Рішення міської ради

Про затвердження Порядку розміщення на території м.Хмельницького малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності

УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення тридцять шостої сесії

№13 від 26.05.2010 р.

 

 

Про затвердження Порядку розміщення на території м.Хмельницького малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності

 

Втратило чинність відповідно до

рішення 15-ї сесії міської ради від 29.02.2012 №23

 

З метою створення сприятливих умов для провадження підприємницької діяльності, забезпечення надходжень до міського бюджету від використання майна територіальної громади, враховуючи Порядок розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2009 р. № 982, розглянувши пропозиції постійної комісії міської ради з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Порядок розміщення на території м.Хмельницького малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності згідно додатку.

2. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступників міського голови А.Савчуку та І.Прокопця, начальника управління житлово-комунального господарства О.Шаповала та начальника управління архітектури та містобудування В.Дунаєвського.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища та з питань роботи житлово-комунального господарства.

 

Міський голова С. Мельник

 

 

Додаток

до рішення міської ради

від 26.05.2010р. №13

 

ПОРЯДОК

розміщення на території м.Хмельницького малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності

 

1. Загальна частина

1.1.  Порядок розміщення на території м.Хмельницького малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності (далі – Порядок) розроблений з урахуванням Порядку розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2009р. №982.

1.2. Цей Порядок визначає процедуру розміщення малих архітектурних форм соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, продовження строку дії дозволу на їх розміщення, знесення малих архітектурних форм та відповідальність суб”єктів господарювання.

1.3. Дія цього Порядку не поширюється на малі архітектурні форми, що розміщуються на землях дорожнього господарства, у тому числі у межах смуги відведення, уздовж автомобільних доріг загального користування. Розміщення зазначених архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про автомобільні дороги" та Земельного кодексу України.

1.4. Повноваження щодо розміщення малих архітектурних форм від імені Хмельницької міської ради здійснює виконавчий комітет міської ради шляхом прийняття відповідних рішень.

1.5. Схема розміщення малих архітектурних форм на території міста розробляється департаментом архітектури, містобудування та земельних ресурсів і затверджується рішенням міської ради.

1.6. Самовільне розміщення малих архітектурних форм забороняється.

1.7. Розміри малих архітектурних форм, встановлених за договором найму до набрання чинності цим Порядком, у тих випадках, коли вони є більшими, ніж зазначено у ч.3 п.1.9. Порядку, залишаються незмінними.

1.8. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

1) паспорт прив'язки малої архітектурної форми, що складається з таких документів:

схема прив'язки малої архітектурної форми;

креслення вузлів підключення до інженерних мереж згідно з технічними умовами;

текстові матеріали з вимогами щодо естетичного вигляду та інженерного забезпечення малої архітектурної форми;

2) паспорт розміщення групи розташованих поряд малих архітектурних форм, що складається з таких документів:

схема прив'язки малої архітектурної форми;

креслення вузлів підключення до інженерних мереж згідно з технічними умовами;

текстові матеріали з вимогами щодо естетичного вигляду та інженерного забезпечення малої архітектурної форми з прив'язкою до місцевості всієї групи споруд та кожної з них окремо;

3) стаціонарна мала архітектурна форма - тимчасова одноповерхова споруда соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності висотою не вище ніж 4 метри, що має по зовнішньому контуру площу близько 30 кв. метрів, виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без закладення фундаменту;

4) пересувна мала архітектурна форма – торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності

5) схема прив'язки малої архітектурної форми - графічні матеріали, виконані на топографо-геодезичній основі масштабом 1:500 з прив'язкою малої архітектурної форми до місцевості.

 

2. Порядок розміщення малих архітектурних форм

2.1. Розміщення малої архітектурної форми здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету міської ради.

2.2. Виконавчий комітет  міської  ради не приймає окреме рішення щодо розміщення:

поряд із стаціонарною малою архітектурною формою вітрин, холодильного та іншого обладнання (за винятком столів та стільців) у разі наявності відповідного рішення щодо розміщення такої архітектурної форми. Загальна площа зазначеного обладнання не може перевищувати 25 відсотків площі малої архітектурної форми. Вітрини, холодильне та інше обладнання розміщується з дотриманням передбачених законодавством норм і правил у межах земельної ділянки, що надана для розміщення малої архітектурної форми у власність, користування (оренду) або використовується на підставі договору особистого строкового сервітуту.

у спеціально відведених місцях під час проведення ярмарків, святкових заходів строком до одного тижня пересувних малих архітектурних форм соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення в установленому міською радою чи виконавчим комітетом порядку.

