Проекти рішень виконавчого комітету
Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції щодо затвердження «Програми підтримки сім’ї на 2021-2025 роки»
Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції щодо затвердження «Програми підтримки сім’ї на 2021-2025 роки»
З метою створення сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї, підвищення її життєвого рівня, зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя, утвердження духовно і фізично здорової сім’ї, розглянувши клопотання управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради про затвердження «Програми підтримки сім’ї на 2021 – 2025 роки», керуючись ст. 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради
ВИРІШИВ:
1. Внести на розгляд сесії міської ради пропозицію щодо затвердження «Програми підтримки сім’ї на 2021 – 2025 роки».
2. Контроль за виконанням рішення покласти на управління праці та соціального захисту населення.
Міський голова О. СИМЧИШИН
Додаток
до рішення виконавчого комітету від «___» _____ 2020 №____
Програма
підтримки сім’ї на 2021 - 2025 роки
- Загальні положення
Сім’я є інтегральним показником розвитку, який відображає моральний стан суспільства і є могутнім фактором формування демографічного потенціалу. Від сім’ї залежить виховання наступних поколінь, що є передумовою розвитку та процвітання держави. Саме тому суспільство зацікавлене в фізично й морально здоровій сім’ї, яка здатна реалізувати свій соціальний потенціал та відтворювальну функцію, забезпечити не лише власне виживання, а й розвиток.
Актуальність розроблення і прийняття цієї Програми зумовлена необхідністю реалізації сучасної політики держави у сфері створення сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї та кожного з її членів, виконання сім’єю своїх функцій, підвищення її життєвого рівня, посилення ролі сім’ї як первинного осередку суспільства, відповідальності батьків за народження та виховання дітей.
Підвищення рівня індивідуальної свободи та можливостей вибору тієї чи іншої моделі шлюбно-сімейної поведінки в наш час не завжди поєднується з усвідомленням сімейних обов’язків, відповідальним ставленням до шлюбних стосунків та виховання дітей, до свого здоров’я та здоров’я інших членів родини. Соціально-демографічний розвиток країни впливає і на розвиток даних проблем, що характеризуються низкою несприятливих показників, серед них: рівень розлучень в 2018 р. - 1209 сімей, 2019 р. - 1355 сімей, станом на 01.10. 2020 р. розлучилось 344 сім’ї; поширення незареєстрованих шлюбів; висока частка неповних сімей, у яких дітей виховує один із батьків, як правило мати; кожна дев’ята сім’я – неповна.
Станом на 01.11. 2020 р. у м. Хмельницькому проживає 274 тис. осіб, з них: жінки - 142,6 тис., чоловіки - 122,3 тис. Третина з них становлять сім’ї. В 2018 р. одружилось - 2440 пар, в 2019 році - 2403 пар, за 9 місяців 2020 року - 1337 молодих пар. Кількість дітей в місті віком до 17 років – 10059 осіб.
Соціальні фактори (рівень матеріального доходу, забруднення довкілля, безробіття, спосіб життя, шкідливі звички, харчування) відіграють значну роль у збереженні здорової сім’ї. Найбільш вразливими залишаються багатодітні сім’ї. На обліку управління праці та соціального захисту населення перебуває 1683 багатодітних сім’ї, з них: 1250 сімей в яких виховується троє неповнолітніх дітей, 217 сімей, в яких виховується 4-ро та більше дітей, 216 сімей, в яких є дитина - студент.
Багатодітні родини перебувають під соціальним супроводом управлінь: праці та соціального захисту населення, освіти, культури і туризму, молоді та спорту, охорони здоров’я, служби у справах дітей Хмельницької міської ради.
Залишається гострою проблема соціального розшарування суспільства, втрати сімейних цінностей, що призводить до збільшення кількості неповних сімей, соціальних сиріт, зростання рівня підліткової агресії.
Впродовж останніх років в місті зберігається тенденція до погіршення стану здоров’я дітей, зумовлена негативними факторами соціально-економічного, екологічного та психоемоційного характеру. Вплив постійно діючих факторів ризику, в тому числі стресові перевантаження, зокрема у шкільному віці, призводять до порушення механізму саморегуляції фізіологічних функцій і сприяє розвитку у дітей хронічних захворювань.
