Проекти рішень виконавчого комітету

Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження Програми  міжнародного співробітництва та промоції міста Хмельницького на 2021-2025 роки

Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження Програми  міжнародного співробітництва та промоції міста Хмельницького на 2021-2025 роки

 

З метою посилення міжнародного співробітництва міста, забезпечення пізнаваності міста та формування позитивного інвестиційного іміджу на національному та міжнародному рівнях, реалізації стратегічних заходів, обміну позитивним досвідом щодо реалізації засад місцевого самоврядування та підвищення конкурентоздатності міста задля добробуту хмельничан, відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про транскордонне співробітництво», виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

1. Внести на розгляд сесії міської ради пропозицію про затвердження Програми міжнародного співробітництва та промоції міста Хмельницького на 2021-2025 роки (додаток 1).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови А. Бондаренка.

 

Міський голова   О. СИМЧИШИН

 

Додаток

до рішення виконавчого комітету

від ________2020 року № ______

 

 

Програма міжнародного співробітництва та промоції

міста Хмельницького на 2021 - 2025 роки

 

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

1.

Повна назва Програми

Програма міжнародного співробітництва та промоції міста Хмельницького на 2021- 2025 роки

2.

Розробники Програми

Управління економіки Хмельницької міської ради

3.

Відповідальні виконавці Програми

Управління економіки Хмельницької міської ради

4.

Головна мета Програми

Налагодження співпраці з новими зарубіжними  містами задля формування побратимських зв’язків, активізація міжнародного співробітництва міста, забезпечення пізнаваності міста та створення позитивного інвестиційного іміджу на національному та міжнародному рівнях, створення дієвої комунікаційної стратегії, обмін позитивним досвідом щодо реалізації засад місцевого самоврядування та підвищення конкурентоздатності міста для добробуту хмельничан

5.

Термін реалізації Програми

2021 - 2025 роки

6.

Джерела фінансування

Кошти бюджету м. Хмельницького та інші джерела, не заборонені законодавством України

7.

Загальний обсяг фінансування

5 700,0 тис. грн.

8.

Очікувані результати реалізації Програми

Виконання програми в частині міжнародного співробітництва розширить поінформованість зарубіжної спільноти про м. Хмельницький, що дозволить зміцнити позитивний імідж міста, який вплине на соціально-економічний розвиток міста, активізацію співробітництва місцевих підприємств, організацій та установ з іноземними партнерами, і, перш за все, у поріднених з Хмельницьким містах. Реалізація заходів сприятиме залученню іноземних інвестицій, зростанню довіри до хмельницьких підприємств з боку потенційних зарубіжних партнерів, пожвавленню бізнесових контактів, збільшенню експорту товарів місцевих виробників, пропагуванню української культури та  народних звичаїв у світі тощо.
Укладання нових угод про співробітництво з іноземними містами.

Оцінка Парламентською Асамблеєю Ради Європи зусиль міста Хмельницького щодо роботи в напрямку євроінтеграції, розвитку економіки та міжнародного співробітництва на високому рівні та отримання містом першої за значимістю нагороди Ради Європи -  Призу Європи.

Здійснення проєктів міжнародного співробітництва у рамках міжнародних програм, які будуть реалізовуватись на території м. Хмельницького.
Сприяння реалізації в місті державної політики європейської інтеграції України.

Покращення інформаційного забезпечення міжнародного співробітництва, зокрема висвітлення міжнародного життя м. Хмельницького у місцевих ЗМІ.

 

I. Загальні положення

Програма міжнародного співробітництва та промоції міста Хмельницького на 2021 - 2025 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про транскордонне співробітництво».

Важливою складовою успішного соціально-економічного розвитку міста є європейська інтеграція та потужне міжнародне співробітництво, які впливають на процеси впровадження європейських стандартів життя та вихід міста на провідні позиції в Європі, а згодом і у світі.

Так, Парламентська Асамблея Ради Європи оцінила зусилля Хмельницького щодо роботи в напрямку євроінтеграції, розвитку економіки та міжнародного співробітництва і присудила місту почесні нагороди Європейський диплом (EUROPEAN DIPLOMA, 2015 рік), Прапор Честі (FLAG OF HONOUR, 2017 рік) та Дошку Пошани (PLAQUE OF HONOUR, 2019 рік).

