Проекти рішень міської ради

Про особливості передачі в оренду майна Хмельницької міської територіальної громади

 

Про особливості передачі в оренду майна Хмельницької міської територіальної громади

 

Розглянувши пропозиції виконавчого комітету, керуючись Законом України «Про оренду державного та комунального майна», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Порядком передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 року №483, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Установити, що виконавчий комітет Хмельницької міської ради є:

1.1. уповноваженим органом управління єдиних майнових комплексів комунальних підприємств, їхніх відокремлених структурних підрозділів, нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень, а також їх окремих частин) комунальної власності, іншого окремого індивідуально визначеного майна в частині передачі такого майна в оренду;

1.2. уповноваженим органом управління балансоутримувачів, яке надає згоду на розпорядження майном балансоутримувача.

2. Наділити повноваженнями орендодавця:

2.1.виконавчий комітет Хмельницької міської ради (далі – виконавчий комітет) щодо:

- єдиних майнових комплексів комунальних підприємств, їхніх відокремлених структурних підрозділів (далі - ЄМК);

- нерухомого майна, яке передається в оренду управлінню житлової політики і майна Хмельницької міської ради;

- іншого окремого індивідуально визначеного майна, яке перебуває на балансі виконавчого комітету.

Виконавчий комітет, як орендодавець має право делегувати окремі повноваження щодо оренди іншим виконавчим органам міської ради, підприємствам, установам, організаціям, закладам  міської комунальної власності на підставі відповідних рішень.

2.2. управління житлової політики і майна Хмельницької міської ради щодо:

- нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень, а також їх окремих частин) комунальної власності;

2.3. балансоутримувачів комунального майна щодо:

- нерухомого майна, загальна площа якого в сукупності не перевищує 0,1 кв.м на одного балансоутримувача;

- іншого окремого індивідуально визначеного майна;

- нерухомого майна для організації та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів - на строк, що не перевищує п’яти календарних днів протягом шести місяців, а також щодо майна, яке передається суб’єктам виборчого процесу для проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії.

3. Хмельницька міська рада (далі – Рада) є представницьким органом місцевого самоврядування, яка:

3.1.  приймає рішення про включення до Переліку відповідного типу єдиних майнових комплексів  комунальних підприємств та затверджує основні та додаткові умови  оренди;

3.2. визначає додаткові критерії об’єктів, включення яких до одного з Переліків відбувається на підставі рішення  Ради;

3.3. визначає перелік додаткових документів, який орендар подає разом із заявою на продовження договору оренди без аукціону, крім документів передбачених Порядком  передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 року № 483 (далі – Порядок КМУ);

3.4. скасовує або змінює рішення виконавчого комітету про включення/відмову у включенні об’єкта оренди до Переліків відповідного типу;

3.5. визначає особливості передачі в оренду комунального майна Хмельницької міської територіальної громади;

3.6.  затверджує примірний договір оренди;

3.7. затверджує Методику розрахунку орендної плати та орендні ставки за використання комунального майна;

3.8. затверджує порядок розподілу орендної плати;

3.9. затверджує перелік підприємств, установ, організацій, що надають соціально важливі послуги населенню Хмельницької міської територіальної громади;

3.10. затверджує порядок виконання контрольних функцій у сфері оренди комунального майна;

3.11. затверджує порядок  про надання згоди на здійснення орендарем поточного або капітального ремонту, невід’ємних поліпшень комунального майна;

4. Уповноважити виконавчий комітет:

4.1. погоджувати балансоутримувачу намір передачі майна в оренду одночасно з  погодженням  основних та додаткових умов оренди за заявою потенційного орендаря, орендодавця та балансоутримувача;

4.2. приймати рішення про включення до Переліку другого типу об’єктів оренди, (крім випадків надання в оренду приміщень для розміщення громадських приймалень народних депутатів України і депутатів місцевих рад, комунальних закладів і установ, що фінансуються за рахунок місцевого бюджету, приміщень для організації та проведення науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів на строк, що не перевищує п’яти календарних днів протягом шести місяців, а також щодо приміщень, які надаються суб’єктам виборчого процесу для проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії, по яким рішення приймає орендодавець) та затверджувати додаткові умови оренди;

4.3. приймати рішення про використання комунального майна за конкретним цільовим призначенням з врахуванням обмежень, встановлених п.29 Порядку КМУ;

4.4. приймати рішення про доцільність передачі майна в оренду, яке є погодженням рішення балансоутримувача про намір передачі майна в оренду;

4.5. скасовувати або змінювати рішення балансоутримувача про включення/відмову у включенні об’єкта оренди до Переліку відповідного типу;

4.6. скасовувати або змінювати рішення орендодавця про включення/відмову у включені об’єкта оренди до Переліків відповідного типу;

4.7. приймати рішення щодо продовження договорів оренди майна;

4.8. надавати згоду на  передачу частини орендованого комунального майна в суборенду за договорами, які укладені до набрання чинності Закону України «Про оренду державного та комунального майна»(далі – Закон);

