
Громадяни, які потребують кризового, екстреного втручання (п.1.3. Порядку) подають:
- акт оцінки кризової ситуації.
2.9.2. Також, громадяни пред’являють відповідальному працівнику паспорт, ідентифікаційний код, або інформацію з мобільного застосунку з електронними документами «Дія» і надають письмову згоду на збирання та обробку персональних даних.
2.10. Комісія, Голова Комісії опрацьовують заяви та документи громадян щодо надання продуктових наборів, гарячих обідів та індивідуальних засобів особистої гігієни та Комісія проводить засідання за необхідністю.
2.11. Громадянин має право бути присутнім під час розгляду Комісією його заяви та давати пояснення щодо себе. Для цього громадянин має подати письмову заяву на ім’я Голови Комісії з проханням розглянути заяву у його присутності.
2.12. Відповідальність за достовірність відомостей, поданих під час оформлення документів, несе сам заявник.
2.13. Рішення про відмову приймається Комісією у разі:
- відсутності фінансування територіального центру згідно Комплексної програми «Піклування»;
- якщо громадянин не належить до категорії громадян, які зазначені в даному Порядку;
- якщо на розгляд Комісії не надані документи, зазначені в пункті 2.9 цього Порядку.
2.14. За результатами розгляду звернень Комісією формується протокол, Голова Комісії приймає рішення.
2.15. Про рішення Комісії, Голови Комісії територіальний центр повідомляє заявника за допомогою телефонного зв’язку, за вимогою заявника – в письмовій формі.
2.16. Рішення Комісії, Голови Комісії може бути оскаржене протягом місячного терміну начальнику управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради.
3. Порядок надання продуктових наборів, гарячих обідів
та індивідуальних засобів особистої гігієни
3.1. Продуктові набори.
Орієнтовна вартість продуктового набору визначається при складанні розрахунку до кошторису видатків загального фонду бюджету на рік, інших джерел надходжень, виходячи з наявного фінансування територіального центру.
3.1.2. Продуктові набори видаються за адресою територіального центру: вул. Перемоги, будинок №7 «А», а внутрішньо переміщеним особам - за адресою штабу допомоги вимушеним переселенцям Хмельницької міської ради.
3.1.3. Для повнолітніх осіб, що перебувають в складних життєвих обставинах, продуктовий набір одній особі надається 1 раз на рік.
Як виняток, за вагомих причин, за рішенням Комісії, окремим категоріям громадян, що перебувають в складних життєвих обставинах, продуктові набори можуть надаватися декілька разів на рік.
3.1.4. Для осіб, які отримали статус ВПО після 24.02.2022р., продуктовий набір одній особі надається 1 раз на місяць.
Інтереси неповнолітніх осіб представляють один із батьків, або законні представники.
3.1.5. Для малорухомих громадян, за необхідності, доставка продуктових наборів здійснюється безкоштовно транспортом територіального центру.
3.1.6. Про отримання продуктового набору громадяни розписуються у відомості або у видатковій накладній.
3.2. Гарячі обіди.
3.2.1. Із підприємством громадського харчування територіальний центр заключає договір про надання гарячих обідів громадянам за списками, які складаються і подаються територіальним центром.
3.2.2. Асортимент гарячих обідів визначається згідно меню, узгодженого із підприємством громадського харчування та затвердженого директором територіального центру. Орієнтовна вартість гарячого обіду визначається при складанні розрахунку до кошторису видатків загального фонду бюджету на рік, виходячи з наявного фінансування територіального центру
3.2.3. Гарячі обіди надаються особам, що перебувають в складних життєвих обставинах (п.1.1.Порядку), протягом 3-х місяців на рік із розрахунку один гарячий обід на добу.
3.2.4. Як виняток, за вагомих причин за рішенням Комісії, окремим категоріям громадян, що перебувають в складних життєвих обставинах, термін надання гарячих обідів може бути продовжений.
3.2.5. Надання гарячих обідів контролюється відповідальними працівниками територіального центру.
3.2.6. Громадяни, які не мають обмежень рухомої активності, самостійно відвідують підприємство громадського харчування. За умови попереднього замовлення, обіди можна забирати 3 рази в тиждень, в кількості 2-3 обіди.
3.2.7. Громадянам зі значно зниженою (1Vгрупа) та повністю втраченою (V група) рухомою активністю та ліжкохворим обіди можуть доставлятись додому соціальними робітниками 3 рази на тиждень, в кількості 2-3 обіди, за умови попереднього замовлення.
3.2.8. Про отримання гарячого обіду громадяни розписуються у відомості видачі гарячих обідів.
3.2.9. Громадяни, яким надаються гарячі обіди, зобов’язані дотримуватись правил поведінки у громадських місцях та відвідувати місце громадського харчування у встановленні територіальним центром дні та години.
3.2.10. Підставою для припинення надання гарячих обідів є:
- порушення правил поведінки та карантинних правил відвідування закладу громадського харчування;
- знаходження в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння;
- грубого, принизливого ставлення громадянина до працівників територіального центру, працівників та відвідувачів закладу громадського харчування;
- наявність симптом застуди та інфекційних, вірусних захворювань.
3.3. Індивідуальні засоби особистої гігієни.
3.3.1. Індивідуальні засоби особистої гігієни (підгузки, поглинаючі труси, пелюшки та інше) надаються громадянам, якщо вони відносяться до категорій, передбачених у п.1.1 даного Порядку, і згідно медичних довідок потребують цих засобів.
3.3.2. Кількість гігієнічних засобів на одну особу визначається Комісією, виходячи з наявного фінансування територіального центру, але не більше однієї упаковки на місяць.
3.3.3. Про отримання індивідуальних засобів особистої гігієни громадяни розписуються у видатковій накладній.
Керуючий справами виконавчого комітету міської ради Ю. САБІЙ
Директор Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Д. СТАРЦУН