Рішення міської ради
Про погодження плану розвитку (довгострокова інвестиційна програма (інвестиційний проект)) на 2024-2028 роки та інвестиційної програми (інвестиційний проект) міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» на плановий період (2024 р.)
ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА
Рішення сорок третьої сесії
№50 від 16.08.2024 р.
Про погодження плану розвитку (довгострокова інвестиційна програма (інвестиційний проект)) на 2024-2028 роки та інвестиційної програми (інвестиційний проект) міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» на плановий період (2024 р.)
Розглянувши пропозицію виконавчого комітету, з метою забезпечення економічної діяльності та господарської необхідності проектування і будівництва нових, розширення та модернізації діючих мереж з водопостачання та водовідведення, на виконання постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб'єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення» від 14.09.2017 №1131 із змінами, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 25.04.2023 №730 «Про врегулювання окремих питань щодо подання заяв для встановлення тарифів і схвалення інвестиційних програм (планів розвитку) у сфері централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення на 2024 рік», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Погодити план розвитку (довгострокова інвестиційна програма (інвестиційний проект)) на 2024-2028 роки та інвестиційної програми (інвестиційного проекту) міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» на плановий період (2024р.) (додається).
2. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови - директора департаменту інфраструктури міста В.Новачка та міське комунальне підприємство «Хмельницькводоканал».
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань роботи житлово-комунального господарства, приватизації і використання майна територіальної громади.
Міський голова Олександр СИМЧИШИН
Пояснювальна записка до Інвестиційної програми (Інвестиційного проекту) МКП «Хмельницькводоканал» на 2024 рік
Відповідно до вимог Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб'єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, ліцензування діяльності яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердженого Постановою від 26.09.2023 №1735 «Про затвердження Змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 вересня 2017 року №1131», з метою обґрунтування запланованих витрат ліцензіата, які будуть спрямовані на капітальні інвестиції в будівництво, реконструкцію, модернізацію об'єктів водопостачання та водовідведення, міським комунальним підприємством «Хмельницькводоканал» розроблена інвестиційна програма (інвестиційний проект) на 2024 рік.
Коротка інформація про ліцензіата.
Ліцензіат, МКП «Хмельницькводоканал», комунальної форми власності заснований у 1909 році і знаходиться за адресою: 29007, м.Хмельницький, вул.Водопровідна,75.
Тел./факс (0382) 78-75-06, е-mail [email protected] Код за ЄДРПОУ 03356128.
Директор МКП «Хмельницькводоканал» Надольний Олександр Васильович.
Підприємство працює на підставі Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення зареєстрованих в Міністерстві юстиції України згідно постанови №1508 від 18.07.2019р.
Предметом діяльності підприємства є:
безперебійне постачання якісної питної води споживачам, прийняття стічних вод у комунальну каналізацію і їх очищення;
розвиток і вдосконалення систем водопостачання та водовідведення з метою максимального забезпечення потреб абонентів;
надання інших платних видів послуг підприємствам, установам, організаціям і фізичним особам, які не заборонені Законом;
здійснення заходів щодо охорони навколишнього середовища і бережного використання природних ресурсів;
виконання підключень, будівництво водопровідних та каналізаційних мереж.
Відповідною інвестиційною програмою передбачені заходи:
зі зниження питомих витрат електроенергії (енергоощадливості);
щодо впровадження та розвитку інформаційних технологій.
Основна мета та цілі інвестиційної програми:
- підвищення стабільності і надійності роботи систем водопостачання та водовідведення;
- забезпечення охорони та раціонального використання джерел питного водопостачання;
- заміна зношеного та морально застарілого обладнання;
- заміна та реконструкція зношених ділянок водопроводів;
- скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів;
- безаварійне приймання та перекачування стічних вод та їх очищення;
- раціональне використання води та зменшення її втрат;
- покращення показників безпеки та якості продукції;
- впровадження сучасних енергоощадних технологій та обладнання;
- зменшення кількості аварійних ситуації у системі водопровідно-каналізаційного господарства;
- зниження екологічного навантаження на навколишнє природне середовище.
Фінансування заходів інвестиційної програми здійснюється за рахунок амортизаційних відрахувань.
Загальна сума коштів для виконання інвестиційної програми складає 19862,66 тис. грн (без ПДВ), з них: водопостачання – 10759,60 тис. грн,
водовідведення – 9103,06 тис. грн.