За даними проведеного комплексного поглибленого профілактичного огляду лікарями Хмельницької міської дитячої лікарні у 2019 - 2020 навчальному році виявлено багато дітей з патологічними відхиленнями у стані здоров’я. Тобто загальна патологічна враженість з основних соматичних, психоневрологічних і ендокринних захворювань становить 29,0 % від
загальної кількості учнів 1-11 класів. Епідеміологічне вивчення стану здоров’я школярів міста свідчить, що практично здорові діти складають лише 48,2%, мають патологічні відхилення у стані здоров’я – 44 %, а 7,8 % дітей мають важку хронічну патологію.
Загрозливого поширення серед молоді міста набули такі соціально небезпечні хвороби: туберкульоз, СНІД, наркоманія, хвороби, що передаються статевим шляхом. Починаючи з 90-х років набуває загрозливого характеру динаміка росту ВІЛ-інфікованої та наркозалежної молоді.
За останні роки покращилася робота з дітьми та підлітками за місцем проживання, впроваджуються нові форми роботи підліткових клубів.
Всього сімнадцять клубів за місцем проживання в яких займаються 1060 дітей та підлітків, що становить 22 % від загальної кількості дітей та молоді від 6 до 35 років.
Вищезгадані питання не можуть бути розв’язані зусиллями окремих управлінь, відділів, громадських організацій, тому актуальним стало питання прийняття міської Програми підтримки сім’ї на 2021 - 2025 роки.
2. Мета та основні завдання
Мета Програми полягає у створенні правових, соціальних і економічних умов для належного функціонування та розвитку сім’ї, утвердження духовно і фізично здорової, матеріально та соціально благополучної сім’ї, забезпечення виконання сім’єю основних її функцій.
Основним завданням Програми є:
- всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя;
- запровадження правової, психолого-педагогічної та організаційно-методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім’ї;
- підвищення рівня економічної активності та самостійності сімей, передусім тих, що мають дітей, оптимізація їх соціального захисту;
- створення системи цілеспрямованої підготовки майбутніх батьків до подружнього життя, підвищення рівня психолого - педагогічної культури громадян;
- стимулювання активності громадських організацій, діяльність яких спрямована на підтримку сім’ї.
3. Механізм реалізації
Програма буде реалізована шляхом:
- збільшення видатків на зміцнення культурно-просвітніх центрів, гуртків та студій;
- активізації роботи виконавчих органів Хмельницької міської ради, громадських організацій, закладів освіти і культури;
- проведення фестивалів та конкурсів з метою відродження сімейних цінностей;
- забезпечення організаційних умов впровадження цільових програм здорового способу життя, збереження репродуктивного здоров’я, підготовки до сімейного життя;
- впровадження культурно-просвітницьких, виховних програм для сім’ї, дітей та молоді з метою утвердження національних, історичних традицій української сім’ї, організація змістовного дозвілля.
Реалізація Програми відбуватиметься у строки, визначені планом заходів щодо підтримки сім’ї на період з 2021 року до 2025 року .
4. Відповідальні виконавці Програми
Відповідальність за виконання Програми покладається на:
- управління молоді та спорту;
- управління культури і туризму;
- управління праці та соціального захисту населення;
- Департамент освіти та науки;
- управління охорони здоров’я;
- службу у справах дітей.
5. Фінансове забезпечення Програми
Фінансове забезпечення виконання Програми підтримки сім’ї на 2021 – 2025 роки проводиться у відповідності до законів України про Державний бюджет на відповідний рік, інших нормативно-правових актів. Видатки для виконання даної Програми здійснюються за рахунок коштів, передбачених у бюджеті на відповідний рік з уточненнями.