у спеціально відведених місцях, що затверджені рішенням виконавчого комітету міської ради від 27.03.2008р. №382 „Про затвердження місць розміщення об'єктів дрібнороздрібної торгівельної мережі на території міста” пересувних малих архітектурних форм соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення;

пересувних малих архітектурних форм сфери відпочинку і розваг ( в т.ч. відкритих літніх майданчиків).

2.3. Оформлення дозвільних документів, необхідних для розміщення малих архітектурних форм, відбувається через  дозвільний центр.

2.4. Суб'єкт господарювання подає через дозвільний центр заяву згідно з додатком 1 до цього Порядку, у якій зазначається бажане місце та строк розміщення малої архітектурної форми, її призначення і загальний опис.

До заяви додаються:

виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

копія державного акта на право власності на земельну ділянку, право постійного користування земельною ділянкою або договору оренди (в разі якщо бажане місце розміщення малої архітектурної форми на земельній ділянці, що знаходиться у власності/користуванні суб”єкта господарювання).

У разі коли мала архітектурна форма розміщується понад три роки на земельній ділянці комунальної форми власності, строк дії договору оренди, або договору майнового найму якої закінчився, проте орендна плата за землю або плата за найм вносилася своєчасно і в повному обсязі, до заяви додатково додаються:

копія договору оренди земельної ділянки, або договору майнового найму строк дії якого закінчився;

довідка ДПІ м.Хмельницького про відсутність заборгованості з орендної плати за землю за період дії договору оренди, або оригінали платіжних документів за найм майна;

схема прив'язки малої архітектурної форми;

Подання зазначених документів дає можливість продовжити право на розміщення малої архітектурної форми у порядку, визначеному пунктом  2.12 цього Порядку.

Вимагати подання інших документів забороняється.

2.5. Прийняття документів для розміщення малої архітектурної форми, їх оформлення і розгляд, а також оформлення договору особистого строкового сервітуту здійснюються безоплатно. Забороняється вимагати від суб'єктів господарювання сплату благодійних внесків та інших платежів.

2.6. Дозвільний центр отриману заяву та додані до неї документи передає в управління архітектури та містобудування (далі управління архітектури).

2.7. Управління архітектури вивчає можливість встановлення малої архітектурної форми у визначеному місці, відповідність її архітектурно-художнім вимогам і в разі позитивного вирішення питання надає висновок щодо розміщення малої архітектурної форми. У разі відмови в наданні висновку - повертає заявнику через дозвільний центр документи з мотивованою відмовою.

2.9. У разі надання управлінням архітектури позитивного висновку, дозвільний центр повідомляє заявника про необхідність замовити та надати схему прив’язки малої архітектурної форми, необхідну для прийняття виконавчим комітетом рішення про розміщення малої архітектурної форми та довідку управління Держкомзему у м.Хмельницькому про ціну 1 кв.м. земельної ділянки ( в разі укладення договору особистого строкового сервітуту).

2.10. Після подання суб’єктом господарювання схеми прив’язки малої архітектурної форми та довідки про ціну 1 кв.м. земельної ділянки, державний адміністратор дозвільного центру (не пізніше наступного робочого дня) передає весь пакет документів  в управління  житлово-комунального господарства (далі – управління ЖКГ).

2.11. Управління ЖКГ на підставі поданих документів готує проект рішення виконавчого комітету, який вноситься на розгляд його найближчого чергового засідання:

- щодо надання дозволу на розміщення малої архітектурної форми у разі наявності у суб”єкта господарювання державного акта на право власності на земельну ділянку чи на право постійного користування земельною ділянкою або договору оренди такої земельної ділянки;

- щодо надання дозволу на розміщення малої архітектурної форми та укладення договору особистого строкового сервітуту у разі відсутності у суб'єкта господарювання державного акта на право власності на земельну ділянку чи на право постійного користування земельною ділянкою або договору оренди такої земельної ділянки.

2.12. Виконавчий комітет приймає рішення щодо розміщення малої архітектурної форми та/або укладення договору особистого строкового сервітуту.

2.13. Після прийняття виконавчим комітетом рішення щодо розміщення малої архітектурної форми дозвільний центр передає у десятиденний строк суб'єктові господарювання витяг із рішення виконавчого комітету та подані раніше схему прив'язки стаціонарної малої архітектурної форми, або паспорт розміщення групи розташованих поряд малих архітектурних форм з паспортами прив'язки кожної окремої малої архітектурної форми.

2.14. У разі відсутності у суб'єкта господарювання державного акта на право власності на земельну ділянку чи на право постійного користування земельною ділянкою або договору оренди такої земельної ділянки управління ЖКГ укладає з таким суб'єктом господарювання в десятиденний строк з дня прийняття, передбаченого пунктом 2.12. цього Порядку рішення, договір особистого строкового сервітуту в порядку, визначеному законодавством.  Договір особистого строкового сервітуту передається суб”єктові господарювання разом з іншими документами у строки та в порядку, визначеному п.2.13. Порядку.