Водопостачання
Для водопостачання м.Хмельницького питна вода видобувається із підземних джерел буровими свердловинами, накопичується в резервуарах водопровідних насосних станцій, дезинфікується гіпохлоритом натрію і подається водогонами розподільчою мережею до споживачів, в основному населенню.
Якість води по основним показникам відповідає діючим в Україні нормативам (ДсанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною») з дозволеними Мінохорони здоров’я відхиленнями по вмісту заліза, аміаку, жорсткості, які є природного, а не техногенного походження.
Вода видобувається з 6-ти міських водозаборів і окремого, розташованого на відсталі 34 км від міста Чернелівського водозабору. На водозаборах розташовано: свердловини – 66 пгг.; насосні станції 2-го підйому – 8 шт. Вода з Чернелівського водозабору подається в місто по водогону діаметром 1000 мм протяжністю 34 км.
Кількість тієї води в загальному обчисленні становить до 80% від витрат міста, тобто цей водозабір є домінуючим.
Термін експлуатації водозаборів: «Центральний» з 1930р., «Кудрянка» з 1964р., «Південний» з 1965р., «Західний» з 1968р., «Шаровечка» з 1974р., «Чернелівський» з 1981р., і він є достатньо потужним з запасом (105000 м3/добу) для подальшого освоєння та експлуатації.
Міські водозабори розташовані в основному в зоні інтенсивної техногенної діяльності, а Чернелівський – в зоні сільського господарства.
Система водопостачання включає дев'ять водопровідних насосних станцій, 3 станції очисних споруд а також 15 резервуарів чистої води з монолітного чи збірного бетону загальною місткістю 68500 м3.
Загальна довжина трубопроводів у системі водопостачання складає 692,61 км, зношеність яких складає 46,7%, а Чернелівський водогін, який побудований в одну нитку, зношений більш ніж на 60%. На теперішній час побудовано 19,9 кілометрів другої нитки Чернелівського водогону. При будівництві водогону впроваджуються новітні технології транспортування води, що дозволить уникнути проблем швидкого замулювання і корозії трубопроводів та зберегти якість питної води. По трасі водогону існують попутні приєднання з подачею води у села Заслучне, Чепелівка, Слобідка Чернелівська, Котюржинці, Марківці, Сорокодуби, Моньки, Чернелівка. Протяжність сільських водопровідних мереж становить близько 67 км.
Загальна протяжність водопроводів становить 693,68 км:
Водоводи - 142,44 км, з них зношені — 69,91 км;
Вуличні водопроводи — 364,53 км, з них зношені — 177,12 км;
Внутрішньоквартальні та дворові - 186,71 км з них зношені - 80,03 км.
Водоканал самостійно експлуатує більше 36 енергопостачальних підстанцій, розподільчого обладнання та майже 82 км електричних кабельних та повітряних ліній.
Послугами систем централізованого водопостачання користуються 122830 абонентів. Населення споживає в середньому 220 л води на особу за добу.
Першочергово, для забезпечення надійного та безперебійного водопостачання міста, необхідно провести завершення будівництва другої нитки водогону від Чернелівського водозабору.
Водовідведення
В місті працює повна роздільна господарсько-побутова каналізаційна мережа, яка експлуатується з 1976 року.
МКП «Хмельницькводоканал» здійснює водовідведення та очищення стічних вод, що надходять від побутових та промислових споживачів, державних і комерційних підприємств.
До каналізаційної мережі підключено близько 85% населення міста. До складу системи водовідведення входять самопливні каналізаційні мережі та колектори, напірні каналізаційні трубопроводи, 29 каналізаційних насосних станцій та два майданчика каналізаційних очисних споруд (КОС).
Каналізаційні насосні станції (КНС) розташовані в різних частинах міста відповідно до рельєфу території та басейнів каналізування. Кожна КНС обладнана приймальними резервуарами, решітками та лічильниками технологічного обліку стічних вод.
Каналізаційна мережа збудована з труб діаметром 150-1400 мм довжиною 405,45 км та складається з:
- головних колекторів - 44,06 км, з них зношені - 27,48 км;
- напірних трубопроводів - 57,50 км, з них зношені - 24,42 км;
- вуличних мереж - 138,43 км, з них зношені - 54,97 км;
- внутрішньоквартальних та дворових мереж - 165,46 км з них зношені - 75,11 км.
Каналізаційні очисні споруди (КОС) розташовані на двох майданчиках.
КОС-1 потужністю 30000 м3/добу знаходиться в мікрорайоні Раково і проводять повну біологічне очищення стоків з використанням біофільтрів і здійснюється скид очищених стоків в річку Кудрянка. Рік введення в експлуатацію 1968, проектна потужність 35 тис.м3/добу, фактична потужність 6 тис.м3/добу.
