Рішення міської ради

Про затвердження Вимог до містобудівного розрахунку з техніко-економічними показниками запланованого об’єкта будівництва

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення двадцятої сесії

№21 від 31.10.2012 р.

 

Втратило чинність відповідно до:

рішення 36-ї сесії міської ради від 21.12.2023 №82

 

Про затвердження Вимог до містобудівного розрахунку з техніко-економічними показниками запланованого об’єкта будівництва

 

З метою забезпечення безумовного виконання вимог генерального плану міста, плану зонування території міста, дотримання державних будівельних норм під час ведення будівництва на території міста, розглянувши пропозиції постійної комісії міської ради з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, керуючись наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №109 від 07.07.2011р. “Про затвердження Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст”, Законами України “Про регулювання містобудівної діяльності” та “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Вимоги до містобудівного розрахунку з техніко-економічними показниками запланованого об’єкта будівництва згідно із додатком.

2. Установити, що містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки надаються управлінням архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів виключно за умови надання замовниками містобудівного розрахунку, який відповідає вимогам, затвердженим пунктом 1 цього рішення.

3. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови І.Прокопця та начальника управління архітектури та містобудування В.Дунаєвського.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

 

Міський голова С. Мельник

 

Додаток

до рішення сесії міської ради

від 31.10.2012р. №21

ВИМОГИ

до містобудівного розрахунку з техніко-економічними показниками запланованого об’єкта будівництва

1. Містобудівний розрахунок - розрахунок щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув'язки архітектурно-планувального та об'ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів.

2. У цих вимогах термін будівництво вживається у такому значенні: нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт об'єкта архітектури, які здійснюються відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності”.

3. Містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об’єкта будівництва, який подається замовниками відповідно до п.2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень, має обов’язково містити Пояснювальну записку та графічну частину (Ескіз намірів забудови).

4. Склад пояснювальної записки:

4.1. загальні дані (назва об’єкта будівництва, адреса будівництва, правовстановлюючий документ на землю, площа земельної ділянки, надана у користування або передана у власність, на якій планується будівництво об’єкту);

4.2. аналіз містобудівної ситуації;

4.3. характеристика земельної ділянки та існуючої забудови (при наявності);

4.4. характеристика намірів забудови (реконструкції, реставрації, розширення, технічного переоснащення об’єктів виробничого призначення, капітального ремонту будівель/споруд);

4.5. розрахунки та аналіз намірів забудови земельної ділянки, результати яких заносяться до Таблиці 1 (Дані містобудівного розрахунку) та відображаються у графічній частині;

4.6. пропозиції щодо забудови (реконструкції, реставрації, розширення, технічного переоснащення об’єктів виробничого призначення, капітального ремонту будівель/споруд) виконані на основі містобудівного розрахунку, занесені до Таблиці 2 (Техніко-економічні показники житлових будинків), або до Таблиці 3 (Техніко-економічні показники громадських будинків і споруд), та відображені у графічній частині, як ескіз намірів забудови земельної ділянки.

(Для обґрунтування необхідності i доцiльності будiвництва чи реконструкцiї промислових об’єктiв, їх технічної здійсненності та ефективності iнвестицiй доцільно розробити ТЕО інвестицій (Техніко-економічне обґрунтування інвестицій)).

5. Описова частина намірів забудови має включати інформацію про:

- благоустрій та озеленення земельної ділянки, малі архітектурні форми, елементи зовнішньої реклами;

- використання підземного простору;

- розміщення та використання вбудовано-прибудованих приміщень;

- опорядження будівлі/споруди (колір, матеріали опорядження фасадів тощо);

- організацію під’їздів до будівлі/споруди, пішохідних переходів, місць паркування транспортних засобів;

- орієнтацію в’їздів (входів), вантажопотоків, місць паркування тощо – для об’єктів масового відвідування;

- забезпечення інженерними комунікаціями;

- відомості про історико-культурну та архітектурну цінність об’єкта, можливості зміни функціонального призначення об’єкта, його окремих елементів чи об’ємно-планувального та/або об’ємно-просторового рішення в цілому (при намірі здійснити реконструкцію, реставрацію, розширення, технічне переоснащення об’єктів виробничого призначення, капітальний ремонт будівлі/споруди);

- врахування потреб маломобільних груп населення та людей з обмеженими можливостями;

- вимоги щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, необхідності розроблення та проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів (забезпечення нормативної тривалості інсоляції, природної освітленості, можливість організації зони санітарної охорони джерел водопостачання, санітарно-захисної зони підприємств, зони обмеження забудови радіоелектронних засобів, санітарного розриву та санітарно-охоронної смуги, рівень впливу хімічних, фізичних і біологічних чинників, забруднення атмосферного повітря, води та ґрунту тощо) на підставі висновку державної санітарно-епідеміологічної служби про можливість відведення земельної ділянки, одержаного замовником відповідно до вимог земельного законодавства.

