Наше Місто

Місто Хмельницький
Засноване: 
в 1431 році
Статус міста: 
з 1937 року
Населення: 
268,5 тис. (1.01. 2017)
Площа: 
93,05 км²
Густота населення: 
2 877,32 осіб/км²
Поштові індекси: 
29000-499
Телефонний код: 
+380-382 (2)
Географічні координати: 
49°25' пн. ш., 27°0' сх. д.
Загальні відомості

Площа:

9305 га

Відстані:

від м. Київ до м. Хмельницький:
 

  • залізницею – 366 км
  • автошляхом – 384 км
     

Географічні дані:

Місто Хмельницький знаходиться в західній частині України в середині Волино-Подільської височини. Клімат міста помірно-континентальний. Місто належить до лісостепової зони. По території міста протікають річки Південний Буг, Плоска.
 

Кордони:

Місто Хмельницький є обласним центром Хмельницької області, яка межує з Тернопільською, Рівненською, Житомирською, Вінницькою, Чернівецькою областями.

 

Історична довідка

Місто Хмельницький має майже 600-річну історію і веде свій родовід від невеличкого поселення Плоскирів або Плоскирівці, підтвердженням чого є записи в архівних документах першої половини XV ст. Перший запис датується 10 лютого 1431 року і пов’язаний із підтвердженням права на подільські володіння, що їх надав король Владислав ІІ Ягайло вірній шляхті.

Плоскирів (Плоскирівці) виник серед грузьких заплав у місці впадіння річки Плоскої до Південного Бугу (тоді річка мала назву Бог). В 1796 році після возз'єднання Правобережної України з Лівобережною у складі Російської імперії Плоскирів одержав статус міста Подільської губернії та офіційну назву Проскурів. 16 січня 1954 р. місто Проскурів було перейменовано у місто Хмельницький з відповідним перейменуванням  області.

Прогулянка Проскуровом. Історичні нариси. Сергій Єсюнін 

Хмельницький – місто-підприємець

Хмельницький – найбільший економічний та культурний центр Хмельницької області, значний промисловий і діловий центр України. До кінця XVIII ст. місто носило назву Плоскирів, а з кінця XVIII ст. до 1954 р. – Проскурів. Місто розташоване у західній частині України, в межах Волино-Подільської височини. Хмельницький відомий на всю Україну як місто торгівлі, яке використало свою історію торгівельного центру, щоб стати головним місцем розташування виробництва споживчих товарів та гуртової і роздрібної торгівлі.

Саме тут розташований один з найбільших оптово-роздрібних ринків країни, на який приїздять люди не тільки зі всієї України, а й з Польщі, Білорусі, Молдови та інших найближчих країн-сусідів. Ринок відомий великими розмірами та низькими цінами. Поступово ринки міста перетворюються у зручні та сучасні торговельно-сервісні комплекси. Промисловий комплекс міста представлений підприємствами, які виготовляють широкий спектр продукції.

Хмельницький – комфортне місто

Хмельницький притягує неймовірною атмосферою творчості, можливостями відпочинку, гарного дозвілля та гостинністю його мешканців. Хмельничани щиро люблять свою країну і зберігають найдавніші звичаї і традиції. Культурне життя Хмельницького насичене яскравими мистецькими подіями: конкурсами, фестивалями, виставками, виставами, концертами як у залах, так і під відкритим небом. В останні вихідні вересня хмельничани відзначають День міста.

Місто є одним із найохайніших та найзеленіших обласних центрів України, що розкинувся по обидва боки річки Південний Буг. До зелених зон загального користування відносяться парки, сквери, набережна. Вулиці і майдани міста рясніють зеленими каштанами і липами, численними квітковими клумбами і фонтанами. Хмельницький динамічно розвивається і є сучасною візиткою Подільського краю. Великими темпами у місті розбудовуються нові житлові масиви та будуються сучасні об’єкти інфраструктури. Міська архітектура вражає поєднанням скла і бетону у будівлях сучасних торгівельних центрів, банківських установ та м’якими обрисами особняків у стилі модерн або “цегляний модерн” кінця XIX – початку XX століть в історичному центрі – на пішохідній вулиці Проскурівській та прилеглих до неї вулицях. Наявність різних стилів, збереження будівель у цих стилях, реконструкція і оновлення будинків є свідченням того, що міська архітектура Проскурова- Хмельницького є захоплюючою сторінкою культури нашого міста. Символом Хмельницького можна вважати колишню будівлю пожежної команди з музичним годинником на вежі, нині кінотеатр “Планета”, чий силует своїми формами нагадує давні ратуші.

Міста-побратими

Хмельницький підтримує ділові та дружні стосунки з містами-побратимами різних країн світу: Сілістра (Болгарія), Бєльц (Молдова), Чеханов (Польща), Бор (Сербія), Крамфорс (Швеція), Модесто (США), Шицяджуань (Китай), Акваскальєнтес (Мексика), Шяуляй (Литва), Манісес (Іспанія), Кармель (Ізраїль), Руставі (Грузія).