Новини

Презентували очисні фільтрувальні споруди на полігоні побутових відходів

«Ще один важливий крок у сміттєпереробці!

Сьогодні презентували очисні фільтрувальні споруди на полігоні побутових відходів. Фільтрат для нас завжди був болючою проблемою. Оскільки сміттєзвалище старе, він потрапляв у грунтові води, навколишні водойми. Тепер ми його збираємо, фільтруємо до стану технічної води, яку забиратимуть комунальні підприємства.

Станція вже працює, ми провели аналіз технічної води, яку отримуємо внаслідок фільтрування і її показники досить хороші. До слова, як і обіцяли з керівником підприємства-підрядника випили воду після очистки

У вересні 2023 року ми підписали угоду з консорціумом компаній з Литви та Австрії UAB "Arionex LT" та "Rotreat Abwasserreinigung” GmbH. Роботи на полігоні розпочались у червні 2024 року, паралельно тривало виготовлення самої станції.

Підрядник облаштував ємності збору фільтрату та накопичувача очищених стічних вод, зробив дорогу, підготував майданчик для встановлення станції, проклав зовнішні електричні мережі.

Максимальна потужність станції очистки фільтрату - 200 м³ на добу.

Проєкт фінансувався за грантові кошти від Інвестиційної платформи сусідства ЄС та кредиту ЄБРР. Загальна вартість робіт 2,4 млн Євро, з них вартість станції – майже 800 тис. євро. Саме за грантові кошти, а це 34 млн грн було оплачено саму станцію очистки фільтрату.

До робіт залучили місцевого підрядника, який сплатив податки у бюджет громади, виплатив заробітні плати працівникам, тут же купив усі будматеріали і тд.

Технічний нагляд здійснювала французька компанія "Egis", яка є консультантом усього проєкту “Модернізація інфраструктури твердих побутових відходів у м.Хмельницькому”.

За контрактом перші два роки станцією очистки фільтрату оперує підрядник – UAB "Arionex LT", на нього й покладаються усі супутні витрати, пов’язані з її роботою.

Фільтрат, завдяки роботі станції очищується до показників, які є прийнятними для скидання води у водоочисні споруди. Аналізи проводяться і в українських, і в європейських лабораторіях.

Це черговий крок у сміттєпереробці. Починали ми із дегазації сміттєзвалища, далі був проєкт "Екобус", два Центри управління відходами тощо. В травні цього року розпочнемо роботи із власне упорядкування вже сміттєзвалища.

Працюємо далі…» – розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!