6. Очікувані результати Програми
Виконання заходів згідно з додатком до Програми сприятиме створенню належних соціально-економічних умов для повноцінного і самодостатнього функціонування сімей та виховання дітей, формування культури сімейних стосунків, підвищення відповідальності батьків за виховання дітей, внаслідок чого:
- поліпшиться організаційне, інформаційне і науково-методичне забезпечення реалізації державної політики у сфері підтримки сімей;
- підвищиться рівень готовності молоді до подружнього життя та виконання функцій батька і матері;
- зменшиться кількість розлучень;
- зменшиться кількість злочинів, пов’язаних з насильством у сім’ї;
- покращиться система надання допомоги сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах та їх соціальний супровід;
- удосконалиться механізм надання психологічної, юридичної, інших видів допомоги з питань шлюбу, сім’ї та виховання дітей;
- першочергово надаватиметься перевага при працевлаштуванні багатодітним матерям та молоді з багатодітних родин;
- здійснюватиметься першочергове оздоровлення та санаторно-курортне лікування дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей;
- покращиться робота громадських організацій, об’єднань, клубних формувань, статутними завданнями яких є робота з сім’ями;
- збільшиться кількість дітей, охоплених заняттями в гуртках та клубах за місцем проживання;
- підвищиться роль сім’ї та відповідальність батьків за народження, навчання та виховання дітей.
7. Контроль та звітність по реалізації Програми
Відповідальні виконавці Програми щорічно до 10 січня подають в управління праці та соціального захисту населення інформацію про проведену роботу щодо виконання заходів Програми.
Керуючий справами виконавчого комітету Ю. САБІЙ
Начальник управління праці та соціального захисту населення С. ВОРОНЕЦЬКИЙ
Додаток 2
до Програми підтримки
сім'ї на 2021-2025 роки
Паспорт програми
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Управління праці та соціального захисту населення |
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми |
Постанова Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013р. № 341 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми підтримки сім’ї до 2016 року» |
3. |
Розробник Програми |
Управління праці та соціального захисту населення |
4. |
Учасники (співвиконавці) Програми |
фінансове управління; Департамент освіти та науки; відділ обліку та розподілу житлової площі; управління молоді та спорту; служба у справах дітей |
5. |
Термін реалізації Програми |
2021 - 2025 роки |
6. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
бюджет Хмельницької міської територіальної громади (бюджет громади) |
7. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього |
25760,80 тис. грн. |
Начальник управління С. ВОРОНЕЦЬКИЙ
Додаток 1
до Програми підтримки сім'ї на 2021-2025 роки
Напрямки діяльності та заходи Програми підтримки сім’ї на 2021 - 2025 роки
№з/п |
Назва напрямку діяльності |
Перелік заходів програми |
Термін виконання |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Орієнтовний обсяг фінансування, тис. грн. |
|
|||||
всього |
2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
2025 |
|
||||||
1. |
Підвищення престижу сім’ї та утвердження пріоритетності сімейних цінностей |
Проводити просвітницьку роботу з метою утвердження провідної соціальної ролі інституту сім’ї, збереження та популяризацію національних культурних сімейних традицій і цінностей, в тому числі з використанням онлайн -технологій |
щороку |
Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту, управління охорони здоров’я, управління культури і туризму |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
Забезпечити комплектування фондів бібліотек міста літературою, що пропагує сімейні цінності |
щороку |
управління культури і туризму |
бюджет громади |
250,0 |
50,00 |
50,00 |
50,00 |
50,00 |
50,00 |
|
||
В бібліотеках міста проводити соціокультурні заходи, спрямовані на підготовку до сімейного життя, відповідального батьківства |
постійно |
управління культури і туризму |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Надавати консультативно-психологічну допомогу родинам з питань виховання дітей у сім’ї |
щороку |
Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Створити серію буктрейлерів «Читаємо в сімейному колі» |
щороку |
управління культури і туризму |
бюджет громади |
50,00 |
10,00 |
10,00 |
10,00 |
10,00 |
10,00 |
|
||
