Рішення міської ради

Про порядок надання містобудівних умов та обмежень на реконструкцію

 

УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення п'ятої сесії

№77 від 30.03.2011 р.

 

 

Про порядок надання містобудівних умов та обмежень на реконструкцію

 

Розглянувши пропозиції постійної комісії міської ради з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, враховуючи відсутність відповідних норм у Законі України „Про регулювання містобудівної діяльності”, керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Тимчасовий порядок надання містобудівних умов та обмежень на проведення реконструкції окремих будівель, споруд, житлових та нежитлових приміщень (додаток 1).

2. Затвердити Тимчасовий порядок надання містобудівних умов та обмежень на проведення реконструкції та капітального ремонту (невід'ємних поліпшень) орендованого нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста (додаток 2).

3. Затвердити Тимчасовий порядок надання містобудівних умов та обмежень на проведення реконструкції квартир та окремих кімнат у них для потреб непромислового характеру (додаток 3).

4. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови І.Прокопця та начальника управління архітектури та містобудування В.Дунаєвського.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

 

Міський голова С. Мельник

 

Додаток 1

до рішення міської ради

від 30.03.2011 р. №77

Тимчасовий порядок

надання містобудівних умов та обмежень на проведення реконструкції окремих будівель, споруд, житлових та нежитлових приміщень

1. Згідно з наведеним порядком надаються містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на проведення реконструкції окремих будівель, споруд, житлових та нежитлових приміщень, а саме: будівельних робіт, пов'язаних зі зміною функціонального призначення, техніко-економічних показників (загальної площі, корисної площі, будівельного об'єму, у тому числі із проведенням надбудов або прибудов), конструктивної схеми (устрою дверних прорізів замість віконних, устрою прорізів в капітальних стінах, повний або частковий демонтаж перегородок, збільшення навантажень на несучі конструкції тощо).

2. Для отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на проведення реконструкції окремих будівель, споруд, житлових та нежитлових приміщень замовник повинен надати наступні документи:

- заяву на ім'я міського голови;

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців або копію паспорта громадянина;

- документи, які підтверджують право власності на окрему будівлю, споруду, житлове або нежитлове приміщення;

- технічний паспорт окремої будівлі, споруди, житлового або нежитлового приміщення;

- нотаріально завірена згода власників суміжних приміщень;

- технічний висновок про можливість проведення реконструкції;

- викопіювання із плану зонування;

- акт обстеження окремої будівлі, споруди, житлового або нежитлового приміщення з висновками зацікавлених організацій - надається створеним Хмельницькою міською радою комунальним підприємством, яке виготовляє містобудівну документацію;

- договір оренди та згода орендодавця - у разі необхідності, коли заявник орендує окрему будівлю, споруду, житлове або нежитлове приміщення;

- документ, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою.

3. Подані документи після надходження до управління архітектури та містобудування спочатку розглядаються у відповідному відділі управління архітектури та містобудування на відповідність можливої реконструкції видам забудови переважним, дозволеним або допустимим у відповідній зоні, про що готується відповідний висновок.

4. У випадку, коли реконструкція відповідає переважним, дозволеним або допустимим видам забудови у відповідній зоні, документи управлінням архітектури та містобудування передаються до створеного Хмельницькою міською радою комунального підприємства, яке виготовляє містобудівну документацію, для підготовки проекту рішення виконавчого комітету про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на проведення реконструкції, до якого додаються містобудівні умови та обмеження.

5. Проект рішення виконавчого комітету про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на проведення реконструкції, підготовлений комунальним підприємством, передається до управління архітектури та містобудування для проведення перевірки та внесення на розгляд виконавчого комітету.

6. Надбудова мансардних поверхів у будівлях або будинках, у тому числі комунальної власності, проводиться у порядку, затвердженому окремим рішенням виконавчого комітету.

Секретар міської ради В. Лесков

Директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів В. Швець

 

Додаток 2

до рішення міської ради

від 30.03.2011 р. №77

Тимчасовий порядок

надання містобудівних умов та обмежень на проведення реконструкції та капітального ремонту (невід'ємних поліпшень) орендованого нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста

1. Норми цієї статті розповсюджуються на орендоване нерухоме майно, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Хмельницького, а саме: будівлі, споруди, окремі приміщення, у яких передбачається провести реконструкцію або капітальний ремонт.

2. Для проведення обстежень технічного стану орендованого нерухомого майна розпорядженням міського голови затверджується склад постійно діючої комісії.

3. Для отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на проведення реконструкції або капітального ремонту орендованого нерухомого майна комунальної власності його орендар повинен подати на ім'я міського голови наступні документи, які передаються орендодавцю:

- заяву на ім'я міського голови із зазначенням переліку робіт, які планується провести;

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців або копію паспорта громадянина;

- технічний паспорт орендованого нерухомого майна;

- нотаріально завірена згода власників суміжних приміщень;

- викопіювання із плану зонування;

- договір оренди нерухомого майна.

4. На підставі поданих документів постійно діюча комісія по обстеженню технічного стану орендованого нерухомого майна у двотижневий термін обстежує технічний стан орендованого майна та надає орендодавцю акт обстеження, який має містити висновок про необхідність проведення реконструкції або капітального ремонту.

У висновку також має бути визначений перелік робіт, які необхідно провести під час реконструкції або капітального ремонту.

