Рішення міської ради
Звернення №2
Голові Верховної Ради України
Парубію А.В.
ЗВЕРНЕННЯ
Закон України “Про регулювання містобудівної діяльності” від 17.02.2011 № 3038-VI (із змінами) (далі — Закон) передбачає договірні правовідносини між органом місцевого самоврядування та замовником, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті зі сплати коштів пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури.
На виконання норм ст. 40 Закону за 2013-2017 роки до бюджету розвитку міста Хмельницького від пайової участі замовників на розвиток інфраструктури населеного пункту, надійшло 65,8 млн. грн.:
- 2013 — 2,9 млн. грн.;
- 2014 — 6,0 млн. грн.;
- 2015 — 9,7 млн. грн.;
- 2016 — 22,2 млн. грн.;
- 2017 — 25,0 млн. грн.
Крім того, на виконання ч. 5 ст. 30 Закону міською радою прийняті рішення щодо надання згоди замовникам об'єктів будівництв на безоплатну передачу в комунальну власність територіальної громади міста, в рахунок сплати коштів пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста зовнішніх інженерних мереж на загальну вартість:
- у 2015 році — 1,3 млн. грн.;
- у 2016 році — 2,2 млн. грн.;
- у 2017 році — 6,7 млн. грн.
На даний момент, розмір пайової участі у розвитку інфраструктури згідно укладених договірних зобов'язань, термін сплати яких не настав, складає понад 100,0 млн. грн.
Зазначені кошти разом за іншими джерелами доходів використовуються на наступні цілі:
- будівництво (реконструкція) соціальних об'єктів;
- капітальний ремонт житлового фонду;
- реконструкція теплових мереж;
- будівництво, реконструкція, ремонт доріг;
- благоустрій міста;
- придбання спеціальної техніки для комунальних підприємств міста;
- оновлення тролейбусного парку;
- зміцнення матеріально-технічної бази бюджетних установ міста, тощо.
- 2017 рік в дохідній частині спеціального фонду міського бюджету (без власних надходжень бюджетних установ) питома вага надходжень пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту складає 68%.
Тому, за умови схвалення законопроекту про скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, місто буде позбавлене вагомого джерела доходів і, відповідно, можливості спрямовувати значні кошти на розвиток інфраструктури міста.
Слід відмітити, що укладення договорів про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста та їх належне виконання має високу суспільну користь для територіальної громади, оскільки відповідні надходження відіграють велику роль у створені на відновлені інфраструктури міста, зокрема у будівництві дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів, інженерних мереж та об'єктів інженерної інфраструктури.
Просимо Вас, шановний Андрію Володимировичу, не виносити на розгляд Верховної Ради України та не ухвалювати законопроект №6540 від 06.06.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні», оскільки скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту призведе до зменшення надходжень до місцевого бюджету та порушить право і спроможність міської ради вирішувати питання місцевого значення в інтересах жителів територіальної громади міста Хмельницького.
Звернення депутатів Хмельницької міської ради, прийняте на черговій двадцять першій сесії міської ради 11 квітня 2018 року.