Проводити заходи, які пропагують родинні цінності, кращий досвід сімейного виховання до: «Міжнародного дня сім’ї», «Дня Матері», «Дня батька» |
щороку
|
управління культури і туризму, управління праці та соціального захисту населення |
бюджет громади |
150,00 |
30,00 |
30,00 |
30,00 |
30,00 |
30,00 |
|
||
Провести фото флешмоб у соцмережах до українського Дня родини «Читаюча родина – майбутнє України» |
щороку
|
управління культури і туризму |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
|
|
В бібліотеках міста підготувати інформаційно - довідкові матеріали з метою підняття ролі сім’ї: «Сім’я. Діти. Суспільство», «Сімейна скарбничка», «Сім’я в художній літературі», «Читаємо в сімейному колі»
|
щороку
|
управління культури і туризму, управління праці та соціального захисту населення, управління охорони здоров’я |
бюджет громади |
10,00 |
2,00 |
2,00 |
2,00 |
2,00 |
2,00 |
|
Забезпечувати роботу клубу за інтересами у бібліотеці - філії №14 «Родина, родина від батька до сина» |
постійно |
управління культури і туризму |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Провести соціологічне дослідження - анкетування «Бібліотека і сім’я»
|
2023 |
управління культури і туризму |
бюджет громади |
5,00 |
_ |
_ |
5,00 |
_ |
_ |
|
||
Проводити фотоконкурси та фотовиставки до Дня Матері, Дня Батька, Дня сім’ї |
щороку |
управління молоді та спорту |
бюджет громади |
50,00 |
1,00 |
1,00 |
1,00 |
1,00 |
1,00 |
|
||
Запровадити проект із формування навиків здорових стосунків, популяризації сімейних цінностей «Школа здорових стосунків» |
щороку |
управління молоді та спорту |
бюджет громади |
6,50
|
1,00
|
1,00
|
1,50
|
1,50
|
1,50 |
|
||
Запровадити «Фестиваль сімейних цінностей»; тематичні публікації у соціальних мережах |
щороку |
управління молоді та спорту |
бюджет громади |
9,00 |
1,50
|
1,50 |
2,00 |
2,00 |
2,00 |
|
||
Проводити заходи (флешмоби, круглі столи, зустрічі з психологом), які пропагують родинні цінності. |
щороку |
управління молоді та спорту |
бюджет громади |
10,00
|
2,00 |
2,00 |
2,00 |
2,00 |
2,00 |
|
||
Проводити заходи, які сприяють в проведенні змістовного спільного дозвілля та популяризують здоровий спосіб життя. Заходи:
"КОЗАЦЬКИЙ Family Fest";
мікрорайоні;
|
щороку
|
управління молоді та спорту |
бюджет громади |
8,50
11,00
12,50
50,00
|
1,50
2,00
2,50
10,00 |
1,50
2,00
2,50
10,00 |
1,50
2,00
2,50
10,00 |
2,00
2,50
2,50
10,00 |
2,00
2,50
2,50
10,00 |
|
||
Здійснювати вітання матерів, які народили малят в першу новорічну добу, на День Матері та на День міста |
щороку |
управління праці та соціального захисту населення, управління охорони здоров’я |
бюджет громади |
295,00 |
45,00
|
60,00
|
60,00
|
60,00
|
70,00
|
|
||
2. |
Впровадження навчання щодо підготовки молоді до подружнього життя |
Здійснювати підготовку та видання інформаційних матеріалів з питань сім’ї, підготовки молоді до життя в подружжі, усвідомленого та відповідального батьківства |
щороку |
управління молоді та спорту |
бюджет громади |
25,00 |
3,00 |
4,00 |
5,00 |
6,00 |
7,00 |
|
Запровадити проведення програми швидких знайомств для молоді «Speed Dating» з метою покращення комунікації між молоддю, пропагування здорових та сталих стосунків |
щороку |
управління молоді та спорту |
бюджет громади |
5,00 |
1,00 |
1,00 |
1,00 |
1,00 |
1,00 |
|
||
Проводити «Всеукраїнські тижні планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я» |
щороку |
управління охорони здоров’я |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Забезпечувати надання медико-соціальних послуг дітям підліткового віку в умовах «Клініки дружньої до молоді» КП «Хмельницька міська дитяча лікарня» |
щороку |
управління охорони здоров’я |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
3. |
Здійснення заходів щодо попередження насильства в сім’ї |
Сприяти роботі координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми |
щороку |
управління праці та соціального захисту населення |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
Проводити інформаційно - просвітницькі заходи щодо форм та проявів домашнього насильства, його причин та наслідків, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі сімейних відносин |
щороку |
Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Забезпечувати проведення корекційної роботи з особами, які вчинили насильство в сім’ї, та жертвами домашнього насильства |
постійно |
