Проекти рішень міської ради
Про затвердження Програми «Моє укриття» на 2024 -2025 роки
Про затвердження Програми «Моє укриття» на 2024 -2025 роки
Розглянувши пропозицію виконавчого комітету Хмельницької міської ради, керуючись Цивільним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму «Моє Укриття» на 2024-2025 роки згідно з додатком.
2. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови – директора департаменту інфраструктури міста В. Новачка та управління житлової політики і майна.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань роботи житлово-комунального господарства, приватизації та використання майна територіальної громади.
Міський голова Олександр СИМЧИШИН
Додаток
до рішення міської ради
від ______________ № ____
ПРОГРАМА
«МОЄ УКРИТТЯ» на 2024-2025 роки
Паспорт
Програми «Моє укриття» на 2024-2025 роки
1. |
Розробник програми |
Управління житлової політики і майна |
2. |
Відповідальний виконавець програми |
Виконавчий комітет Хмельницької міської ради, управління житлової політики і майна |
3. |
Дата і номер розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми |
|
4. |
Учасники програми |
Управління житлової політики і майна, управляючі муніципальні компанії, співвласники багатоквартирних будинків, ОСББ |
5. |
Термін реалізації програми |
2024-2025 роки |
6. |
Етапи виконання програми |
Програма виконується в один етап |
7. |
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми |
Міський бюджет, кошти інших джерел не заборонені законодавством |
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі |
20 000,0тис. грн.
|
8.1 |
коштів міського бюджету |
20 000,0 тис. грн. |
8.2 |
інші кошти |
0,0 тис. грн. |
1. Загальні положення
1.1 Програма «Моє укриття» на 2024-2025 роки (далі – Програма) визначає особливості проведення робіт з облаштування та ремонту найпростіших укриттів (підвалів) багатоквартирних будинків, регулює правові та організаційні відносини, пов’язані забезпечення умов доступності та безпеки найпростіших укриттів для жителів Хмельницької міської територіальної громади.
Дія Програми поширюється на співвласників багатоквартирних житлових будинків (власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (гуртожитку)), що перебувають в управлінні (обслуговуванні) управляючих компаній (житлово-експлуатаційних організацій) всіх форм власності та ОСББ.
2. Опис цілей та завдань, які пропонується вирішити
2.1. Від 24 лютого 2022 року, в умовах воєнного стану, питання допомоги населенню Хмельницької міської територіальної громади у забезпеченні доступності найпростіших укриттів під час оголошення повітряної тривоги є нагальними для вирішення. Якщо немає можливості під час сигналу повітряної тривоги дійти до місця розташування власного укриття (дім, школа, садочок робота тощо), мешканці міста мають зайти в укриття за місцем їх розташування.
Найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, інша споруда підземного простору, в якій можливе тимчасове перебування людей з метою зниження комбінованого ураження від небезпечних чинників, а також від дії засобів ураження в умовах воєнного стану.
На території громади таким найпростішим укриттям є підвал багатоквартирного житлового будинку. У перші дні війни підвали багатоповерхівок були відчинені для можливості потрапляння людей під час повітряної тривоги. Управителі та ОСББ навели лад, прибрали підвали, забезпечили водою та місцями для сидіння. Мешканці будинків принесли теплі речі та старі меблі. На жаль, утримувати укриття в належному стані при постійно відчинених дверях в підвальне приміщення виявилось неможливим. Підвали грабують, в них поселяються безхатченки та бездомні тварини.
Програмою заплановано облаштувати укриття автоматизованою системою доступу до найпростіших укриттів (далі – автоматизована система), які розташовані у підвалах багатоквартирних житлових будинків шляхом заміни вхідних дверей у підвальних приміщеннях з облаштуванням автоматизованої системи доступу до укриття та ремонт аварійних ділянок внутрішньобудинкових систем централізованого теплопостачання, холодного водопостачання, водовідведення та, електропостачання тощо.
3. Як працюватиме автоматизована система
3.1. Двері укриття будуть оснащені електронними замками. Система працюватиме за принципом електромагнітного замка: двері укриття розблоковуватимуться і блокуватимуться за сигналами.
При оголошенні повітряної тривоги у області, система дистанційного відчинення електромагнітного замка автоматично розблоковує доступи до усіх укриттів на яких вона встановлена. Коли звучить «тривога», електромагнітний замок розблоковується для вільного доступу в приміщення. Коли ж лунає «відбій» – замок блокується автоматично. Зсередини приміщення двері відчиняються простою кнопкою, щоб всі могли безперешкодно залишити укриття.
Системою керуватиме диспетчер відділу управління міським господарством Хмельницької міської ради. На карті він бачитиме наступне: коли звучить сигнал повітряної тривоги – укриття на мапі змінюватимуть колір, що означатиме розблокування дверей укриттів. Якщо ж з якихось технічних причин укриття не розблокується, диспетчер зможе це зробити через окремий доступ вручну.
