Проекти рішень виконавчого комітету

Про затвердження Порядку надання і розміри одноразової грошової допомоги деяким категоріям громадян

Про затвердження Порядку надання і розміри одноразової грошової допомоги деяким категоріям громадян

 

          Розглянувши клопотання управління праці та соціального захисту населення та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

          1. Затвердити Порядок надання і розміри одноразової грошової допомоги деяким категоріям громадян згідно з додатком.

          2. Рішення виконавчого комітету міської ради від 24.01.2019 року № 60 «Про затвердження Порядку надання і розміри одноразової грошової допомоги деяким категоріям громадян», рішення виконавчого комітету від 13.08.2020 року  № 587, від 24.12.2020 року    № 1022, від 28.01.2021 року № 44, від 03.02.2022 року № 38, від 21.04.2022 року № 249, від 10.11.2022 року № 815, від 23.02.2023 року № 136, від 09.03.2023 року № 187 визнати такими, що втратили чинність.

         3. Контроль за виконанням рішення покласти на управління праці та соціального захисту населення.

 

 

Міський голова  Олександр  СИМЧИШИН

 

                                                                                              Додаток

                                                                                              до рішення виконавчого комітету

                                                                                              від _____  ______ 2023  №______

                                                                                                                     

 

П О Р Я Д О К

надання і розміри одноразової грошової допомоги

деяким категоріям громадян

 

    1. Одноразова грошова допомога (далі – грошова допомога) надається громадянам, що зареєстровані або проживають на території Хмельницької міської територіальної громади, які її гостро потребують (тривала хвороба, оперативне лікування, пожежа, стихійне лихо, наслідки ракетного удару, внаслідок яких завдано збитків житлу, майну особи або її здоров`ю), а також громадянам, що через певні обставини опинились в скрутному та безвихідному матеріальному стані на території міської територіальної громади та громадянам, які змушені були залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, учасникам ООС (АТО), особам, які є членами добровольчих формувань Хмельницької міської територіальної громади, Захисникам і Захисницям України, які приймали (приймають) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, членам сімей загиблих (померлих) учасників ООС (АТО), Захисників і Захисниць України, членам сімей осіб, які перебувають в полоні (зниклі безвісти), які приймали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (далі – Захисників і Захисниць України).

    2. Підставою для надання грошової допомоги є заява громадянина (законного представника), до якої додається повний пакет документів, а саме:

    - копія паспорта (1, 2 сторінки та  сторінка з реєстрацією) або копія ID-паспорта, копія довідки про реєстрацію місця проживання (перебування) особи або витяг з реєстру територіальної громади; довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; акт фактичного місця проживання;

          - копія реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта з відміткою про відмову від прийняття такого номера;

         - документи, що підтверджують обґрунтованість звернення, термін дії яких не перевищує шести місяців з дати видачі: виписні епікризи зі стаціонарного лікування; консультативні висновки спеціалістів – онкологів; виписки офтальмологічних медичних центрів про оперативне втручання; довідка про лікування методом гемодіалізу, довідка з медичного закладу про отримання травми чи ушкоджень для постраждалих під час ракетного удару; довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) для учасників ООС (АТО), Захисників і Захисниць України, термін дії яких не перевищує одного року з дати видачі;

         - для осіб з інвалідністю I групи – довідка МСЕК;

          - опікунам (піклувальникам) недієздатних (обмежено дієздатних) осіб – довідка з лікувального закладу недієздатних (обмежено дієздатних) осіб, термін дії якої не перевищує шести місяців з дати видачі;

         - батькам (опікунам), які виховують дитину з інвалідністю – медичний висновок (заключення ЛКК, копія посвідчення) на дитину;

         - особам, які постраждали внаслідок пожежі, стихійного лиха або зазнали збитків, завданих внаслідок збройної агресії Російської Федерації – акти, довідки відповідних установ про пожежу, стихійне лихо та інші документи, які підтверджують настання збитків, завданих майну особи або її здоров`ю внаслідок пожежі, стихійного лиха, збройної агресії, термін дії яких не перевищує шести місяців з дати видачі;