управління праці та соціального захисту населення, управління молоді та спорту, служба у справах дітей |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Брати участь у щорічній акції «16 днів проти насильства», «Стоп насильству» |
щороку |
управління праці та соціального захисту населення, Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту |
бюджет громади |
25,00 |
3,00 |
3,50 |
4,00 |
5,50 |
6,00 |
|
||
|
|
Запобігати сімейному неблагополуччю та надавати соціальні послуги сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах у зв'язку з вчиненням домашнього насильства |
постійно |
управління праці та соціального захисту населення, управління молоді та спорту, служба у справах дітей |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
Організовувати тренінги та семінари у навчальних закладах з питань запобігання і протидії насильству в сім’ї |
постійно |
Департамент освіти та науки |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Здійснювати заходи щодо активного залучення дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах до роботи в гуртках у позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, в клубах за місцем проживання, в школах естетичного виховання |
постійно |
Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту, управління культури та туризму |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
4. |
Запобігання торгівлі людьми та її первинна профілактика |
За запитом партнерів соціальної взаємодії, брати участь у профілактичних заходах щодо виявлення неналежного рівня виконання батьківських обов'язків. |
постійно |
управління молоді та спорту, служба у справах дітей
|
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
Проводити профілактичну роботу з метою запобігання ризиків втягнення молоді та дорослого населення до торгівлі людьми, нелегальної міграції
|
щороку |
управління праці та соціального захисту населення, управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки, служба у справах дітей |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Надавати комплекс соціальних послуг особам, які мають статус постраждалих від торгівлі людьми |
постійно |
управління праці та соціального захисту населення, управління молоді та спорту, управління охорони здоров’я |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Проводити інформаційно-просвітницьку роботу (тренінги, семінари, акції тощо) з питань протидії торгівлі людьми та попередження нелегальної міграції |
щороку |
управління праці та соціального захисту населення, управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки, служба у справах дітей |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
5. |
Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
У закладах освіти проводити просвітницькі заходи, спрямовані на формування у молоді рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, подолання стереотипних уявлень про роль чоловіка і жінки, рівного розподілу обов’язків щодо виховання дітей |
постійно |
Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту
|
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
В бібліотеках міста проводити тематичні літературні виставки: «Читаємо всією родиною», «Сім’я, родина, Україна»
|
постійно |
управління культури і туризму |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
6. |
Соціальні пільги |
Виявляти сім’ї соціально-вразливих категорій населення, які потребують встановлення лічильників для виміру об’єму води, об’ємних витрат газу у квартирах з подальшим відшкодуванням коштів за виконані роботи виконавцю робіт |
постійно |
управління праці та соціального захисту населення
|
бюджет громади |
1000,00
2000,00 |
200,00
400,00 |
200,00
400,00 |
200,00
400,00 |
200,00
400,00 |
200,00
400,00 |
|
Організовувати літній відпочинок та оздоровлення дітей пільгових категорій, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки |
постійно |
Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту, управління праці та соціального захисту населення |
бюджет громади |
3000,00
2510,00
17600,00 |
400,00
450,00
2600,00 |
500,00
470,00
3000,00 |
600,00
500,00
3500,00 |
700,00
530,00
4000,00 |
800,00
560,00
4500,00 |
|
||
Забезпечувати медичний супровід літнього відпочинку та оздоровлення дітей пільгових категорій та дітей тимчасово переміщених із зони АТО |
постійно |
управління охорони здоров’я |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
7. |
Робота з багатодітними сім’ями |
Вести Єдиний облік багатодітних сімей |
постійно |
