Проекти рішень виконавчого комітету

Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про погодження Інвестиційної програми міського комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго» на 2019 рік

Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про погодження Інвестиційної програми міського комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго» на 2019 рік

 

 

Розглянувши клопотання міського комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго», з метою забезпечення економічної доцільності та господарської необхідності проектування і будівництва нових, розширення та модернізація діючих джерел теплової енергії і теплових мереж, з метою економії паливно-енергетичних ресурсів з урахуванням оптимального поєднання централізованого і децентралізованого теплопостачання, впровадження енергозберігаючих технологій та охорони навколишнього природного середовища, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 13 Закону України «Про теплопостачання», відповідно до Порядку розроблення, погодження, затвердження та виконання інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 31.08.2017 року №1059, виконавчий комітет міської ради

 

 

ВИРІШИВ:

 

1. Внести на розгляд сесії міської ради пропозицію про погодження Інвестиційної програми міського комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго» на 2019 рік (додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови А. Нестерука.

 

 

 

Міський голова                                                                               О. Симчишин

Пояснювальна записка до інвестиційної програми

МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» на 2019 рік

 

Міське комунальне підприємство «Хмельницьктеплокомуненерго» складається з трьох теплових районів, виробничої і дахової дільниці та здійснює виробництво теплової енергії для опалення та підігріву води і транспортування її населенню та соціальній сфері. Додатково підприємство здійснює виробництво електроенергії за допомогою когенераційних установок, а також продаж та постачання електричної енергії.

Вид палива, що використовується – природний газ та тверде паливо. Резервне паливо не передбачене проектами котелень.

На балансі МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» знаходиться:

- 60 центральних теплових пункти (ЦТП);

- 16 індивідуальних теплових пунктів (ІТП);

- 10 когенераційних установок загальною електричною потужністю 4,95 МВт та тепловою потужністю 6,1 Гкал/год;

- 229,9 км теплових мереж в 2-х трубному вимірі;

- 55 котелень встановленою потужністю 646,3 Гкал/год;

В котельнях 100% встановлені засоби технологічного обліку теплової енергії.

Крім того на обслуговуванні підприємства знаходиться 496 житлових будинків (обслуговування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання).

МКП „Хмельницьктеплокомуненерго” надає тепло та гарячу воду в 729 житлових будинків, 1541 нежитлове приміщення, 717 житлових будинків оснащені 890 лічильниками обліку теплової енергії, що складає 100% оснащеності, 1475 організацій оснащені лічильниками обліку теплової енергії, що становить 94,1%.

Загальна опалювальна площа, яку обслуговує підприємство – 3,5 млн.м2, в тому числі населення – 2,6 млн.м2, юридичні особи – 0,9 млн.м2.

Розвиток економіки України значною мірою залежить від вирішення завдання забезпечення енергоносіями. В умовах скорочення світових запасів вуглеводнів та зростання на них цін, вирішення енергетичних проблем лише за допомогою імпорту є недостатнім. Україна є енергодефіцитною державою, яка імпортує 75% природного газу та 85% нафти і нафтопродуктів. Така структура паливно-енергетичного балансу є критичною і неприйнятною з точки зору енергетичної безпеки. Виходячи з цього, одним із основних завдань є суттєве зменшення неефективного споживання енергетичних ресурсів. Нині є реальні технічні можливості знизити споживання паливно-енергетичних ресурсів за рахунок можливостей нових технологій у комунальній енергетиці, досягти максимально ефективного використання палива, а також зменшити надходження парникових газів до атмосфери.

Міським комунальним підприємством «Хмельницьктеплокомуненерго» ведеться цілеспрямована робота по реалізації політики енергозбереження. Головним пріоритетом    МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» являється впровадження енергоефективних технологій. З огляду на це підприємством на даний час виконана:

- масштабна реконструкція всіх великих котелень, в ході якої була здійснена модернізація 50 котлоагрегатів, на яких були встановлені 141 од. сучасних енергоефективних пальникових пристроїв типу МДГГ тощо, а також комплекси автоматики з використанням системи SKADA, диспетчеризація та комп’ютеризація;

- реконструкція та повна автоматизація 7 котелень з заміною фізично і морально застарілих котлів на нові енергоефективні КОЛВІ в кількості 13 од.;

- встановлено біля 500 од. нових більш економічних сучасних насосів;

- встановлення більше 230 од. частотно-регулюючих пристроїв (ЧРП) на електродвигуни різного призначення;

- заміна більше 48 км теплових мереж на попередньо ізольовані труби в двотрубному вимірі;

- повна автоматизація без постійного обслуговуючого персоналу 37 малопотужних котелень;

- встановлення на котельнях і ЦТП підприємства 120 од. сучасних малопотужних газових котлів типу КОГВ та АГОВ для гарячого водопостачання в літній період;

Разом з тим однією з найгостріших проблем міського комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго» є стан теплових мереж.