         - особам, яким виповнилося 85 та більше років – виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого, термін дії якої не перевищує шести місяців з дати видачі;

          - учасникам ООС (АТО), Захисникам і Захисницям України – копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни; довідка про участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації;

         - членам сімей загиблих (померлих) учасників ООС (АТО), Захисників і Захисниць України – копія свідоцтва про смерть, документи, що підтверджують родинний зв’язок з померлим, довідка (сповіщення), що підтверджує загибель (смерть) внаслідок або під час участі в бойових діях; копія посвідчення, що підтверджує статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

         - членам сімей осіб, які перебувають в полоні (зниклі безвісти) при здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації – документи, що підтверджують знаходження в полоні (зниклих безвісти), завірених уповноваженими органами та документи, що підтверджують родинний зв’язок з полоненим (зниклим безвісти);

         - особам, які є членами добровольчих формувань Хмельницької міської територіальної громади – копія посвідчення або довідка, завірена уповноваженим органом на момент звернення.

         Відповідальність за достовірність даних, зазначених у заяві та документів, доданих до неї, несе особа, яка звернулась за отриманням одноразової грошової допомоги.

          3. Допомога надається не більше одного разу протягом бюджетного поточного року.

         4. У разі повторного звернення громадянина за допомогою протягом бюджетного року головний розпорядник коштів повідомляє заявника про відмову у наданні допомоги.

         Відповідальність за наявність повного пакету документів покласти на відділ роботи із зверненнями громадян. У разі подання неповного пакету документів заява громадянина не розглядається.

          5. У разі смерті заявника допомога не надається, призначена сума допомоги членам сім`ї не виплачується та до складу спадщини не входить.

          6. Допомога не надається для проведення лікування у санаторно-курортних закладах України та  розташованих за межами України.

          7. Грошова допомога надається громадянам, визначеним п.1 цього Порядку відповідно до розпорядження управління праці та соціального захисту населення в межах видатків, затверджених бюджетом Хмельницької міської територіальної громади, в розмірі:

          - до 2000 грн включно за заявою на ім’я міського голови; до 1000 грн включно – за заявою до секретаря міської ради, заступників міського голови та до депутатів міської ради.

          Грошова допомога у розмірі більше 2000 грн до 10000 грн надається на підставі рішення виконавчого комітету, більше 10000 грн до 70000 грн - на підставі рішення сесії міської ради, за заявою громадянина на ім’я міського голови.

          У разі, коли одержувач допомоги до 01 грудня  бюджетного року подав  всі документи, зазначені у пункті 2 цього Порядку, але не отримав кошти у відповідному бюджетному році з незалежних від нього причин, допомога виплачується у наступному бюджетному році. При цьому за таким одержувачем допомоги зберігається право на звернення за допомогою у тому ж бюджетному році, крім одержувачів, яким визначена допомога у розмірі більше 2000 грн.

          8. Для іногородніх осіб, які за певних обставин потрапили в скрутне матеріальне становище (крадіжка в дорозі, транспортна пригода, раптова хвороба) до заяви додається документ з державної установи (поліції, лікарні), що засвідчує даний випадок.

          9. У разі виникнення надзвичайних обставин (пожежа, тяжка хвороба, оперативне лікування) та повторного звернення громадянина на ім’я міського голови, грошова допомога може бути надана вдруге, як виняток, у розмірі більше 1000 грн на підставі рішення виконавчого комітету.

          10. Контроль за цільовим використанням коштів на виплату грошової допомоги та веденням обліку громадян, яким надана грошова допомога, покладається на управління праці та соціального захисту населення. Виплата грошової допомоги здійснюється відповідно до виплатних відомостей на поштових відділеннях зв’язку за місцем проживання або перераховується на особистий рахунок заявника.

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!