Проекти рішень виконавчого комітету

"Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження статуту Хмельницького комунального підприємства «Спецкомунтранс» в новій редакції"

"Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження статуту Хмельницького комунального підприємства «Спецкомунтранс» в новій редакції"

 

Розглянувши клопотання Хмельницького комунального підприємства «Спецкомунтрнас», керуючись статтею 57 Господарського кодексу України, Положенням про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного фонду комунального унітарного підприємства Хмельницької міської ради, затвердженим рішенням міської ради від 30.05.2007 р. № 1, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

  1. Внести на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження статуту Хмельницького комунального підприємства «Спецкомунтранс» в новій редакції, який доручити підписати директору Хмельницького комунального підприємства «Спецкомунтранс» О. Зіміну. (згідно з додатком).

 

2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови М. Ваврищука.

 

Міський голова О. СИМЧИШИН

Додаток до рішення

виконавчого комітету

від ________ № ________

 

СТАТУТ

ХМЕЛЬНИЦЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА

«СПЕЦКОМУНТРАНС»

(нова редакція)

 

м. Хмельницький

2022 рік

1. Загальні положення

1.1. Хмельницьке комунальне підприємство «Спецкомунтранс», (далі – «Підприємство») є комунальним унітарним підприємством, створеним відповідно до рішення дванадцятої сесії Хмельницької міської ради від 24.06.2003 року № 7 на базі відокремленої частини комунальної власності Хмельницької міської територіальної громади відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України.

1.2. Власником Підприємства є Хмельницька міська територіальна громада в особі Хмельницької міської ради, ідентифікаційний код – 33332218, місцезнаходження: Україна, 29013, Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Гагаріна, 3 (далі – «Власник»).

1.3. Виконавчий комітет Хмельницької міської ради є органом, який виконує функції органу управління господарською діяльністю Підприємства в межах та обсягах визначених

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

1.4. Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банку, круглу печатку, штампи, бланк зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом. Підприємство набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації у встановленому законом порядку. Підприємство від свого імені виступає у господарських, цивільних та адміністративних правовідносинах з юридичними та фізичними особами, набуває майнових прав та несе обов’язки, виступає позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, господарському та адміністративних судах, несе відповідальність за результати своєї господарської діяльності.

1.5. Підприємство не має у своєму складі інших юридичних осіб.

1.6. Підприємство не несе відповідальності за зобов’язання Власника та виконавчого комітету Хмельницької міської ради.

1.7. Найменування Підприємства:

Українською мовою:

— повне найменування: ХМЕЛЬНИЦЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «СПЕЦКОМУНТРАНС»;

— скорочене найменування: ХКП «Спецкомунтранс».

Англійською мовою:

KHMELNYTSKYI COMMUNAL ENTERPRISE «SPETSKOMUNTRANS»

1.8. Місцезнаходження Підприємства: Україна, 29008, м. Хмельницький, вул. Толстого, 1.

1.9. Підприємство в своїй діяльності керується Конституцією України, законодавством України, відомчими та іншими нормативними актами, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, а також цим Статутом.

 

2. Мета та предмет діяльності Підприємства

2.1. Підприємство створено з метою здійснення в інтересах Хмельницької міської територіальної громади діяльності щодо надання якісних послуг фізичним і юридичним особам у сфері поводження з відходами.

2.2. Основним предметом діяльності Підприємства для реалізації зазначеної мети є поводження з відходами (дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення, перероблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення).

Зокрема, послуг з поводження з побутовими відходами (відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов'язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення).

Окрім того, Підприємство здійснює діяльність з:

— регулювання чисельності безпритульних тварин;

— ремонту та обслуговування контейнерів для збору твердих побутовихвідходів;

— утримання громадських вбиральнь;

— обслуговування контейнерних майданчиків;

— ремонту та обслуговування автомобілів;

— внутрішніх перевезень небезпечних вантажів та відходів вантажними автомобілями (за наявності відповідної ліцензії);

— надання транспортних послуг підприємствам, організаціям всіх форм власності та населенню міста.

2.3. Підприємство здійснює також інші види діяльності, які не заборонені законами України та які не перешкоджають досягненню мети Підприємства.

2.4. Окремі види діяльності, визначені законом, які підлягають ліцензуванню чи здійснюються за іншим спеціальним дозволом, здійснюється Підприємством тільки після одержання ним спеціального дозволу (ліцензії).

