Новини

«Гаївки під вербами» у Хмельницькому: «кривий танок», обрядові пісні, ігри та забави

Україна має свою унікальну культуру, історію та багатовікові традиції. Особливе місце в календарній обрядовості посідає гаївка, в якій поєднуються пісня і рухи. Наші предки протягом багатьох століть співали гаївки на сільських майданах і галявинах та вірили, що вони забезпечать гарний врожай, щастя і достаток. Традиційно починали водити гаївки на великодні свята й аж до Трійці. Про це та багато іншого цікавого можна було дізнатися від учасників фольклорних гуртів «Ладовиці» і «Ладосвіти» Хмельницької школи мистецтв «Заріччя» та керівниці цих колективів Ірини Телюх під час традиційних «Гаївок під вербами». На фольклорне дійство у травневий вихідний у міський парк «Молодіжний» запросили усіх охочих жителів і гостей громади, поціновувачів українських традицій і фольклорного мистецтва.

Серед мальовничої природи під могутніми вербами дорослі та діти мали можливість поринути у магічний світ весняної обрядовості: співали автентичних обрядових пісень, водили хороводи, грали у весняні ігри та забавлянки.

«Гаївкове свято «Ладовиць» - традиційне для міста Хмельницького та Школи мистецтв «Заріччя». Учасники фольклорного дійства співали гаївки, водили хороводи, записані в селах Хмельниччини. Гурт «Ладовиці» також виконав три стародавніх гаївки, серед яких «Зелений кудрявчик», записаний у селі Пилипківці, Новоушицького, тепер Кам’янець-Подільського району, Хмельницької області. Водили гаївки жінки і дівчата. Друга цікава гаївка на весільну тематику – «Білодар» записана у селі Куражин цього району. Вона водилась молоддю, серед яких була основна пара, яка готувалася побратися. Третя – «Ходить жучок», до участі у якій запрошують маленьку дитину. У цьогорічному мистецькому дійстві взяли участь дітки віком до 5 років студії «Ладусі», наймолодшому учаснику якої – два з половиною роки. Зичу усім любові, до своєї землі, свого народу, своїх пісень і строїв, до усього, що є нашим рідним, українським. Дякуємо нашим захисникам за можливість проводити такі заходи», - розповіла Ірина Телюх.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!