6. Склад графічної частини:

6.1 Cитуаційний план (схема) щодо місцезнаходження земельної ділянки (у довільній формі);

6.2 Cхема розташування об’єкта містобудування та земельної ділянки із нанесеними містобудівними обмеженнями М1:2000;

6.3 Cхема генерального плану, виконана на оновленому топографо-геодезичному зніманні М1:500, з нанесеними обмеженнями, у паперовому та цифровому вигляді (формату DWG, DXF) на електронному носії з прив’язкою до місцевої системи координат контурів земельної ділянки, проектованих об’єктів та з роздруківкою їх координат, виконаною організацією, що має відповідну ліцензію.

Генеральний план необхідно виконувати відповідно до:

- ДБН 360-92** “Планування і забудова міських і сільських поселень”;

- ДСТУ Б А.2.4-6-95 (ГОСТ 21.508-93) “Правила виконання робочої документації генеральних планів підприємств, споруд та житлово-цивільних об’єктів”;

- ДСТУ Б А.2.4-2-95 “Умовні графічні позначення і зображення, що застосовуються на кресленнях генеральних планів та споруд транспорту” та інших нормативно-правових актів.

6.4 Фасади будівель та споруд з зазначенням висотних відміток, виконані у кольорі, з точною інформацією щодо опорядження фасадів у відомості опорядження фасадів.

 

Таблиця 1

Дані містобудівного розрахунку

з/п

Показники

Одиниці виміру

Величини в одиницях виміру

1

Площа земельної ділянки

га

 

2

Гранична щільність забудови земельної ділянки

м2 корисної площі на 1 гектар;

осіб на 1 гектар (для житлових будинків)

 

3

Граничний відсоток забудови земельної ділянки

%

 

4

Гранична площа забудови земельної ділянки

м2

 

5

Площа озеленення земельної ділянки

м2

 

6

Елементи благоустрою на земельній ділянці:

 

 

для житлової забудови необхідні розрахункові площі майданчиків (з врахуванням нормативних відстаней)

 

 

- ігрові для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

м2

 

- для відпочинку дорослого населення

м2

 

- для занять фізкультурою

м2

 

- для господарських цілей

м2

 

- для вигулу собак

м2

 

7

Майданчики для автостоянок (з врахуванням нормативних відстаней)

машино-місце

 

8

Мінімальні відступи будівлі/споруди:

м

 

- від червоних ліній

м

 

- ліній регулювання забудови

м

 

- від меж земельної ділянки:

м

 

- від суміжних будівель/споруд/меж ділянок

м

 

- від інженерних мереж та комунікацій

м

 

- від існуючих зелених насаджень

м

 

- від об’єктів з іншими планувальними обмеженнями*

м

 

9

Гранична висота будівлі/споруди

м

 

10

Гранична поверховість будівлі/споруди

поверх

 

11

Черговість будівництва (при потребі)

черга(и)

 

* - зони санітарної охорони від підземних та відкритих джерел водопостачання, водозабірних та водоочисних споруд, водоводів, об’єктів оздоровчого призначення та інші;

- зони охорони пам’яток культурної спадщини, археологічних територій, історичного ареалу населеного пункту

- прибережні захисні смуги, водоохоронні зони

- інші охоронні зони (навколо особливо цінних природних об’єктів, гідрометеорологічних станцій, уздовж ліній зв’язку, електропередачі, об’єктів транспорту тощо)

- зони особливого режиму використання земель навколо військових об’єктів Збройних Сил України та інших військових формувань.

 

Таблиця 2

Техніко-економічні показники житлових будинків

№ з/п

Показники

Одиниці виміру

Величини в одиницях виміру

1

Площа забудови

м2

 

2

Поверховість

поверх

 

3

Умовна висота будинку

м

 

4

Кількість квартир у будинку, в тому числі:**

шт.

 

 

- однокімнатних

шт.

 

 

- двокімнатних і більше

шт.

 

5

Загальна площа квартир у будинку

м2

 

6

Площа вбудованих нежитлових приміщень

м2

 

7

Загальний будівельний об’єм усього, в тому числі:

м3

 

 - вище позначки ±0.000

м3

 

 - нижче позначки ±0.000

м3

 

** для об’єктів реконструкції, реставрації, розширення, технічного переоснащення об’єктів виробничого призначення, капітального ремонту існуючих будівель/споруд колонку 4 розділити на дві підколонки: 4.1 існуючі , 4.2 проектні.

 

Таблиця 3

Техніко-економічні показники громадських будівель і споруд

№ з/п

Показники

Одиниці виміру

Величини в одиницях виміру

1

Площа забудови

м2

 

2

Поверховість

поверх

 

3

Умовна висота будівлі

м

 

4

Загальна площа громадської будівлі, у тому числі:**

м

 

корисна площа громадської будівлі

м2

 

розрахункова площа громадської будівлі

м2

 

5

Загальний будівельний об’єм усього, у тому числі:

м3

 

 - вище позначки ±0.000

м3

 

 - нижче позначки ±0.000

м3

 

** для об’єктів реконструкції, реставрації, розширення, технічного переоснащення об’єктів виробничого призначення, капітального ремонту існуючих будівель/ споруд колонку 4 розділити на дві підколонки: 4.1 існуючі , 4.2 проектні

 

Директор департаменту архітектури,  містобудування та земельних ресурсів  В.Швець

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!