4.9. приймати рішення про надання згоди на здійснення орендарем капітального ремонту за рахунок орендної плати та невід’ємних поліпшень комунального майна;

4.10. приймати рішення про визначення особи, з якою буде укладений договір оренди у разі надходження кількох заяв на оренду одного і того ж об’єкта, включеного до Переліку другого типу, від кількох депутатів місцевої ради, які мають право на отримання в оренду майна без проведення аукціону;

4.11. організовувати контроль за виконанням умов договорів оренди єдиних майнових комплексів, їхніх відокремлених структурних підрозділів та приймати участь у відповідних заходах контролю;

4.12 погоджувати внесення змін до умов договору оренди, крім випадків, передбачених в п.5.3. цього рішення.

Виконавчий комітет на підставі відповідних рішень має право створювати робочі комісії для розгляду питань з передачі майна в оренду та делегувати їм свої окремі повноваження.

5. Погодження уповноваженого органу – виконавчого комітету  не вимагається у разі:

5.1. передачі в оренду нерухомого майна для організації та проведення науково- практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів строк, що не перевищує п’яти календарних днів протягом шести місяців, а також щодо майна, яке передається суб’єктам виборчого процесу для проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій) під час та на період виборчої кампанії;

5.2. передачі в оренду транспортних засобів - на строк, що не перевищує п’яти календарних днів протягом шести місяців;

5.3. внесення змін до умов договорів оренди до закінчення строку їх дії у  разі:

5.3.1. зміни площі у зв'язку із уточненням площі за наслідками технічної інвентаризації приміщення, при цьому різниця між зміненою площею приміщення і площею приміщення, передбаченою первісним договором, протягом усього строку дії договору складає не більше 30 квадратних метрів та не перевищує 10 % площі приміщення, передбаченої первісним договором;

5.3.2. зміни площі внаслідок відмови орендаря від частини орендованого приміщення за умови, що частина приміщення, від якої орендар відмовляється, може бути самостійним об'єктом оренди, у якого є окремий вхід і який може користуватись попитом та бути переданим в оренду іншим особам;

5.3.3. зміни реквізитів або найменування сторін договорів;

5.3.4. зміни графіка використання приміщення, яке перебуває у погодинній оренді;

5.3.5. зміни строку оренди, у разі якщо договір був укладений на строк, менший ніж мінімальний строк оренди, передбачений ч.3 ст.9 Закону;

5.3.6. зміни цільового призначення, за яким орендар повинен використовувати об’єкт оренди, у разі якщо орендар не має права використовувати майно за будь-яким цільовим призначенням з врахуванням обмежень, передбачених п.126 Порядку КМУ та умов, визначених рішенням виконавчого комітету;

5.4. В інших випадках внесення змін до договорів оренди та пролонгація договорів оренди здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 року № 483.

6. Уповноважити  балансоутримувачів комунального майна вчиняти такі дії:

6.1. за погодженням виконавчого комітету приймати рішення про намір передачі майна в оренду або про відмову у включенні майна до відповідного Переліку;

6.2. вносити інформацію про потенційний об’єкт оренди до електронної торгівельної системи (далі – ЕТС);

6.3. здійснювати переоцінку об’єкта оренди майна, яке знаходиться у нього на балансі  у випадках, визначених ч. 2 ст. 8 Закону;

6.4. зараховувати авансові внески на свої рахунки відповідно до вимог законодавства;

6.5. передавати об’єкти оренди  та приймати об’єкти з оренди по акту приймання-передачі та здійснювати підготовку проектів таких актів;

6.6. приймати рішення про зарахування витрат орендаря на виконання капітального ремонту в рахунок орендної плати;

6.7. приймати рішення про надання дозволу на виконання поточного та/або капітального ремонту за рахунок орендаря;

6.8. зараховувати на свої рахунки вартість невід’ємних поліпшень, сплачених переможцем електронного аукціону на продовження договору оренди у сумі, зазначеній в оголошенні про продовження договору, та перераховувати ці кошти орендарю, який здійснив такі поліпшення, після підписання ним акта приймання-передачі (повернення з оренди) об’єкта оренди відповідно до вимог цього Положення;

6.9. готувати довідки про виконання умов договору оренди для прийняття рішення про продовження договору оренди;

6.10. укладати з органом охорони культурної спадщини охоронний договір на об’єкт, що є пам’яткою культурної спадщини (її частини);

6.11.  замовляти відповідно до ст. 8 Закону проведення ринкової (оціночної) вартості та рецензування звітів об’єктів оренди та надавати їх до управління житлової політики і майна звіти не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку оренди (в разі якщо орендар є належним і має бажання продовжити строк оренди на новий термін).