Для мешканців будинку проблем з доступом до підвалів не буде. Оскільки двері оснащені зчитувачем ключа входу в укриття для прибирання, обслуговування інших потреб співвласників.
За обслуговування автоматизованої системи оператор встановлює абонплату за використання трафіку GPRS оператором мобільного зв'язку, клієнт-серверного програмного забезпечення та онлайн-технічної підтримки з 9-00 до 18-00 у робочі дні.
Автоматизована система зможе забезпечити оперативний доступ до підвальних приміщень не тільки мешканців багатоповерхівок, а й людей, що знаходяться поруч.
Отже, якщо людина не мешкає у будинку, а проходить поруч і звучить сигнал тривоги, вона зможе скористатися укриттям найближчого до неї будинку, адже у такий час маємо піклуватися про всіх.
Для зручностей мешканців міста розроблено мобільний додаток. Під час оголошення повітряної тривоги на смартфони приходить сповіщення, після якого автоматично прокладається шлях до найближчого укриття. У разі необхідності програма дозволяє прокласти шлях до іншого укриття.
4. Мета Програми
4.1. Створити сприятливі умови для збереження та забезпечення безпеки жителів Хмельницької МТГ.
4.2. Впровадження механізмів покращення доступності до найпростіших укриттів для утримання їх в належному санітарно-гігієнічному стані.
4.3. Провести ремонти найпростіших укриттів будинків у Хмельницькій МТГ.
5. Завдання та заходи Програми
5.1. Проведення ремонтних робіт, в тому числі внутрішньобудинкових систем централізованого теплопостачання, холодного водопостачання, водовідведення та електропостачання тощо у найпростіших укриттях, що знаходяться в підвалах багатоквартирних житлових будинків всіх форм власності та матеріальних засобів (в т.ч лавок), що необхідні для оснащення підвалів мінімально необхідними зручностями.
5.2. Облаштування автоматизованою системою доступу найпростіших укриттів, які розташовані у підвалах багатоквартирних житлових будинків шляхом заміни вхідних дверей у підвальних приміщеннях з облаштуванням автоматизованої системи доступу до укриття.
5.3. Оплата абонплати оператору за обслуговування автоматизованої системи доступу до найпростіших укриттів у період дії воєнного стану.
6. Механізм впровадження ремонтних робіт передбачених у пункті 4.1. розділу 4 Програми.
6.1. Для отримання фінансування на заходи зазначені у розділі 4 Програми необхідно, щоб адреса будинку була відображена на інтерактивній карті, де розміщені сховища та найпростіші укриття. Якщо ж адреса відсутня - необхідно звернутися до управління цивільного захисту і охорони праці міської ради для подальшого обстеження приміщення з метою внесення на мапу укриттів.
6.2. Витрати з поточного ремонту здійснюються, якщо невиконання робіт в поточному році може призвести до обмеження доступу населення в укриття.
6.3. Для отримання фінансування з бюджету Хмельницької міської територіальної громади управитель (ОСББ) звертається до управління житлової політики і майна та надає документи, що обгрунтовують необхідність виконання робіт.
6.4. Обсяг і вид робіт з ремонту укриття багатоквартирного житлового будинку, який буде виконуватись визначається комісією управління житлової політики і майна, яка затверджується наказом начальника управління житлової політики і майна.
6.5. Управитель (голова ОСББ) та комісія управління житлової політики і майна проводить обстеження технічного стану укриття багатоквартирного житлового будинку: конструктивних елементів, технічних пристроїв, інших елементів укриття будинку, що потребують ремонту з метою підтвердження необхідності проведення робіт.
6.6.Акт загального огляду укриття багатоквартирного житлового будинку, завірений управителем (головою ОСББ) та комісією управління житлової політики і майна із зазначенням виду і обсягу робіт з ремонту, що необхідно провести в будинку складається у двох примірниках, один з яких зберігається в управлінні житлової політики і майна.
6.7. Управління житлової політики і майна за участю управителя (ОСББ) складають дефектний акт, який є обґрунтуванням для складання кошторису для виконання поточного ремонту.
6.8. Роботи з поточного ремонту укриття багатоквартирного будинку не проводяться, якщо управитель здійснював неякісне або неналежне утримання внутрішньобудинккових систем та конструктивних елементів укриття будинку, зокрема кошторис витрат з управління багатоквартирним будинком (внески на утримання для ОСББ) не містять витрат на обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем, в управителя відсутні документи, що підтверджують витрати з обслуговування та поточного ремонту таких систем тощо у попередніх періодах, в тому числі акти технічного обстеження будинку під час підготовки будинку до сезонної експлуатації в осінньо-зимовий період та весняного огляду за попередній рік.
