Новини

Безкоштовна психологічна реабілітація для учасників російсько-української війни та Революції Гідності

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1057 затверджено Порядок проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності (далі-Порядок). Цей Порядок визначає механізм організації проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Психологічна допомога і реабілітація надається учасникам бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності з метою профілактики розвитку у них посттравматичних стресових розладів, дезадаптації, конфліктів з оточуючими, зміцнення їх особистісного та соціального статусу. Будь-який учасник російсько-української війни, який має статус учасника бойових дій чи особи з інвалідністю війни (наявне відповідне посвідчення) та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення - має право звернутися до управління соціального захисту населення із заявою про надання послуг з психологічної реабілітації.

У разі проходження психологічної реабілітації у стаціонарних умовах тривалість курсу не перевищує 18 днів.

Учасник антитерористичної операції/операції об’єднаних сил та постраждалі учасники Революції Гідності самостійно обирають суб’єкта надання послуг, у якому бажають пройти реабілітацію. Управління соціального захисту населення, суб’єкт надання послуг та учасник АТО/ООС чи постраждалий учасник Революції Гідності укладають договір про надання послуг із психологічної реабілітації у трьох примірниках. Оплата послуг із психологічної реабілітації проводиться управлінням соціального захисту населення шляхом відшкодування вартості таких послуг суб’єктам надання послуг відповідно до укладеного договору на підставі актів надання послуг.

Для отримання послуги із психологічної реабілітації учасник АТО/ООС звертається із заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання.

До заяви додаються:

– посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;

– документ, що підтверджує безпосередню участь в російсько-українській війні або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення;

– паспорт громадянина України.

Також, органи соціального захисту населення відшкодовують вартість проїзду до реабілітаційних установ та назад учаснику АТО/ООС на підставі наступних документів:

– заяви;

– оригінали проїзних документів;

– заповненого суб̕´єктом надання послуг відривного корінця направлення на психологічну реабілітацію;

– документу, що підтверджує особу.

За більш детальною інформацією звертатись до управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради за адресою: Проскурівська, 56 каб. № 14, тел. 79-48-84.

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!