Зважаючи на соціально-економічну ситуацію як в Україні, так і у світі, пов’язану з фінансово-економічним станом, ускладненим поширенням COVID-19, на сьогодні існує ряд питань, вирішення яких потребує реалізації заходів, які сприяли б підвищенню конкурентоспроможності міста як на державному, так і на міжнародному рівні, інформуванню населення про переваги євроінтеграції, залученню міжнародної технічної допомоги в розвиток міста.

Програма сприятиме створенню взаємовигідних умов для налагодження міжнародної співпраці у різних галузях з іноземними містами, залученню додаткових інвестиційних ресурсів в економіку міста, розвитку зовнішньоекономічної діяльності, формуванню позитивного іміджу міста на міжнародній арені та відкриє нові перспективи розвитку дружніх відносин з містами-побратимами.

Особлива увага приділяється налагодженню ефективного співробітництва між місцевими органами влади, міжнародними партнерами та громадою міста з метою сталого соціально-економічного розвитку міста.

Хмельницький тісно співпрацює з іноземними дипломатичними представництвами в Україні та світі. Постійні візити Надзвичайних і Повноважних Послів, консулів, представників міжнародних організацій та міст-побратимів свідчать про зростаючий інтерес до міста.

Станом на 01.09.2020 року Хмельницький має 12 іноземних міст-побратимів: Модесто (США), Сілістра (Болгарія), Бор (Сербія), Белць (Молдова), Крамфорс (Швеція), Чеханов (Польща), Шяуляй (Литва), Акваскальєнтес (Мексика), Манісес (Іспанія), Даліат-аль-Кармель (Ізраїль), Руставі (Грузія), Шицзячжуан (Китайська Народна Республіка).

Міжнародна співпраця спрямована на розвиток співробітництва та зміцнення стосунків з уже існуючими партнерами, активний пошук нових потенційних партнерів, що сприятиме розвитку співпраці між організаціями та інститутами бізнесу, науки, культури, охорони здоров’я, освіти, спорту, молоді, туризму, житлово-комунального господарства, екології і розвитку альтернативних джерел енергії, а також реалізації інфраструктурних проектів.

Місто Хмельницький активно бере участь у міжнародних та європейських програмах і проєктах (програма «Посилення місцевої демократії та урбаністичного розвитку за допомогою підходу SymbioCity» Шведської агенції міжнародного розвитку (SIDA); програма «Покоління активних лідерів» Міжнародного Республіканського Інституту (IRI); проєкти регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу; проєкт «Розвиток громад» Корпусу Миру США в Україні, Ініціатива Європейського Союзу «Мери за Економічне Зростання», програми Агентства США з міжнародного розвитку тощо), співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями такими як Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк, Міжнародна фінансова корпорація, Північна екологічна фінансова корпорація.

Міською радою проводиться робота щодо співпраці з іноземними партнерами, зокрема прийом іноземних делегацій. В ході цих зустрічей ведуться переговори щодо налагодження співпраці у соціально-економічній сфері та залучення європейських фінансових інструментів в Україну. Сьогодні у сучасному світі запроваджується новий формат ведення таких переговорів – онлайн, Хмельницький не є виключенням. Так було проведено зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Республіці Узбекистан та хокимом міста Наманган. За результатами зустрічі підписано дорожню карту з реалізації міжрегіонального і двостороннього співробітництва між містами Хмельницький та Наманган.

В такому ж форматі підтримуються міжнародні відносини з побратимським містом Руставі. Наразі опрацьовується можливість підписання меморандуму між закладами освіти Хмельницького та Руставі.

Позитивне сприйняття міста Хмельницького іноземними партнерами є фактором, який безпосередньо впливає на розвиток міста та сприяє задоволенню його зовнішньоекономічних та зовнішньополітичних потреб, розв'язанню внутрішніх соціально-економічних проблем.

Формування позитивного міжнародного іміджу міста є необхідним для забезпечення захисту його стратегічних інтересів та дотримання стратегічного курсу на євроінтеграцію, а також успішної конкурентної боротьби на міжнародних ринках. Використання міжнародного співробітництва є одним із найбільш дієвих інструментів соціально-економічного розвитку міста та вирішення актуальних проблем.