Схема руху води: приймальна камера → механічні решітки → пісковловлювачі → первинні відстійники → біофільтри → вторинні відстійники → біологічні ставки → знезараження → скид.
Схема руху осаду: первинні відстійники → мулові майданчики; освітлювач → мулові майданчики; вторинні відстійники → мулова насосна станція → первинні відстійники → мулові майданчики.
КОС-2 розташовані біля с.Давидківці, мають виробничу потужність 75000 м3/добу, проводить повну біологічне очищення стоків з використанням аеротенків – скид очищених стоків здійснюють в річку Південний Буг. Рік введення в експлуатацію 1987, проектна потужність 75 тис.м3/добу, фактична потужність 32 тис.м3/добу.
Схема руху води: приймальна камера → механічні решітки → пісковловлювачі → первинні відстійники → трьох коридорні аеротенки → вторинні відстійники → знезараження → скид.
Схема руху осаду: пісковловлювачі → мулові майданчики; первинні відстійники → мулова насосна станція → мулові майданчики; вторинні відстійники → мулоущільнювачі → мулові майданчики.
Каналізаційні очисні споруди до свого складу включають такі типи споруд.
КОС-2
- решітка – ручна;
- решітка механічна;
- пісковловлювачі 2 шт. діаметром 6 м;
- первинні відстійники – 4 шт. діаметром 30 м;
- аеротенки – 6 шт. трьох коридорні, шириною 6 м;
- вторинні відстійники – 4 шт. діаметром 30 м;
- мулові майданчики – 9 шт. старі, 12 шт. - нових;
- насосна станція сирого осаду;
- мулова насосна станція;
- дренажна насосна станція;
- повітродувна насосна станція;
- повітродувка ТВ-300-А-114-2.
КОС-1
- решітка ручна 2 шт.;
- пісковловлювачі 4 шт. діаметром 6 м;
- первинні відстійники 16 шт. діаметром 10 м;
- освітлювачі 8 шт. діаметром 15м.;
- біофільтри 6 шт. діаметром 30 м.; - вторинні відстійники 12 шт.;
- біологічні ставки 3 шт.;
- мулові майданчики 10 шт.;
- станція рециркуляції;
- мулова насосна станція;
- дренажна насосна станція.
У зв’язку із фізичним зношенням споруд, змінами вхідних показників стічних вод міста, а також підвищення нормативних вимог до очищення стоків нагальним є необхідність їх реконструкції при обов’язковому використанні при цьому сучасних ефективних, надійних та енергоощадливих технологій та обладнання.
В розділ водопостачання включено наступні заходи:
Реконструкція артезіанської свердловини №1а першого підйому Чернелівського водозабору майданчик №1 с.Чернелівка Красилівської міської ОТГ Хмельницької області.
Реконструкція артезіанської свердловини №2а першого підйому Чернелівського водозабору майданчик №1 с.Чернелівка Красилівської міської ОТГ Хмельницької області.
Реконструкція артезіанської свердловини №3 першого підйому Чернелівського водозабору майданчик №2 с.Чернелівка Красилівської міської ОТГ Хмельницької області.
Придбання насосного агрегата на ВНС-10.
Реконструкція ділянки водопроводу по Львівському шосе,14 в м.Хмельницькому.
Реконструкція ділянки водопроводу через Львівське шосе біля буд №55 в м.Хмельницькому.
Реконструкція ділянки водопроводу по вул.Зарічанська до житлового будинку №16 по Старокостянтинівському шосе в м.Хмельницький.
Реконструкція ділянки водопроводу по вул.Деповській, до ж.б. №63/2 по вул.Шухевича в м.Хмельницькому.
Створення геоінформаційної системи мереж водопостачання м.Хмельницького.
В розділ водовідведення включено наступні заходи:
Реконструкція електричних мереж для приєднання каналізаційно-насосної станції №15 МКП «Хмельницькводоканал» по вул.Романа Шухевича,8 в м.Хмельницький Хмельницької області.
Капітальний ремонт насосного агрегати №3 на головній каналізаційній насосній станції по вул.Трудова,6 в м.Хмельницький.
Капітальний ремонт насосного агрегата №2 на головній каналізаційній насосній станції по вул.Трудова,6 в м.Хмельницький.
Створення геоінформаційної системи мереж водовідведення м.Хмельницького.
В.о.директора МКП «Хмельницькводоканал» О.ЛУНКІН