2.15. Строк розміщення малої архітектурної форми не може перевищувати строк дії договору оренди земельної ділянки або договору особистого строкового сервітуту. Для стаціонарної малої архітектурної форми зазначений строк становить більш як три роки, за виключенням тих випадків, коли цього бажає суб”єкт господарювання.

2.16. Умови договору особистого строкового сервітуту визначаються виконавчим комітетом. Розмір плати за таким договором не може перевищувати розмір орендної плати для даної земельної ділянки.

2.17. Після розміщення стаціонарної малої архітектурної форми суб'єкт господарювання подає в дозвільний центр заяву-декларацію за формою згідно з додатком 2 із зазначенням інформації про виконання вимог розміщення малої архітектурної форми, а дозвільний центр  передає її в управління архітектури та повідомляє про це управління ЖКГ.

2.18. На підставі заяви-декларації управління архітектури реєструє стаціонарну малу архітектурну форму.

2.19. Дозволи на розміщення малих архітектурних форм видані до введення в дію цього Порядку, не підлягають перереєстрації і чинні до закінчення терміну їх дії.

 

3. Порядок перенесення малої архітектурної форми та продовження строку розміщення

3.1. Під час експлуатації малої архітектурної форми необхідно дотримуватися вимог щодо забезпечення технологічної безпеки та упорядкування прилеглої території.

3.2. У разі коли мала архітектурна форма перешкоджає проведенню реконструкції або ремонту інженерних мереж вулиці, дороги, будинків і споруд, мала архітектурна форма переноситься на певний період в інше місце без припинення рішення про її розміщення.

Управління архітектури надсилає не пізніше ніж за два тижні до запланованого перенесення малої архітектурної форми повідомлення з визначенням її нового місця та строку розміщення на період проведення реконструкції або ремонту. Таке повідомлення є підставою для перенесення суб'єктом господарювання малої архітектурної форми на період проведення реконструкції або ремонту.

3.3. Перенесення малої архітектурної форми можливе також у разі внесення змін до передбачених законодавством норм і правил, містобудівної документації, місцевих правил забудови, державних будівельних норм, змін у розташуванні інженерних мереж, будинків і споруд, що унеможливлюють розташування малої архітектурної форми у певному місці. Нове місце розташування малої архітектурної форми визначається виконавчим комітетом за погодженням із суб'єктом господарювання.

3.4. Строк розміщення малої архітектурної форми може бути продовжений без розроблення нової схеми прив'язки, паспорта прив'язки малої архітектурної форми або паспорта розміщення групи малих архітектурних форм з ініціативи суб'єкта господарювання, а також у разі, коли право власності чи право користування земельною ділянкою посвідчене державним актом або продовжено дію договору оренди земельної ділянки, договору особистого строкового сервітуту, за умови, що не внесені зміни до передбачених законодавством норм і правил, містобудівної документації, місцевих правил забудови, державних будівельних норм, а також не відбулися зміни у розташуванні інженерних мереж, будинків і споруд.

Рішення про продовження строку розміщення малої архітектурної форми та/або продовження строку договору особистого строкового сервітуту приймається виконавчим комітетом при умові відсутності заборгованості щодо плати за попереднім договором, що підтверджується довідкою ДПІ в м.Хмельницькому або оригіналами платіжних документів та дотримання вимог п.п.5.1.,5.2. цього Порядку.

3.5. У разі зміни власника малої архітектурної форми виконавчий комітет приймає рішення про надання дозволу щодо розміщення малої архітектурної форми новому власнику, а управління вносить інформацію про нового власника до схеми прив'язки або паспорта прив'язки малої архітектурної форми, або схеми розміщення групи малих архітектурних форм та паспорта прив'язки відповідної окремої малої архітектурної форми.

3.6. Надання дозволу на продовження строку розміщення малої архітектурної форми та надання дозволу на розміщення малої архітектурної форми в разі зміни суб'єкта господарювання проводиться в тому ж порядку, що й при отриманні дозволу на розміщення малої архітектурної форми.

 

4.  Порядок знесення малих архітектурних форм

4.1. Знесення встановлених згідно із законодавством малих архітектурних форм без погодження із суб”єктом господарювання, який використовує  її для провадження підприємницької діяльності, здійснюється виключно за рішенням суду.

4.2. Малі архітектурні форми, встановлені самовільно, тобто без дозволу виконавчого комітету або строк, передбачений дозволом на розміщення закінчився підлягають знесенню силами власника у двотижневий термін після отримання відповідного попередження.