6.12. готувати звернення до орендарів про необхідність орендованого майна для власних потреб;

6.13. щороку здійснювати інвентаризацію комунального майна;

6.14. здійснювати контроль за використанням нерухомого та рухомого майна, наданого в оренду, та за виконанням зобов'язань орендаря за договором оренди нерухомого та рухомого майна в т.ч. за укладенням договорів страхування;

6.15. забезпечувати утримання майна у належному технічному стані, своєчасно вживати заходи для проведення необхідного капітального ремонту об’єктів оренди та складати акти візуального огляду;

6.16. укладати з орендарями договори на відшкодування експлуатаційних витрат;

6.17. вести претензійно-позовну роботу щодо виконання договорів з питань стягнення заборгованості за оренду нерухомого майна;

6.18. готувати проекти рішень виконавчого комітету щодо передачі з  балансу на баланс комунального майна;

6.19. надавати орендодавцю інформацію про об’єкт оренди в обсязі, передбаченому пунктом 26 Порядку КМУ (технічний паспорт, фотографічне зображення об'єкта, розрахунок земельного податку, номери рахунків постачальників комунальних послуг, інформацію про потужність електромереж, тощо) - в паперовому та електронному вигляді;

6.20. надавати пропозиції по терміну, цільовому призначенню та іншим додатковим умовам оренди в межах обмежень, визначених Законом та  Порядком КМУ (з врахуванням норм  п.29, п.54 Порядку КМУ);

7. Уповноважити орендодавців:

7.1. оприлюднювати через особистий кабінет в ЕТС заяви та клопотання орендаря, рішень, оголошень про передачу(продовження) майна в оренду, оголошень про проведення аукціонів, інформаційних повідомлень про передачу об’єкта оренди без проведення аукціону, договорів, додаткових угод, актів прийняття-передачі, тощо  у встановлені законом строки;

7.2. активувати в ЕТС інформацію про об’єкт оренди, надану балансоутримувачем для її оприлюднення в ЕТС;

7.3. приймати рішення про включення об’єктів оренди в Перелік відповідного  типу;

7.4. розробляти, затверджувати та публікувати в ЕТС основні та додаткові умови  оренди майна, що відноситься до Переліку відповідного типу.

7.5. приймати рішення про виправлення технічної помилки в оприлюдненому оголошенні;

7.6.  приймати рішення про оголошення аукціону на передачу в оренду майна;

7.7. оголошувати  аукціон зі зниженням стартової ціни на підставі затверджених умов оренди;

7.8. приймати рішення про відміну аукціону у випадках передбачених п.64 Порядку КМУ;

7.9. приймати рішення про затвердження протоколу про результати аукціону та оприлюднювати його протягом 10 днів з моменту його формування в ЕТС;

7.10. оголошувати аукціон  за методом покрокового зниження стартової ціни;

7.11. приймати рішення про відміну аукціону за методом покрокового зниження ціни;

7.12. приймати рішення про укладення договору оренди або про відмову в передачі  в оренду об’єкта оренди, включеного до Переліку другого типу, без аукціону;

7.13. приймати рішення про недоцільність включення об’єкту до Переліку другого типу в разі якщо є заява про включення до Переліку першого типу і воно є комерційно привабливим відповідно до абз.5 п.120 Порядку КМУ;

7.14. приймати рішення про оголошення аукціону про продовження договору оренди;

7.15. приймати рішення  про внесення змін до чинних договорів у випадках, передбачених п.1.5.3. цього рішення;

7.16. здійснювати технічне обстеження приміщень перед наданням згоди на здійснення поліпшень та складати акти технічного обстеження;

7.17. здійснювати контрольні функції у сфері оренди комунального майна в порядку, затвердженому Радою;

7.18. здійснювати переддоговірну та претензійно-позовну роботу щодо укладення та  виконання договорів оренди;

7.19. готувати проекти рішень виконавчого комітету, міської ради з питань оренди нерухомого майна.

8. Особливості передачі майна в суборенду, в тому числі такі, що стосуються передачі в суборенду пам’яток архітектури та містобудування, які перебувають в орендному користуванні переможця аукціону на право довгострокової пільгової оренди занедбаних пам’яток архітектури і містобудування, порядок розподілу плати за суборенду, випадки, коли плата за суборенду може залишатися у розпорядженні орендаря, визначаються рішенням виконавчого комітету.

9. Зазначені у пунктах 3, 4, 6, 7 цього рішення особи здійснюють також інші функції, передбачені Законом, актами законодавства, їхніми установчими (та/або регламентними) актами та відповідними рішеннями ради.

10. Визнати такими, що втратили чинність пункти 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8 рішення позачергової сорок шостої сесії ід 07.10.2020 №14 «Про надання повноважень щодо оренди комунального майна територіальної громади міста Хмельницького крім землі).

11. Відповідальність за виконання  рішення покласти на заступника міського голови - директора департаменту інфраструктури міста В.Новачка та управління житлової політики і майна Хмельницької міської ради.

12. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань роботи житлово-комунального господарства, приватизації та використання майна територіальної громади міста.

 

Міський голова О.СИМЧИШИН

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!