Успішному розвитку міжнародних відносин та налагодженню тісних міжнародних зв’язків з іноземними партнерами перешкоджають наступні проблеми:

- відсутність регулярних взаємних обмінів між працівниками органів місцевого самоврядування партнерських міст, що унеможливлює переймати передовий світовий досвід;

- відсутність маркетингової стратегії м. Хмельницького;

- відсутність механізму забезпечення розширеного відображення промоційних матеріалів про місто в інформаційному просторі країн світу;

- недостатній рівень маркетингової, інформаційно-довідкової та рекламної діяльності з просування соціально-економічних можливостей міста.

 

II. Мета Програми та шляхи її досягнення

Метою Програми є активізація міжнародного співробітництва міста, забезпечення пізнаваності міста та створення позитивного інвестиційного іміджу на національному та міжнародному рівнях, створення дієвої комунікаційної стратегії, обмін позитивним досвідом щодо реалізації засад місцевого самоврядування та підвищення конкурентоздатності міста задля добробуту хмельничан.

Шляхами досягнення поставленої мети є:

- зміцнення зв’язків з містами-побратимами міста Хмельницького у галузях, обумовлених укладеними угодами та розширення формату такої співпраці;

- участь та реалізація міжнародних проєктів у різноманітних галузях життєдіяльності міста;

- налагодження і підтримка зв’язків з міжнародними організаціями, інвестиційними фондами, дипломатичними та консульськими представництвами, торгово-економічними місіями інших держав в Україні;

- збільшення кількості заходів міжнародного характеру, а саме: міжнародних конференцій, семінарів, круглих столів, форумів та ділових заходів з метою зміцнення позитивного міжнародного іміджу міста та участь міста Хмельницького у аналогічних міжнародних заходах в Україні та за кордоном;

- розвиток міста Хмельницького як ділового центру;

- розширення контактів та здійснення співпраці з органами місцевого самоврядування партнерських міст, дипломатичними представництвами та консульськими установами іноземних держав в Україні, всеукраїнськими, міжнародними та іноземними організаціями;

- підвищення привабливості міста на основі застосування концепцій маркетингу та брендингу;

- забезпечення поінформованості інвесторів щодо інвестиційних можливостей міста;

- організація місцевих подій як інструмент промоції міста;

- сприяння реалізації в місті державної політики європейської інтеграції України.

 

III. Джерела фінансування Програми

Фінансування реалізації заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством України.

Допускається перерозподіл коштів міського бюджету, передбачених на виконання програми, по розділах в межах бюджетного року.

Програму передбачається виконати в один етап, протягом 2021-2025 року.

 

IV. Очікуванні результати

Виконання Програми дасть змогу стабілізувати та підтримувати позитивний імідж Хмельницького як прогресивного європейського міста; започаткувати нові і розвивати існуючі взаємовигідні економічні та культурні зв’язки міста з регіонами та міжнародними організаціями країн світу; створити сприятливі умови для сталого соціально-економічного розвитку територій шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, розробляти та впроваджувати важливі громадські ініціативи.

Виконання Програми забезпечить:

- становлення іміджу міста Хмельницького як надійного, стабільного та передбачуваного партнера, що створить умови для підвищення ефективності співробітництва та зростання надходження іноземних інвестицій в економіку міста;

- укладання нових угод про співробітництво з іноземними містами;

- здійснення проєктів міжнародного співробітництва у рамках міжнародних програм, які будуть реалізовуватись на території м. Хмельницького;

- пропагування української культури та народних звичаїв у світі;

- сприяння реалізації в місті державної політики європейської інтеграції України;

- покращення інформаційного забезпечення міжнародного співробітництва, зокрема висвітлення міжнародного життя м. Хмельницького у місцевих ЗМІ.

 

V. Виконання Програми

Головним розпорядником коштів міського бюджету для виконання заходів Програми є управління економіки міської ради, яке забезпечує безпосередній контроль за здійсненням заходів Програми. За результатами аналізу виконання програмних заходів з урахуванням загальної соціально-економічної ситуації в місті та змін зовнішніх умов, що можуть мати місце в ході реалізації програми, допускається коригування заходів програми. Впродовж терміну виконання програми можуть вноситися зміни і доповнення з метою дотримання диференційованого підходу до виконання основних заходів.

Управління економіки міської ради щорічно звітує про виконання Програми.

 

Керуючий справами  виконавчого комітету   Ю. САБІЙ

 

Начальник управління економіки     О. НОВОДОН

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!