Середня зношеність теплових мереж підприємства становить 49,5%. Внаслідок цього з кожним роком збільшується вірогідність виникнення аварійних ситуацій.

Розвиток технологій виготовлення трубопроводів дає можливість заощаджувати енергоресурси на транспортуванні теплоносія до споживача та значно зменшити вірогідність виникнення аварійних ситуацій. Однією з провідних технологій в цій галузі є виготовлення трубопроводів з попередньою ізоляцією. Застосування попередньо ізольованої труби дасть змогу усунути вище зазначені проблеми.

Виходячи з фінансових та технічних можливостей підприємство щорічно власними силами проводить заміну біля 4,0 км теплових мереж на попередньо ізольовані труби. Практика показала, що рух таким шляхом дійсно дає суттєву економію природного газу.

Також за попердні роки на підприємстві активно проводилася заміна застарілих насосів на нові більш економічні сучасні аналоги фірм Wilo та Calpeda з кращими технічними характеристиками. Завдяки точній відповідності максимального ККД робочим параметрам системи сучасні насоси працюють з найвищою ефективністю. Застосування цих насосів дозволяє знизити витрату електроенергії на стадії транспортування теплової енергії до споживача за рахунок того, що середній ККД сучасних насосів складає близько 89%, у той час як ККД застарілих насосів лежить в межах 75-80%.

З огляду на це в рамках інвестиційної програми підприємством «Хмельницьктеплокомуненерго» на 2019 рік розроблений комплекс заходів, направлених на підвищення рівня надійності та забезпечення ефективної роботи системи централізованого теплопостачання міста, економію енергоресурсів та поліпшення якості послуг.

Для забезпечення вище вказаного та зважаючи на фізичне зношення теплових мереж та устаткування котелень було прийняте рішення включити до інвестиційної програми на 2019 рік наступні заходи:

1. Реконструкція насосного парку в котельні по вул. Бандери, 32/1 (велика). Економія енергоносіїв після впровадження заходу становитиме 47,69 тон умовного палива за рік. Термін окупності заходу складає 50,70 місяців.

2. Заміна теплової мережі по вул. Зарічанській, 4 від ТК40 до ТК42 із заміною труб на попередньо ізольовані. Економія енергоносіїв після впровадження заходу становитиме 37,17 тон умовного палива за рік. Термін окупності заходу складає 76,37 місяців.

3. Заміна теплової мережі по вул. Зарічанській від ТК40 до котельні із заміною труб на попередньо ізольовані. Економія енергоносіїв після впровадження заходу становитиме 30,48 тон умовного палива за рік. Термін окупності заходу складає 70,40 місяці.

4. Заміна теплової мережі по вул. Героїв АТО від ТК-17.3-16 до ж/б №3/1 із заміною труб на попередньо ізольовані. Економія енергоносіїв після впровадження заходу становитиме 51,42 тона умовного палива за рік. Термін окупності заходу складає 38,69 місяців.

5. Реконструкція котельні по вул. Зарічанській, 2. Економія енергоносіїв після впровадження заходу становитиме 147,48 тон умовного палива за рік. Термін окупності заходу складає 20,39 місяців.

При виборі матеріалів та товарів на виконання інвестиційної програми                            МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» робить вибір на користь тих компаній та підприємств, з якими склалися тривалі відносини. Це виливається підприємству знижками на свою продукцію, наданням товару під розстрочене зобов’язання тощо.

Завдяки впровадженню у 2019 році запропонованих заходів на об’єктах                           МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» ефективність реалізації інвестиційної програми досягається зниженням річних витрат енергоресурсів: газу в кількості 217,30 тис.м3/рік та електроенергії в кількості 168,00 тис. кВт*год/рік.

Від реалізації заходів інвестиційної програми в 2019 році загальний економічний ефект складатиме 1927,00 тис. грн. на рік.

Аналіз впливу результатів реалізації інвестиційної програми на структуру тарифу у прогнозному періоді додається.

Впровадження запропонованих заходів на об’єктах                                                        МКП „Хмельницьктеплокомуненерго” в 2019 році виконується за рахунок інвестиційних витрат, а саме амортизаційних відрахувань в сумі 3244,88 тис. грн. та виробничих інвестицій з прибутку в сумі 3123,37 тис. грн.

Заходи інвестиційної програми МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» на 2019 рік не заперечують схемі теплопостачання м. Хмельницького.

 

 

 

 

Директор МКП «Хмельницьктеплокомуненерго»                                                 Скалій В.М.

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!