6.9. Роботи з капітального ремонту внутрішньобудинкових систем та конструктивних елементів, що знаходяться в укриттях багатоквартирного будинку в межах вказаної Програми не виконуються.
6.10. Позитивне рішення про фінансування робіт з ремонту багатоквартирного житлового будинку приймається за наявності коштів в бюджеті Хмельницької міської територіальної громади та належним чином оформлених документів, що вказують на необхідність виконання робіт.
7. Механізм впровадження заходів передбачених у пункті 4.2. розділу 4 Програми.
7.1. Питання облаштування автоматизованою системою доступу найпростішого укриття багатоквартирного житлового будинку вирішується зборами Співвласників, у відповідності до статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» або за рішенням правління ОСББ у відповідності до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку». На зборах управитель (голова ОСББ, або інший уповноважений представник Співвласників) доводить до Співвласників інформацію про можливість Облаштування автоматизованою системою доступу найпростіших укриттів, які розташовані у підвалах багатоквартирних житлових будинків шляхом заміни вхідних дверей у підвальних приміщеннях з облаштуванням автоматизованої системи доступу до укриття.
7.2. На зборах мешканці приймають рішення щодо встановлення автоматизованою системою доступу та щодо надання згоди на доступу до підвальних приміщень людей, що знаходяться поруч та не є співвласниками багатоквартирного будинку.
7.3. У разі прийняття зборами співвласників позитивного рішення управитель (голова ОСББ) звертається на адресу управління житлової політики і майна щодо фінансування робіт зі встановлення дверей та автоматизованої системи доступу. Невід’ємною частиною такої заяви є протокол (або належно завірена копія) зборів співвласників багатоквартирного будинку.
8. Механізм впровадження заходів передбачених у пункті 4.3. розділу 4 Програми.
8.1. Управителі (ОСББ) в кінці місяця, що настає за звітним інформують управління житлової політики і майна про результати впровадження заходів передбачених у пункті 4.2. програми.
8.2. Оператор автоматизованої системи доступу виставляє рахунок за послуги з використання трафіку GPRS оператором мобільного зв'язку, клієнт-серверного програмного забезпечення та онлайн-технічної підтримки відповідно до наданої управителями (ОСББ) інформацї щодо облаштування автоматизованою системою доступу найпростіших укриттів.
8.3. Для дотримання вимог Закону «Про публічні закупівлі» для послуг вартість яких перевищує 200,0 тисяч гривень та виконується за кошти бюджету Хмельницької міської територіальної громади, визначення підрядника на виконання послуг відбувається шляхом проведення процедури закупівлі відповідно до вимог чинного законодавства.
9. Фінансування робіт з ремонту багатоквартирного житлового будинку.
9.1. Фінансування здійснюється відповідно до виділених міською радою коштів на заходи визначені в розділі 5 Програми в розмірі, що передбачений Програмою на відповідний рік (додаток 1 до Програми).
9.2. Заходи, що передбачені Програмою фінансуються відповідно до вимог нормативно-правових та нормативно-технічних актів.
9.3. Дія Програми поширюється на виконання всіх робіт, що будуть фінансуватися з моменту її затвердження рішенням сесії міської ради.
9.4. Головним розпорядником коштів є управління житлової політики і майна.
10. Заплановані дії для реалізації Програми
10.1. Для реалізації вищезазначеного управління житлової політики і майна та управляючі муніципальні компанії проводять постійну популяризацію Програми серед мешканців.
11. Організаційне забезпечення виконання завдань Програми
11.1. Організаційне забезпечення, моніторинг та контроль за виконанням завдань Програми здійснює управління житлової політики і майна.
12. Очікувані результати від в провадження Програми
12.1. Забезпечення можливостей мешканців щодо покращення умов перебування мешканців Хмельницької територіальної громади у найпростіших укриттях.
12.2. Збільшення кількості багатоквартирних будинків, в яких проведено ремонтні роботи в найпростіших укриттях.
Секретар міської ради Віталій ДІДЕНКО
Заступник директора департаменту інфраструктури міста - начальник управління житлової політики і майна Наталія ВІТКОВСЬКА
Додаток 1
до Програми «Моє укриття»
на 2024-2025 роки
Ресурсне забезпечення
Програми «Моє укриття» на 2024 2025 роки
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми |
2024 рік |
2025 рік |
Разом на 2023-2025 роки |
Кошти бюджету Хмельницької міської територіальної громади, тис. грн. |
10 000,0 |
10 000,0 |
20 000,0 |
Секретар міської ради Віталій ДІДЕНКО
Заступник директора департаменту інфраструктури міста - начальник управління житлової політики і майна Наталія ВІТКОВСЬКА