Новини

Хмельницьких учителів запрошують взяти участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Оголошено додатковий набір для охочих взяти участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Заявку можна подати до 14 лютого.

Учасники проєкту пройдуть навчання з інфо-медійної грамотності та отримають матеріали для інтеграції цих навичок у свої уроки. Мета проєкту – навчити учнів критично сприймати інформацію, протидіяти маніпуляціям, усвідомити цінність високоякісної інформації в контексті шкільної освіти.

17 шкіл з Хмельницького та 10 із Хмельницької області є учасниками всеукраїнського проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». 150 учителів та директорів з цих шкіл вже пройшли тренінги з медіаграмотності та навчають школярів критичному споживанню інформації, застосовуючи спеціально розроблені матеріали від Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), яка реалізує проєкт.

Приєднатися до великої когорти освітніх змінотворців запрошують й інших вчителів з міста Хмельницького та області. На сьогодні у проєкті беруть участь вже 654 школи і майже 3000 вчителів з усіх областей України.

«Ми запрошуємо активних учителів долучатися до проєкту, отримувати цінні знання та передавати їх своїм учням. Інфо-медійна грамотність – важлива навичка сучасної зрілої особистості. Саме тому наш проєкт має на меті навчити учнів мислити критично та розбиратись у лавині інформації, яка присутня в медіа. Проєкт допоможе вчителям зробити уроки сучаснішими та зацікавити учнів у вивченні свого предмету. Заявка на участь у відборі доволі проста і займе у вас не більше 25 хвилин. Запрошуємо вчителів ставати провідниками змін у освіті», - зазначила програмна менеджерка проєкту «Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність» Марія Мовшук.

До участі у конкурсі запрошуються вчителі, які викладають історію у 8-10 класах, українську мову та літературу у 8-9 класах і мистецтво у 9 класі.

До вересня 2021 року нові учасники пройдуть спеціальне навчання з інтеграції інфо-медійної грамотності в уроки. Навчання відбуватиметься онлайн. Електронні матеріали проєкту будуть надані вчителям після проходження тренінгів. Матеріали містять конспекти уроків, презентації, роздатковий матеріал тощо.

«Завдяки участі в проєкті та навчанню на тренінгах, я відкрила нові можливості як для власного розвитку, так і для розвитку своїх учнів. Матеріали і вправи, які використовувала на уроках, викликали зацікавлення та заохочували учнів до здобуття нових знань, з обов'язковим посиланням на джерело, обміну інформацією та отриманими знаннями. Такі форми роботи, які були запропоновані нам в рамках проєкту, спонукають до творчості та активізують розумову діяльність учнів. Діти вчаться спілкуватися та поважати одне одного, враховувати різні думки», - зазначила вчителька мистецтва Хмельницького ліцею №15 ім. О. Співачука Валентина Боричко.

Відбір учасників триває з 29 січня по 14 лютого.

Детальніше про конкурс та проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» можна почитати на сторінці: http://l2dua.com/ .

За додатковою інформацією звертайтеся до регіонального координатора проєкту в Хмельницькій області Тамари Козицької за номером телефону: 067 336 23 22.

Довідка

Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси.

Діяльність проєкту направлена на розвиток навичок критичного сприйняття інформації та інтеграцію інфо-медійної грамотності в навчальну програму закладів освіти. В рамках проєкту розробляються навчальні матеріали для вчителів (8-10 клас), проводяться тренінги для установ-учасників проєкту (школи, ІППО, педагогічні ЗВО), розроблено онлайн-курс з медіаграмотності Very Verified (https://verified.ed-era.com/ua).

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!