управління праці та соціального захисту населення |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
Виготовляти бланки посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї |
постійно |
управління праці та соціального захисту населення |
бюджет громади |
90,00 |
14,00 |
16,00 |
18,00 |
20,00 |
22,00 |
|
||
Співпрацювати з установами, громадськими організаціями, благодійними фондами щодо надання допомоги малозабезпеченим багатодітним сім’ям |
постійно |
управління праці та соціального захисту населення |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Організовувати фестиваль «Таланти багатодітної родини» |
щороку |
управління праці та соціального захисту населення |
бюджет громади |
83,80 |
15,80 |
16,00 |
17,00 |
17,00 |
18,00 |
|
||
Сприяти в присвоєнні багатодітним матерям почесного звання України «Мати – героїня» та вшановувати до Дня Матері нагороджених |
постійно |
управління праці та соціального захисту населення |
бюджет громади |
453,50 |
83,50 |
86,00 |
89,00 |
95,00 |
100,00 |
|
||
Проводити свято для дітей з багатодітних родин до «Міжнародного Дня захисту дітей» |
щороку |
управління праці та соціального захисту населення, управління культури і туризму |
бюджет громади |
365,00 |
67,00 |
70,00 |
73,00 |
76,00 |
79,00 |
|
||
Проводити акцію для дітей з багатодітних родин «Збираємо дітей до школи» з врученням їм шкільного приладдя |
щороку |
управління праці та соціального захисту населення |
бюджет громади |
1284,00 |
243,00 |
250,00 |
257,00 |
264,00 |
270,00 |
|
||
Залучати дітей з багатодітних сімей до святкових заходів, присвячених Дню міста |
щороку |
управління праці та соціального захисту населення |
бюджет громади |
295,00 |
51,00 |
55,00 |
59,00 |
63,00 |
67,00 |
|
||
Організовувати відвідування дітьми з багатодітних родин благодійних театральних та циркових вистав |
щороку |
управління праці та соціального захисту населення, управління культури і туризму |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Проводити казкове дійство для дітей з багатодітних родин до Дня Святого Миколая з врученням подарунків |
щороку |
управління праці та соціального захисту населення, управління культури і туризму |
бюджет громади |
705,00
50,00 |
133,00
10,00 |
137,00
10,00 |
141,00
10,00 |
145,00
10,00 |
149,00
10,00 |
|
||
8. |
Сприяння реалізації прав дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа |
Забезпечити своєчасне виявлення та постановку на облік дітей, які опинились у складних життєвих обставинах |
постійно |
служба у справах дітей |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
Забезпечити влаштування дітей на сімейні форми виховання |
постійно |
служба у справах дітей |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Проводити профілактичну роботу з батьками, опікунами, піклувальниками, які ухиляються від виконання обов’язків із виховання дітей |
постійно |
служба у справах дітей |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
9. |
Участь молоді у становленні громадянського суспільства, формування її громадської позиції та національно-патріотичної самосвідомості |
Сприяти національно -патріотичному вихованню та формуванню у молоді моральних цінностей |
постійно |
Департамент освіти та науки, управління молоді та спорту, управління культури і туризму |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед молоді щодо формування свідомого ставлення до енергозбереження і енергоефективності |
постійно |
Департамент освіти та науки, відділ енергоменеджменту
|
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
Формувати рівень екологічної свідомості молоді щодо розуміння необхідності роздільного збору відходів (Розумне довкілля) |
постійно |
Департамент освіти та науки
|
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
||
10 |
Висвітлення у засобах масової інформації стану реалізації сімейної політики |
З метою підвищення рівня орієнтації населення на сімейний спосіб життя, проводити виступи на радіо, телебаченні, надавати матеріали для преси, розміщувати матеріали на сайтах та соціальних мережах, використовувати інформаційні платформи он-лайн режиму |
постійно |
управління праці та соціального захисту населення, управління молоді та спорту, управління охорони здоров’я |
не потребує фінансування |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
_ |
|
|
Всього: фінансування з бюджету громади по роках: |
|
4832,80 |
5392,00 |
6053,50 |
6708,00 |
7374,50 |
|
||||
|
ВСЬОГО: 30360,80 |
|
Начальник управління С. ВОРОНЕЦЬКИЙ