Новини

У хмельницьких бібліотеках продовжив роботу проєкт «Вільна мама»

Спільно з ГО «Жіночий хаб» книгозбірні Централізованої бібліотечної системи у 2023 успішно втілювали ініціативу з назвою «Вільна мама». Це проєкт, першочерговою метою котрого стала інтеграція в громаду мам та дітей з когорти ВПО. Схвальні відгуки та актуальність посприяли тому, що його дію продовжили й у 2024 році.

Відповідно до послуги, котру надають у межах проєкту, батьки мають можливість залишити свою дитину в книгозбірні під наглядом бібліотекарок на декілька годин (до трьох).

«Переважно приводять дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Мамам потрібен час, щоб розв’язати якісь побутові проблеми, пройти необхідне навчання чи курси з саморозвитку, сходити до лікаря. З дітьми не дуже зручно відвідувати різні установи, адже малеча там буде сумувати, а мами будуть постійно відволікатися від важливих справ, — розповідає Алла Глива, завідуюча філії №11. — Ми разом з представниками громадської організації створюємо для хлопчиків та дівчаток якісне дозвілля. Пропонуємо різні розвивалки, влаштовуємо майстер-класи, активні ігри та завдання на логіку й мислення».

Передовсім проєкт націлений на роботу з тими, хто постраждав від воєнної агресії та змушений був переселитися до нашої громади через повномасштабне вторгнення рф. Тому частими заходами у межах «Вільної мами» є заняття з психологічної реабілітації, арт-терапії та навіть казкотерапії. Водночас і дітям, і їхнім мамам детальніше розповідають про українські традиції та культуру загалом, а також про Хмельниччину зокрема.

Торік проєкт «Вільна мама» впровадили у чотирьох книгозбірнях міста Хмельницького: Центральній публічній дитячій бібліотеці (проспект Миру, 76/2, мікрорайон Виставка), бібліотеці-філії №8 (вул. Кармелюка, 8, мікрорайон Озерна), бібліотеці-філії №11 (Львівське шосе, 47/2, Південно-західний мікрорайон), бібліотеці-філії №14 (вул. Героя України Дмитра Васильєва, 7, мікрорайон Ракове). У цих закладах він реалізовуватиметься й надалі. Тож і у 2024 батьки можуть звертатися до цих бібліотек по послугу.

Поміж тим важливим залишається ще один напрям проєкту, котрий передбачає вже роботу з мамами.

«Іноді, після пережитих потрясінь, дорослим дуже важко адаптуватися у новому середовищі, освоїтися на новому місці. Подекуди ВПО потрібна підтримка чи консультація фахівців різних галузей. Це і психологи, і юристи, інші спеціалісти. А ще дорослі, так само як діти, мають необхідність не відчувати себе наодинці з проблемами, сформувати в приймаючій громаді нове коло друзів. Бібліотека допомагає, влаштовуючи відкриті спілкування, знайомства, різнотематичні навчальні тренінги, бо бачить у цьому реальну людську необхідність», — підсумовують працівниці книгозбірень-філій, у котрих реалізовується ініціатива «Вільна мама».

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!