5. У разі надання комісією позитивного висновку про необхідність проведення реконструкції або капітального ремонту орендодавець готує відповідний лист, яким попередньо погоджує проведення реконструкції або капітального ремонту, та передає заяву з усіма документами до управління архітектури та містобудування для перевірки на відповідність переважним, дозволеним або допустимим видам забудови у відповідній зоні.

6. У випадку, коли реконструкція або капітальний ремонт відповідають переважним, дозволеним або допустимим видам забудови у відповідній зоні, документи управлінням архітектури та містобудування передаються до створеного Хмельницькою міською радою комунального підприємства, яке виготовляє містобудівну документацію, для підготовки проекту рішення виконавчого комітету про надання містобудівних умов та обмежень на проведення реконструкції або капітального ремонту орендованого нерухомого майна, до якого додаються містобудівні умови та обмеження.

7. Проект рішення виконавчого комітету про надання містобудівних умов та обмежень на проведення реконструкції або капітального ремонту орендованого нерухомого майна, підготовлений комунальним підприємством, передається до управління архітектури та містобудування для проведення перевірки та внесення на розгляд виконавчого комітету.

8. Рішення виконавчого комітету про надання містобудівних умов та обмежень на реконструкцію або капітальний ремонт вважається дозволом на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого нерухомого майна за умови наявності письмової згоди орендодавця - управління комунального майна.

У рішенні про надання містобудівних умов та обмежень на реконструкцію або капітальний ремонт орендованого нерухомого майна обов'язково зазначається про необхідність подання на погодження до орендодавця та отримувача коштів від оренди комунального майна проектно-кошторисної документації на проведення робіт, зазначених у акті обстеження постійно діючої комісії по обстеженню технічного стану орендованого нерухомого майна.

9. Здійснення погоджених невід'ємних поліпшень підтверджується актом приймання виконаних робіт, підписаним замовником і підрядником. Відповідність акта обсягам фактично виконаних робіт перевіряється комунальним підприємством "Технагляд" на підставі угоди, укладеної між орендарем та цим підприємством, та погоджується отримувачем коштів від оренди комунального майна, після чого акт приймання виконаних робіт орендар надає орендодавцю.

10. Роботи з реконструкції або капітального ремонту орендованого нерухомого майна, проведені без отримання, у порядку, передбаченому Правилами, згоди на здійснення невід'ємних поліпшень, або проведені без погодження проектно-кошторисної документації, не вважаються і не можуть вважатись невід'ємними поліпшеннями.

Секретар міської ради В. Лесков

Директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів В. Швець

 

Додаток 3

до рішення міської ради

від 30.03.2011 р. №77

Тимчасовий порядок

надання містобудівних умов та обмежень на проведення реконструкції квартир та окремих кімнат у них для потреб непромислового характеру

1. Для отримання містобудівних умов та обмежень на проведення реконструкції квартири або окремої кімнати у квартирі для потреб непромислового характеру замовник повинен надати на ім'я міського голови наступні документи:

- заяву на ім'я міського голови про наміри на тимчасове використання житлового приміщення для потреб непромислового характеру;

- завірена копія правовстановлюючого документа на право власності на житлове приміщення;

- технічний паспорт житлового приміщення;

- договір оренди житлового приміщення та згода орендодавця - у випадках, коли заявник є орендарем житлового приміщення;

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

- довідка житлово-експлуатаційної установи про забезпечення власника приміщення та його сім'ї іншою житловою площею у державному, кооперативному, відомчому, індивідуальному житловому фонді;

- нотаріально завірене письмове погодження інших членів сім'ї та сусідів - власників суміжних квартир, власника будинку або органу, уповноваженого управляти майном, на використання жилого приміщення для потреб непромислового характеру;

- технічний висновок про стан будівельних конструкцій жилого приміщення;

- викопіювання із плану зонування;

- акт обстеження квартири на предмет можливості проведення реконструкції, підготовлений створеним Хмельницькою міською радою комунальним підприємством, яке виготовляє містобудівну документацію.

Акт обстеження квартири на предмет можливості проведення реконструкції має бути підписаний комісією по обстеженню технічного стану житлових будинків, а також представниками юридичних осіб, які є власниками відповідних елементів інженерної інфраструктури або забезпечують їх експлуатацію.

2. Подані документи після надходження до управління архітектури та містобудування спочатку розглядаються у відповідному відділі управління архітектури та містобудування на відповідність можливої реконструкції переважним, дозволеним або допустимим видам забудови у відповідній зоні, про що готується відповідний висновок.

3. У випадку, коли реконструкція відповідає переважним, дозволеним або допустимим видам забудови у відповідній зоні, документи управлінням архітектури та містобудування передаються до створеного Хмельницькою міською радою комунального підприємства, яке виготовляє містобудівну документацію, для підготовки проекту рішення виконавчого комітету про надання містобудівних умов та обмежень на проведення реконструкції жилого приміщення, до якого додаються містобудівні умови та обмеження.

4. Проект рішення виконавчого комітету про надання містобудівних умов та обмежень на проведення реконструкції жилого приміщення, підготовлені комунальним підприємством, передаються до управління архітектури та містобудування для проведення перевірки та внесення на розгляд виконавчого комітету.

5. Рішенням виконавчого комітету про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на проведення реконструкції квартири або окремої кімнати надається дозвіл на розміщення окремих входів, ґанків, тамбурів та вітрин із легких конструкцій, у випадку якщо такі плануються під час реконструкції квартир або окремих кімнат. Вказаний дозвіл може надаватись на умовах укладення договору особистого строкового сервітуту.

Секретар міської ради В. Лесков

Директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів В. Швець

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!