4.3. Попередження з вимогою знесення малої архітектурної форми у письмовій формі надсилається суб’єкту господарювання управлінням ЖКГ.

4.4. У разі, коли власник малої архітектурної форми не встановлений, знесення такої малої архітектурної форми здійснює комунальне підприємство по зеленому будівництву та благоустрою міста у присутності представників управління ЖКГ.

4.5. Після знесення мала архітектурна форма приймається на зберігання комунальним підприємством по зеленому будівництву та благоустрою міста, про що складається відповідний акт, який підписується представниками, зазначеними у п. 4.4. цього Порядку та повертається власнику після відшкодування ним підприємству витрат, пов”язаних із знесенням та зберіганням малої архітектурної форми.

4.6. Дотримання громадського порядку під час знесення малої архітектурної форми забезпечує міський відділ управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області за зверненням управління ЖКГ.

4.7. Знесені малі архітектурні форми, якщо їх власники не виявлені протягом тридцяти днів з часу знесення, беруться на облік податковою інспекцією в м. Хмельницькому і в подальшому всі питання вирішуються відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

5. Контроль за дотриманням Порядку та відповідальність за його порушення

5.1. Суб”єкт господарювання несе повну відповідальність за дотримання вимог цього Порядку, Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р. №833,  Правил благоустрою міста Хмельницького, затверджених рішенням сесії №7 від 08.04.2009р.

5.2. Суб”єкт господарювання не має права вносити доповнення або зміни до зовнішнього вигляду малої архітектурної форми без попереднього погодження проектної документації з управлінням архітектури та містобудування.

5.3. Контроль за дотриманням вимог цього Порядку здійснюють:

- управління торгівлі – за дотриманням правил торгівлі і надання послуг;

- управління архітектури та містобудування – за дотриманням архітектурно-естетичних вимог до малої архітектурної форми та відповідності її розміщення схемі прив’язки;

- управління екології та благоустрою міста – за санітарний стан прилеглої території.

5.4. За невиконання або неналежне виконання вимог цього Порядку винні особи несуть відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення.

 

Секретар міської ради  В.Лесков

Начальник управління ЖКГ О.Шаповал   

 

Додаток 1 до Порядку

 

Міському голові

 

З А Я В А

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» прошу дозволити (продовжити строк) розміщення малої архітектурної форми

____________________________________

 (об’єкт, на який видається документи)

 

м. Хмельницький,                                          

(місце знаходження (адреса) об’єкта, на який видається документ)

 

Технічні характеристики

____________________________________

 (розміри, площа, призначення, загальний опис)

 

Термін розміщення ____________________

 

_____________________________________

(вид діяльності згідно з КВЕД)

 

_____________________________________

(у давальному відмінку повне найменування юридичної особи/ прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця)

 

_____________________________________________

(ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, ідентифікаційний номер фізичної особи – підприємця, платника податків та інших обов’язкових платежів)

 

_____________________________________________

(прізвище, ім’я, по-батькові керівника юридичної особи/фізичної особи – підприємця/уповноваженої особи)

 

______________________________________________

 (місцезнаходження юридичної особи, місце проживання фізичної особи – підприємця, телефон)

 

«_________»_________20___ р.      __________________

(підпис керівника юридичної особи/фізичної особи-підприємця, уповноваженої особи)

 

Документи, що додаються до заяви:

1.

2.

3.

 

Заповнюється адміністратором

«______»_________________201    р.        Реєстраційний номер____________________

    (дата надходження заяви)

 

______________     ___________________

          (підпис)                           ініціали та прізвище адміністратора

 

Секретар міської ради В.Лесков

Начальник управління ЖКГ  О.Шаповал

 

Додаток 2 до  Порядку

 

___ ____________ 20__ р.

N ______

 

ЗАЯВА-ДЕКЛАРАЦІЯ
про розміщення малої архітектурної форми

_____________________________________________________________________________________
(повне найменування суб'єкта господарювання)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
(адреса суб'єкта господарювання і номер державної реєстрації суб'єкта господарювання)
_____________________________________________________________________________________
(телефон та електронна адреса)

Підтверджую, що мала архітектурна форма _________________________________________________
_____________________________________________________________________________________,
(призначення та характеристика малої архітектурної форми)
що розміщується _______________________________________________________________________
(адреса або місце розміщення малої архітектурної форми)
_____________________________________________________________________________________

 

згідно з паспортом прив'язки та технічними умовами.

Заява-декларація складена під цілковиту відповідальність суб'єкта господарювання.

 

___________________
(підпис)

______________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові заявника або уповноваженої ним особи)

 

М.П.

Секретар міської ради   В.Лесков

Начальник управління ЖКГ  О.Шаповал

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!