Рішення міської ради

Про звернення до Президента України щодо накладення вето на Закон України "Про засади державної мовної політики"

 

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення позачергової вісімнадцятої сесії

№1 від 06.07.2012 р.

 

 

Про звернення до Президента України щодо накладення вето на Закон України "Про засади державної мовної політики"

 

Розглянувши пропозицію депутатів міської ради, відповідно до статей 5, 140 Конституції України, враховуючи Рішення Конституційного Суду України №10-рп/99 від 14 грудня 1999 року, де зазначено, що українська мова як державна є обов'язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом, з метою недопущення порушення положень Основного Закону України та гарантування визнання української мови як єдиної державної мови в Україні, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Хмельницька міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Звернутися до Президента України з вимогою накласти вето на Закон України "Про засади державної мовної політики".

2. Опублікувати дане рішення в десятиденний термін в газеті міської ради "Проскурів".

3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради В. Лескова.

 

Міський голова С.Мельник

 

 

Вельмишановний пане Президенте!

Депутати Хмельницької міської ради глибоко обурені прийняттям Верховною Радою України Закону України “Про засади державної мовної політики”.

Ухвалення цього акта черговий раз продемонструвало, що українська мова в незалежній Українській державі і досі є предметом не державної опіки, а найбрудніших політичних спекуляцій.

Згідно Конституції України державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Основним законом України гарантується вільний розвиток, використання і захист російської та інших мов національних меншин.

Тому проблеми другої державної мови в Україні не існує. Вона штучно створюється деструктивними антиукраїнськими силами, що збурює соціальну напругу в нашому суспільстві, не сприяє політичній стабільності, порозумінню та суспільній злагоді. Закон “Про засади державної мовної політики” містить норми, відверто спрямовані на мовний розкол українського народу та встановлення чіткого мовного поділу засобами державного примусу. Положення цього документа передбачають, зокрема, офіційне опублікування актів вищих органів державної влади українською та російською мовами, водночас закладено підґрунтя для двомовності роботи, діловодства і документації органів державної влади та органів місцевого самоврядування, зобов’язання посадових осіб цих органів володіти недержавною мовою.

Окремі положення закону відверто дискримінують державну мову, що порушує ст.10 Конституції. Зокрема, частина 7 статті 7 закону: “У межах території, на якій поширена регіональна мова або мова меншини, передбачених цим Законом, використання її є обов’язковим для місцевих органів влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, установ, організацій, підприємств, їх посадових і службових осіб, а також громадян – суб’єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб”. Цей перелік фактично зобов’язує знати регіональну мову (румунську, угорську, кримсько-татарську тощо) всіх посадових і службових осіб, всіх громадян. Таких зобов’язань стосовно державної української мови у діючому законодавчому полі України не має. Зрозуміло, що у такому спотвореному ракурсі мова національної меншини (з 10% від чисельності) фактично перетягує на себе всі офіційні функції.

Таким чином, прийнятий Верховною Радою України антиукраїнський акт “Про засади державної мовної політики” прямо суперечить нормам Конституції України, не узгоджується з положеннями міжнародних документів, ратифікованих Україною, зокрема, Європейською хартією регіональних мов і мов меншин, фактично нівелює статус української мови як єдиної державної мови в Україні.

Переконані, що духовне відродження українського народу, мир та міжнаціональна злагода у нашому суспільстві,  нерозривно пов’язані із зміцненням статусу української мови як державної, яка виступить важливим інструментом організації впорядкованого управління і забезпечення політичної єдності, каталізатором формування української політичної нації, важливим фактором світоглядного виховання громадян та зміцнення української  держави.

Тому ми, депутати Хмельницької міської ради, звертаємось до Вас, як до гаранта Конституції України, з вимогою негайно накласти вето на Закон України "Про засади державної мовної політики".

 

Звернення прийнято на позачерговій вісімнадцятій сесії Хмельницької міської ради 06.07.2012 року.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!