 

3. Майно Підприємства

3.1. Майно Підприємства становлять основні фонди та обігові кошти, інші матеріальні цінності та матеріальні ресурси, одержані в процесі виробничо-господарської діяльності Підприємства, а також ті, що передані Засновником.

3.2. Майно Підприємства є власністю Хмельницької міської територіальної громади і закріплюється за ним на праві господарського відання. Здійснюючи право господарського відання, Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном згідно з чинним законодавством та цим Статутом та відповідно до обмежень, встановлених Засновником.

3.3. Власник майна, закріпленого за Підприємством на праві господарського відання, здійснює контроль за належним його використанням та збереженням майна відповідно до цього Статуту тазаконодавчих актів України.

3.4. Власністю Підприємства є прибутки, а також майно, придбане ним в результаті фінансово-господарської діяльності.

3.5. Джерелами формування майна, фінансування виробничої діяльності, утримання Підприємства є:

— статутний капітал;

— доходи, отримані від надання послуг, а також від іншої господарської діяльності;

— трансферти з міського бюджету;

— капітальні вкладення;

— грошові та матеріальні внески Власника;

— кредити банків та інших кредиторів;

— майно, придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку;

— інші джерела, не заборонені законодавством України.

3.6. Статутний капітал підприємства становить 52 113 670,28 (п’ятдесят два мільйони сто тринадцять тисяч шістсот сімдесят грн 28 коп.) гривень та формується Власником протягом року.

3.7. Підприємство зобов’язане використовувати майно, що передане йому в господарське відання, за призначенням у відповідності до статутних цілей і завдань, не дозволяючи його погіршення або пошкодження.

3.8. Відчуження основних засобів та нерухомого майна, що передане в господарське відання, здійснюється за рішенням Власника відповідно до порядку, встановленого чинним законодавством.

3.9. Підприємство має право передавати в оренду майно, що передане йому в господарське відання (крім цілісних майнових комплексів) з дозволу Власника в установленому законодавством порядку.

3.10. Розподіл прибутку Підприємства, розмір частки прибутку, що підлягає зарахуванню до міського бюджету, встановлюється за рішенням Власника.

4. Управління Підприємством

4.1. Вищим органом управління Підприємством є Хмельницька міська рада.

4.2. До виключної компетенції Власника належить:

— визначення основних напрямів діяльності Підприємства;

— внесення змін та доповнень до Статуту Підприємства, зміна розміру статутного капіталу;

— визначення форм контролю за діяльністю директора Підприємства;

— прийняття рішення про реорганізацію та припинення Підприємства;

— надання дозволу на відчуження та передачу в оренду нерухомого майна, якщо інше не передбачено рішенням Власника;

— відчуження майна Підприємства;

— вирішення інших питань, які законодавством України та цим Статутом віднесені до виключної компетенції міської ради.

4.3. За рішенням Власника окремі з його повноважень, за винятком тих, що належать до його виключної компетенції, можуть делегуватись виконавчому комітету міської ради чи відповідному управлінню, якому безпосередньо підпорядковується Підприємство.

4.4. Управління Підприємством здійснюється Директором.

4.5. Директор Підприємства призначається на посаду та звільняється з посади у встановленому законом порядку.

4.6. Директор Підприємства самостійно вирішує всі питання діяльності Підприємства, за винятком тих, що віднесені законодавством та цим Статутом до компетенції Власника чи Уповноваженого ним органу.

4.7. Директор Підприємства:

— здійснює планування і фінансовий контроль за господарською діяльністю Підприємства;

— несе персональну відповідальність за формування і виконання фінансового плану і плану розвитку Підприємства, за виконання доведених замовлень (завдань) Власника та компетентних виконавчих органів Хмельницької міської ради;

— несе відповідальність за стан та діяльність Підприємства;

— діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його у всіх підприємствах, установах та організаціях незалежно від форм власності, судових установах, органах місцевого самоврядування;

— розпоряджається коштами та майном відповідно до Статуту Підприємства та чинного законодавства;

— укладає від імені Підприємства договори, вчиняє інші правочини, видає довіреності, відкриває та закриває в установах банків розрахункові та інші рахунки;

— у межах своєї компетенції видає накази та інші акти, організовує і перевіряє їх виконання, дає вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників Підприємства;

  • затверджує посадові інструкції, приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Підприємства;

— відповідно до діючих норм законодавства обирає форми і системи оплати праці, встановлює працівникам розміри тарифних ставок, відрядних розцінок, посадових окладів, премій, винагород, надбавок і доплат, затверджує штатний розпис;

— вирішує інші питання, віднесені законодавством, Власником, Статутом Підприємства до його компетенції.

