Новини

З турботою про дітей

Влада Хмельницької міської територіальної громади чимало уваги приділяє питанням соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На сьогодні на обліку в службі у справах дітей Хмельницької міської ради перебуває 152 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2022 року прийнято рішення про всиновлення 13 дітей. Під опіку та піклування влаштовано 17 дітей. У місті Хмельницькому функціонує 5 прийомних сімей (у них виховуються 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування), а також під час війни перемістилися до м. Хмельницького 2 дитячих будинки сімейного типу (виховуються 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування). На території Хмельницької територіальної громади проживає 139 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім'ях опікунів і піклувальників (це - діти-хмельничани та з інших населених пунктів).

З окупованих територій і регіонів, де ведуться активні бойові дії, у Хмельницьку міську територіальну громаду приїхали 18 дітей з опікунами чи піклувальниками і 2 дитини, чиї батьки не виконують свої обов’язки з виховання та утримання дитини з причин, які неможливо з’ясувати у зв’язку з їх перебуванням у районі проведення антитерористичної операції і заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях.

Дитина, над якою встановлено опіку або піклування, має право: на проживання в сім'ї опікуна або піклувальника, на піклування з його боку; на забезпечення їй умов для всебічного розвитку, освіти, виховання і на повагу до її людської гідності; на збереження права користування житлом, у якому вона проживала до встановлення опіки або піклування. У разі відсутності житла така дитина має право на його отримання відповідно до закону; на захист від зловживань з боку опікуна або піклувальника.
Опікун, піклувальник зобов'язаний виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої
освіти. Опікун, піклувальник має право самостійно визначати способи виховання дитини з урахуванням думки дитини та рекомендацій органу опіки та піклування.

Діти-сироти користуються державними пільгами: безкоштовний проїзд у міському транспорті (на підставі єдиного проїзного квитка), безкоштовне харчування в школах, першочергове забезпечення підручниками, безоплатне утримання в дошкільних навчальних закладах, відвідування культурно-розважальних заходів, забезпечення безоплатними юридичними послугами, щорічне оздоровлення.

Крім того, щомісяця дітям зазначених категорій виплачується додаткова грошова допомога у розмірі 700 грн з коштів місцевого бюджету. Також рішенням сесії міської ради "Про затвердження Комплексної програми "Піклування" в м. Хмельницькому" передбачено надавати грошову допомогу на забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться під опікою та піклуванням, шкільною та спортивною формами; надавати грошову допомогу дітям названих категорій.

У грудні щороку проводяться заходи до Дня Святого Миколая, новорічних свят для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вручаються подарунки від міської влади з солодощами. Цьогоріч у заходах взяли участь 212 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Слова підтримки владою інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підкріплюються конкретними справами.

 

За інформацією

Служби у справах дітей

Хмельницької міської ради

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!