Новини
Підсумкова колегія: досягнення та виклики медичної галузі Хмельницької громади
Відбулась підсумкова колегія управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради.
Під час заходу розглянули підсумки роботи медичної галузі за 2024 рік. Директори медичних закладів поділились досвідом роботи своїх установ і окреслили плани на 2025 рік.
Особливу увагу було приділено викликам, з якими зіткнулась медична галузь у зв'язку з війною. За час повномасштабного вторгнення 51 працівник медичних закладів громади став до лав ЗСУ, з них 45 – медики. Медичні працівники також активно підтримують Збройні Сили України своєю працею та фінансовими внесками.
Під час засідання було підкреслено, що незважаючи на труднощі, у 2024 році вдалося здійснити ряд важливих ремонтів і реконструкцій медичних закладів. Серед них – відновлення амбулаторій по вул. П. Орлика, 1/1, Заводській (ст. Богданівці) та на вулиці Повстанській, 36, яка внаслідок ворожого ракетного удару зазнала значних руйнувань. Також в структурі Центру ПМСД №2 відкрито нову амбулаторію. Крім того, проведено капітальні ремонти в Хмельницькому перинатальному центрі (відділення патології вагітних) та міській лікарні (терапевтичне відділення).
Завершено реконструкцію відділення екстреної медичної допомоги, а також оновлено відділення інтенсивної терапії та реанімації, паліативної та хоспісної допомоги, екстреної медичної допомоги та дитячого травмацентру КП «Хмельницька міська дитяча лікарня».
У вересні 2024 року в КП «Хмельницька міська лікарня» вперше внаслідок діагностики смерті мозку відбувся мультиорганний забір органів від посмертного донора, що дало шанс на врятування життя 4-х пацієнтів-реципієнтів.
Завдяки спільному проєкту МОЗ України та Світового банку КП «Хмельницька міська лікарня» отримала сучасну ангіографічну систему. Також розроблено генеральний план та ескізний проєкт на реконструкцію комплексу будівель під Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів.
В КП «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» на умовах співфінансування придбано нове обладнання, а в КП «Хмельницька міська дитяча лікарня» за рахунок «Бюджету участі» впроваджена методика полісомнографії.
Міські заклади охорони здоров’я долучились до проєктів по генерації власної електроенергії. Сонячні панелі встановлено на покрівлях поліклінік № 1, 2, 4, міської, дитячої та інфекційної лікарень. Загалом міські медичні заклади генерують 225 кВт електроенергії від сонця.