4.8. Функції, права та обов’язки структурних підрозділів (дільниць) Підприємства визначаються Положеннями про них, які затверджуються Директором в порядку, встановленому цим Статутом. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не є юридичними особами, які діють на підставі затверджених Підприємством Положень про них.

 

 

5. Господарська, економічна та соціальна діяльність Підприємства

5.1. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток.

5.2. Розподіл прибутку проводиться лише після відрахування відповідних податків та обов’язкових платежів до бюджету.

5.3. Планування фінансово-господарської діяльності здійснюється Підприємством шляхом складання річних фінансових планів у порядку та за формою, що визначаються Власником.

5.4. Підприємство звітує про стан виконання фінансового плану, про свою фінансово-господарську діяльність у встановленому порядку.

5.5. Підприємство самостійно здійснює матеріально-технічне забезпечення своєї діяльності, якщо інше не встановлено Власником.

5.6. Кошти, що залишаються після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, виплат на оплату праці, оплату відсотків за кредитами банків, податків, передбачених законодавством України та інших платежів до бюджету, залишаються у його повному розпорядженні та використовуються відповідно до річних фінансових планів.

5.7. Контроль за діяльністю Підприємства та ревізія його фінансово-господарської діяльності здійснюється згідно з чинним законодавством України.

5.8. У разі зміни Директора Підприємства може проводитись перевірки його фінансово-господарської діяльності в порядку, передбаченому законодавством. Рішення про перевірку ухвалює Уповноважений орган.

5.9. Інші особливості господарської та соціальної роботи Підприємства визначаються законодавством України.

 

6. Зовнішньоекономічна діяльність підприємства

6.1. Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно з чинним законодавством України, враховуючи мету і напрямки своєї діяльності.

6.2. Підприємство має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами в межах, встановлених Статутом та чинним законодавством.

6.3. Валютні надходження використовуються Підприємством відповідно до чинного законодавства України.

 

7. Трудовий колектив та його самоврядування

7.1. Трудовий колектив формується з громадян, які своєю працею приймають участь у його діяльності на підставі трудового договору або інших форм, які регулюють, трудові відносини працівників з Підприємством.

7.2. Виробничі і трудові відносини, включаючи питання найму і звільнення, режиму праці, відпочинку, гарантії і компенсації, регулюються згідно з чинним законодавством, цим Статутом, колективним договором, правилами внутрішнього трудового розпорядку, а також трудовим договором.

 

8. Облік і звітність

8.1. Підприємство здійснює управлінський, фінансовий та податковий облік результатів своєї діяльності, формує та подає звітність, несе відповідальність за її достовірність.

8.2. Облік і звітність Підприємства здійснюється відповідно до вимог Господарського кодексу України, Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», інших нормативно-правових актів.

8.3. З метою підтвердження належності ведення обліку та звітності Підприємства, супроводу його господарської діяльності можуть залучатись аудиторські та консалтингові компанії.

8.4. Власник та/чи Уповноважений орган можуть встановлювати форми організації та ведення бухгалтерського обліку та звітності.

8.5. Директор та головний бухгалтер Підприємства несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність даних бухгалтерського обліку та звітності.

 

9. Припинення діяльності Підприємства

9.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділ, перетворення) або шляхом ліквідації за рішенням Власника, суду, та в інших випадках, встановлених законодавством.

9.2. У випадку реорганізації Підприємства його права та обов’язки переходять правонаступникові.

9.3. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, склад якої визначається Власником або уповноваженим ним органом.

9.4. Власник встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію.

9.5. У випадку визнання Підприємства банкрутом порядок та умови ліквідації визначаються відповідно до чинного законодавства України.

9.6. Підприємство вважається реорганізованим або ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.

9.7. При реорганізації і ліквідації Підприємства працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

 

10. Заключні положення

10.1. Якщо внаслідок змін у законодавстві України окремі положення цього статуту суперечать діючому законодавству України, вони втрачають силу і до моменту внесення відповідних змін до цього статуту Власник та Підприємство керуються нормами законодавства.

10.2. Якщо будь-яке положення цього статуту стає недійсним або неможливим для виконання, то це не впливатиме на чинність та/або можливість інших положень цього статуту.

 

Керуючий справами виконавчого комітету   Ю. САБІЙ

Директор Хмельницького комунального

підприємства «Спецкомунтранс»   О. ЗІМІН

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!